Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/134 "2025 - 2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 наурыздағы № 19/143 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №17/134 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 517 311,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 205 807,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 248,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 311 256,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 540 491,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23 180,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23 180,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 180,3 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 3 309 868,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 711 247,6 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 218 693,6 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 393 356,8 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 157 720,2 мың теңге;
Қызан ауылы – 323 689,6 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 154 863,5 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 216 129,8 мың теңге;
Жармыш ауылы – 247 036,3 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 245 439,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 284 090,9 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 229 566,4 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 128 034,9 мың теңге;";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 388,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 17/134 "О бюджетах сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 17 марта 2025 года № 19/143
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 17/134 "О бюджетах сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 517 311,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 205 807,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 248,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 3 311 256,6 тысяча тенге;
2) затраты – 3 540 491,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23 180,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 180,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 180,3 тысяч тенге;";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 3 309 868,6 тысячи тенге, в том числе:
села Шетпе – 711 247,6 тысяч тенге;
села Жынгылды – 218 693,6 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 393 356,8 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 157 720,2 тысяч тенге;
села Кызан – 323 689,6 тысяча тенге;
сельского округа Актобе – 154 863,5 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 216 129,8 тысяча тенге;
села Жармыш – 247 036,3 тысяч тенге;
села Акшымырау – 245 439,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 284 090,9 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 229 566,4 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 128 034,9 тысяч тенге;";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 1 388,0 тысяч тенге, в том числе:

Шетпе ауылы – 290,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 100,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 100,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 100,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 100,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 99,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 99,0 мың теңге.";

села Шетпе – 290,0 тысяча тенге;
села Жынгылды – 100,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 100,0 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 100,0 тысяч тенге;
села Кызан – 100,0 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 100,0 тысячи тенге.";
сельского округа Шайыр – 100,0 тысячи тенге;
села Жармыш – 100,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 100,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 100,0 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 99,0 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 99,0 тысячи тенге.";

көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е. Махмутов
Маңғыстау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 наурыздағы №19/143 шешіміне қосымша
Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №17/134 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Шетпе ауылының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I.Кірістер

приложение 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Е. Махмутов
Приложение к решению
Мангистауского районного
маслихата от 17 марта 2025 года
№ 19/143
Приложение 1 к решению
Мангистауского районного
маслихата от "27" декабря 2024
года №17/134
Бюджет села Шетпе на 2025 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы