Қарақия аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/195 "2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 тамыздағы № 28/238 шешімі
Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/195 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 605 378,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 687 000,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 53 658,0 мың теңге; негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша – 112 758,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 751 962,0 мың теңге;
2) шығындар – 17 757 451,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 343 850,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 499 364,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 155 513,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -495 923,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану ) – 495 923,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 499 364,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 155 513,8 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 82 573,1 теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 752 937,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 103 879,9 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 195893,8 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 23/195 "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 13 августа 2025 года № 28/238
Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 23/195 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 605 378,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 687 000,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 53 658,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 112 758,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 751 962,0 тысяч тенге;
2) затраты – 17 757 451,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 343 850,2 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 499 364,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 155 513,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге; поступления от продажи
финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -495 923,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 495 923,3 тысяч тенге;
поступление займов – 499 364,0 тысяч тенге;
погашение займов – 155 513,8 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 82 573,1 тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 752 937,0 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 103 879,9 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 195 893,8 тысяч тенге;

2. Шығындар
17 757 451,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1 200 209,2
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
501 856,0
112
Аудан мәслихатының аппараты
79 427,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60 601,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 826,0
122
Аудан әкімінің аппараты
422 429,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
318 074,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
104 354,6
2
Қаржылық қызмет
10 663,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 663,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 560,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
9 103,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
687 690,2
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
17 566,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 566,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
449 063,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 264,7
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
56 236,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
335 562,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
83 721,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 046,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1620,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
55,0
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
21 443,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 443,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
115 896,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2. Затраты
17 757 451,4
01
Государственные услуги общего характера
1 200 209,2
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
501 856,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
79 427,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
60 601,0
003
Капитальные расходы государственного органа
18 826,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
422 429,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
318 074,4
003
Капитальные расходы государственного органа
104 354,6
2
Финансовая деятельность
10 663,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 663,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 560,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
9 103,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
687 690,2
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
17 566,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
17 566,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
449 063,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
57 264,7
013
Капитальные расходы государственного органа
56 236,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
335 562,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
83 721,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
82 046,5
015
Капитальные расходы государственного органа
1 620,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
55,0
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
21 443,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
21 443,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
115 896,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне