Маңғыстау облысы бойынша 2026 жылға жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 280 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 33564 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы бойынша 2026 жылға пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы бойынша бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2026 жылға жұмыс орындарының квотасы бекітілсін.
3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы бойынша ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін 2026 жылға жұмыс орындарының квотасы бекітілсін.

Об установлении квоты рабочих мест по Мангистауской области на 2026 год
Постановление акимата Мангистауской области от 25 декабря 2025 года № 280
В соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрировано в государственном Реестре нормативных правовых актов за № 33564) акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации по Мангистауской области на 2026 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы по Мангистауской области на 2026 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Утвердить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования по Мангистауской области на 2026 год согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

4. "Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесінің электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

4. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Мангистауской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
Маңғыстау облысы
әкімдігінің 2025 жылғы "25"
желтоқсандағы № 280
қаулысына 1-қосымша
Маңғыстау облысы бойынша 2026 жылға пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Мангистауской областного акимата после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2026 года.
Аким Мангистауской области Н. Килыбай
Приложение 1 к постановлению
акимата Мангистауской области
от "25" декабря 2025 года № 280
Квота рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации по Мангистауской области на 2026 год

504
%
5
Маңғыстау облысы
әкімдігінің 2025 жылғы "25"
желтоқсандағы № 280
қаулысына 3-қосымша
Маңғыстау облысы бойынша ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін 2026 жылға жұмыс орындарының квотасы
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Квотаның мөлшері (%)
Жұмыс орындарының саны
Ақтау қаласы
1
Маңғыстау облысының білім басқармасының Ақтау қаласы бойынша білім бөлімінің "Абыл Тарақұлы атындағы балалар өнер мектебі" жедел басқару құқығындағы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны

504
%
5
Приложение 3 к постановлению
акимата Мангистауской области
от "25" декабря 2025 года № 280
Квота рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования по Мангистауской области на 2026 год
Наименование организации
Списочная численность работников (человек)
Размер квоты (%)
Количество рабочих мест
Город Актау
1
Государственное коммунальное казенное предприятие на праве оперативного управления "Детская школа искусств имени Абыла Таракулы" отдела образования по городу актау управления образования мангистауской области