Қарақия аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/195 "2025- 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 21 қарашадағы № 31/261 шешімі
Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/195 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 794 483,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 800 465,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 51 846,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 173 777,1 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 768 394,8 мың теңге;
2) шығындар – 17 946 557,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 343 850,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 499 364,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 155 513,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -495 923,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану ) – 495 923,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 499 364,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 155 513,8 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 82 573,1 теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 787 549,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 107 408,9 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 258 725,4 мың теңге;
Жетібай ауылы – 407 716,8 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 23/195 "О районном бюджете на 2025- 2027 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 21 ноября 2025 года № 31/261
Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 23/195 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 794 483,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 800 465,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 51 846,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 173 777,1 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 768 394,8 тысяч тенге;
2) затраты – 17 946 557,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 343 850,2 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 499 364,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 155 513,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -495 923,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 495 923,3 тысяч тенге;
поступление займов – 499 364,0 тысяч тенге;
погашение займов – 155 513,8 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 82 573,1 тенге.";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 787 549,2 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 107 408,9 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 258 725,4 тысяч тенге;
села Жетыбай – 407 716,8 тысяч тенге;

27 202,9
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
115 844,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 844,0
02
Қорғаныс
765,0
1
Әскери мұқтаждар
375,0
122
Аудан әкімінің аппараты
375,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
375,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
390,0
122
Аудан әкімінің аппараты
390,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
390,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 081 639,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
121 250,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
121 250,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
121 250,0
2
Әлеуметтiк көмек
820 973,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
820 973,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 922,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
126,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
272 686,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 874,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
84 937,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
434 428,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
139 416,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
139 416,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

27 202,9
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
115 844,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
115 844,0
02
Оборона
765,0
1
Военные нужды
375,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
375,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
375,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
390,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
390,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
390,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 081 639,0
1
Социальное обеспечение
121 250,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
121 250,0
005
Государственная адресная социальная помощь
121 250,0
2
Социальная помощь
820 973,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
820 973,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 922,0
006
Оказание жилищной помощи
126,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
272 686,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 874,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84 937,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
434 428,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
139 416,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139 416,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения