Қарақия аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/195 "2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 наурыздағы № 25/209 шешімі
Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/195 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 441 991,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 721 304,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 53 663,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 115 959,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 551 065,0 мың теңге;
2) шығындар – 17 524 564,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 343 851,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 499 364,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 155 513,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -426 424,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану ) – 426 424,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 499 364,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 155 513,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 82 573,1 теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 23/195 "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 12 марта 2025 года № 25/209
Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 23/195 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 441 991,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 721 304,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 53 663,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 115 959,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 551 065,0 тысяч тенге;
2) затраты – 17 524 564,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 343 851,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 499 364,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 155 513,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -426 424,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 426 424,1 тысяч тенге;
поступление займов – 499 364,0 тысяч тенге;
погашение займов – 155 513,0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 82 573,1 тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:

"2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 683 408,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 96 013,1 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 198 614,8 мың теңге;
Жетібай ауылы – 485 432,2 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 163 638,2 мың теңге;
Құрық ауылы – 334 958,8 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 223 183,2 мың теңге;

"2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 683 408,0 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 96 013,1 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 198 614,8 тысяч тенге;
села Жетыбай – 485 432,2 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 163 638,2 тысяч тенге;
села Курык – 334 958,8 тысячи тенге;
села Мунайшы – 223 183,2 тысяч тенге;

800,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
0,0
122
Аудан әкімінің аппараты
0,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5 510,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5 510,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 510,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 510,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 274 211,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
393 127,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
393 127,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
393 127,0
2
Әлеуметтiк көмек
704 517,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
704 517,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27 830,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
235 686,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 017,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 937,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
360 547,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
176 567,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
171 317,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 186,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 280,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 115,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
65 685,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

800,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
0,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
0,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5 510,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5 510,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 510,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 510,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 274 211,0
1
Социальное обеспечение
393 127,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
393 127,0
005
Государственная адресная социальная помощь
393 127,0
2
Социальная помощь
704 517,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
704 517,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27 830,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
235 686,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 017,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 937,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
360 547,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
176 567,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
171 317,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 186,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 280,0
021
Капитальные расходы государственного органа
5 115,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
65 685,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях