Маңғыстау облысында халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 288 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 19.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Сауда қызметін реттеу туралы" заңдарына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысында халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы 2026 жылғы 19 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ ________
№___ қаулысына қосымша
Маңғыстау облысында халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтері
№ р/с
Өңір
1 мың адамға шаршы метр
1
Маңғыстау облысы
742,1

Об утверждении минимальных нормативов обеспеченности населения торговой площадью Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 30 декабря 2025 года № 288
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 19.01.2026.
В соответствии с законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О регулировании торговой деятельности" акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить минимальные нормативы обеспеченности населения торговой площадью Мангистауской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 19 января 2026 года.
Аким Мангистауской области Н. Килыбай
Приложение к постановлению
акимата Мангистауской области
от "___" ___________ 2025 года
№____
Минимальные нормативы обеспеченности населения торговой площадью Мангистауской области
№ п/н
Регион
Квадратных метров на 1 тысячу человек
1
Мангистауская область
742,4