Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйін бағалау жөніндегі жұмыстарды орындау кезіндегі пайдалану шығындарына арналған материалдар шығыстарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 12 маусымдағы № 134-НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 23-бабы 1-тармағының 16) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйін бағалау жөніндегі жұмыстарды орындау кезіндегі пайдалану шығындарына арналған материалдар шығыстарының заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің Жерасты сулары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Н. Нұржігітов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және
ирригация министрінің
2025 жылғы 12 маусымдағы
№ 134-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйін бағалау жөніндегі жұмыстарды орындау кезіндегі пайдалану шығындарына арналған материалдар шығыстарының заттай нормалары
Р/с
Заттай норманың атауы
Өлшем бірлігі
Бақылау ұңғыма-ларының элементтері
Сандық мәндегі нормасы
Пайдаланылу мерзімі, жыл
Қолданылу саласы
Таралу саласы
Заттай нормалардың анықтамасы мен қолданылуын нақтылайтын сипаттамалары
ағымдағы жөндеу кезінде
күрделі жөндеу кезінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Об утверждении натуральных норм расходов материалов для эксплуатационных затрат при выполнении работ по оценке мелиоративного состояния орошаемых земель
Приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 12 июня 2025 года № 134-НҚ
В соответствии с подпунктом 16) пункта 1 статьи 23 Водного кодекса Республики Казахстан, пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы расходов материалов для эксплуатационных затрат при выполнении работ по оценке мелиоративного состояния орошаемых земель.
2. Департаменту подземных вод Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Н. Нуржигитов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждено приказом
Министра водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 12 июня 2025 года № 134-НҚ
Натуральные нормы расходов материалов для эксплуатационных затрат при выполнении работ по оценке мелиоративного состояния орошаемых земель
п/п
Наименование натуральной нормы
Единица измерения
Элементы наблюдательных скважин
Норма в количественном выражении
Срок эксплуатации, лет
Область применения
Область распространения
Характеристики, конкретизирующие определение и применение натуральных норм
при текущем ремонте
при капитальном ремонте
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

1. Бақылау ұңғымаларын және гидрометриялық көпіршелерді ағымдағы жөндеу кезінде жөндеу кезеңділігі пайдаланылатын материалдардың түрлері бойынша белгіленеді: металл бұйымдар – 3 жыл, бетон – 5 жыл.
2. Бақылау ұңғымаларын және гидрометриялық көпіршелерді күрделі жөндеу кезінде жөндеу кезеңділігі 14 жылды құрайды.

1. При текущем ремонте наблюдательных скважин и гидрометрических мостиков периодичность ремонта устанавливается по видам используемых материалов: металлические изделия - 3 года, бетон - 5 лет.
2. При капитальном ремонте наблюдательных скважин и гидрометрических мостиков периодичность ремонта составляет 14 лет.