Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 18/118 "2025-2027 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 15 тамыздағы № 23/153 шешімі
Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №18/118 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1 -тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 52 325 346,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 42 617 471,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 487 654,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 960 584,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 259 637,0 мың теңге;
2)шығындар – 53 706 051,8 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 5 929 042,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 042 438,0 мың теңге бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 396,0 мың теңге;
4)қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -7 309 747,7 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 309 747,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 6 042 438,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 113 396,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 380 705,7 теңге.";
2-тармақта:
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"төлем көзінен салық салынатын табыс бойынша жеке табыс салығы – 5,4 пайызды құрайды;";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"әлеуметтік салық - 6,3 пайыз;".
3 -тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 1 329 389 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20 декабря 2024 года № 18/118 "О бюджете города Актау на 2025-2027 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 15 августа 2025 года № 23/153
Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата "О бюджете города Актау на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года №18/118 следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актауский городской маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 52 325 346,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 42 617 471,1 тысяч тенге; неналоговым поступлениям – 487 654,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 960 584,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 6 259 637,0 тысяч тенге;
2)затраты – 53 706 051,8 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 5 929 042,0 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 6 042 438,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 396,0 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -7 309 747,7 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 309 747,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 6 042 438,0 тысяч тенге; погашение займов – 113 396,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 380 705,7 тенге.";
в пункте 2:абзац второй изложить в новой редакции:
"индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 5,4 процентов;";
абзац пятый изложить в новой редакции:
"социальный налог – 6,3 процентов;".
пункт 3 изложить в новой редакции :
"3. Учесть, что в городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1 329 389 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

660 026,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
7 454 537,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
662 686,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
662 686,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
662 686,8
2
Әлеуметтiк көмек
6 256 365,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 165 675,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
50 160,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 991 723,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
38 927,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
117 773,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
429 820,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 537 272,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
90 690,6
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
90 690,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
535 485,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
359 485,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 795,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 231,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 671,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
97 756,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
24 994,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
47 037,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 000,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
176 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

660 026,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 454 537,6
1
Социальное обеспечение
662 686,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
662 686,8
005
Государственная адресная социальная помощь
662 686,8
2
Социальная помощь
6 256 365,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 165 675,0
006
Оказание жилищной помощи
50 160,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 991 723,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
38 927,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
117 773,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
429 820,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 537 272,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
90 690,6
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
90 690,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
535 485,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
359 485,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
146 795,0
021
Капитальные расходы государственного органа
7 231,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 671,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
97 756,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24 994,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
47 037,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 000,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
176 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь