"Су шаруашылығы жүйесін цифрлық технологиялармен қамту бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 17 қаңтардағы № 8-НҚ бұйрығы
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Су шаруашылығы жүйесін цифрлық технологиялармен қамту бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің Цифрландыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Н. Нұржігітов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрінің
2025 жылғы 17 қаңтардағы
№ 8-НҚ бұйрығына
қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.minsu.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Су шаруашылығы жүйесін цифрлық технологиялармен қамту бойынша ақпарат".
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЦТҚ-1.
Кезеңділік: жылдық.
Есепті кезең: ___ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "Қазсушар" РМК) және оның филиалдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 5 қаңтарына дейін "Қазсушар" РМК филиалдары "Қазсушар" РМК-ға ұсынады және есепті жылдан кейінгі 10 қаңтарына дейін "Қазсушар" РМК Министрлікке ұсынады.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
ЖСН/БСН
Су шаруашылығы жүйесін цифрлық технологиялармен қамту/ Охват водохозяйственной системы цифровыми технологиями
гидротехникалық құрылысжайлар/гидротехнические сооружения
су қоймалары/ водохранилище
каналдар/ каналы
су тораптары/ гидроузлы
А
1
2
3
4
1
Барлығы/
Всего, единица/
бірлік
2
Оның ішінде автоматтандырылған/
Из них, автоматизированные,
единица/бірлік
Атауы
Мекенжайы
Наименование____________________
Адрес_______________________
________________________________
____________________________
Телефоны/Телефон
_________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы/Адрес электронной почты
_________________________________________________________
Орындаушы/Исполнитель
__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
______________________________________________________________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Су шаруашылығы жүйесін
цифрлық технологиялармен
қамту бойынша ақпарат"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Су шаруашылығы жүйесін цифрлық технологиялармен қамту бойынша ақпарат" (нысанның индексі ЦТҚ-1, жылдық)
Нысанның №-бағанында реттік нөмір көрсетіледі;
Нысанның 1 бағанында барлық құрылысжайлар және оның ішінде автоматтындырылған гидротехникалық құрылысжайлар, бірлік;
Нысанның 2 бағанында барлық су қоймалар және оның ішінде автоматтындырылған су қоймалары көрсетіледі, бірлік;
Нысанның 3 бағанында барлық каналдар және оның ішінде автоматтындырылған каналдар көрсетіледі, бірлік;
Нысанның 4 бағанында барлық су тораптары және оның ішінде автоматтындырылған су тораптары көрсетіледі, бірлік.

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация об охвате водохозяйственной системы цифровыми технологиями"
Приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 17 января 2025 года № 8-НҚ
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных "Информация об охвате водохозяйственной системы цифровыми технологиями", согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровизации Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Н. Нуржигитов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 17 января 2025 года № 8-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан (далее – Министерство).
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.minsu.gov.kz
Наименование формы административных данных: "Информация об охвате водохозяйственной системы цифровыми технологиями".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ОЦТ-1.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: ____год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" (далее – РГП "Казводхоз") и его филиалы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 5 января года, следующего за отчетным годом филиалы РГП "Казводхоз" предоставляют в РГП "Казводхоз" и до 10 января следующего за отчетным годом РГП "Казводхоз" предоставляет в Министерство.
Метод сбора: в электронном виде.
ИИН/БИН
Су шаруашылығы жүйесін цифрлық технологиялармен қамту/ Охват водохозяйственной системы цифровыми технологиями
гидротехникалық құрылысжайлар/гидротехнические сооружения
су қоймалары/водохранилище
каналдар/каналы
су тораптары/гидроузлы
А
1
2
3
4
1
Барлығы/
Всего, единица/
бірлік
2
Оның ішінде автоматтандырылған/Из них, автоматизированные, единица/
бірлік
Атауы
Мекенжайы
Наименование____________________
Адрес_______________________
________________________________
____________________________
Телефоны/Телефон
______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы/Адрес электронной почты
______________________________________________________________
Орындаушы/Исполнитель
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
______________________________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация об охвате
водохозяйственной системы
цифровыми технологиями"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об охвате водохозяйственной системы цифровыми технологиями" (индекс формы ОЦТ-1, годовая)
В графе № формы указывается порядковый номер;
В графе 1 формы указывается всего гидротехнических сооружений и из них автоматизированных гидротехнических сооружений, единица;
В графе 2 формы указывается всего водохранилищ и из них автоматизированных водохранилищ, единица;
В графе 3 формы указывается всего каналов и из них автоматизированных каналов, единица;
В графе 4 формы указывается всего гидроузлов и из них автоматизированных гидроузлов, единица.