"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 446 шешімі
Жаңақорған ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 15 684 704,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 639 142,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 848,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 084,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 972 630,2 мың теңге;
2) шығындар – 18 143 293,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 76 054,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –157 280,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –233 334,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 382 534,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 382 534,8 мың теңге.".
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата Жанакорганского района от 20 декабря 2024 года № 297 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 10 декабря 2025 года № 446
Маслихат Жанакорганского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жанакорганского района от 20 декабря 2024 года № 297 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующем объеме:
1) доходы – 15 684 704,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 639 142,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 848,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 084,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 972 630,2 тысяч тенге;
2) затраты – 18 143 293,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 76 054,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –157 280,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 233 334,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 382 534,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 382 534,8 тысяч тенге.".
приложение 1 к решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 862,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
273,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
273,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
68 606,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 202,3
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 403,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 319 181,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162 609,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 400,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 155 172,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
500,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
500,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
42 894,1
494
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 357,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 537,1
02
Қорғаныс
10 311,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 938,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 938,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 373,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7 373,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
50 114,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 114,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
50 114,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 520 241,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
168 523,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
168 523,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 188 007,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

003
Капитальные расходы государственного органа
18 862,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
273,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
273,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
68 606,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
67 202,3
013
Капитальные расходы государственного органа
1 403,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 319 181,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
162 609,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 400,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 155 172,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
500,0
040
Развитие объектов государственных органов
500,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
42 894,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
41 357,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 537,1
02
Оборона
10 311,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 938,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 938,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 373,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7 373,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
50 114,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 114,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
50 114,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 520 241,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
168 523,0
005
Государственная адресная социальная помощь
168 523,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 188 007,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

82 604,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
232,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
164 294,7
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
90,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 541,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
318 723,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
571 650,7
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
36 872,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163 710,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 681,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 759,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 208,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32 902,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 160,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 331 414,2
07
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33 096,2
07
458
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
32 699,2
07
458
049
"Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу"
397,0
07
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 282 804,0
07
466
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
992 556,0
466
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 290 248,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 514,0
458
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
15 511,0
458

82 604,0
006
Оказание жилищной помощи
232,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
164 294,7
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
90,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 541,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
318 723,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
571 650,7
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
36 872,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163 710,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
109 681,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 759,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 208,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32 902,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 160,0
07
Жилищно–коммунальное хозяйство
2 331 414,2
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33 096,2
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
32 699,2
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
397,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 282 804,0
466
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
992 556,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 290 248,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 514,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
15 511,0

52 562,0
458
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
52 562,0
09
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
605 571,2
09
458
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
605 571,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
252 037,1
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
101 359,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 306,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 053,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
90 155,1
466
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
90 155,1
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
4 905,0
477
009
Елдi мекендердi жерге және шаруашылық жағынан орналастыру
4 905,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
55 618,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
55 618,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
75 083,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
75 083,4
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
65 644,8
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9 438,6
12
Көлiк және коммуникация
1 441 757,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 400 412,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
31 670,2
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 368 742,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41 345,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
41 345,0
13
Басқалар
946 968,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
234 590,0

52 562,0
019
Развитие теплоэнергетической системы
52 562,0
09
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
605 571,2
09
458
036
Развитие газотранспортной системы
605 571,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
252 037,1
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
101 359,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
99 306,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 053,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
90 155,1
010
Развитие объектов сельского хозяйства
90 155,1
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
4 905,0
009
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
4 905,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
55 618,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
55 618,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
75 083,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
75 083,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
65 644,8
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9 438,6
12
Транспорт и коммуникации
1 441 757,2
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 400 412,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
31 670,2
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 368 742,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41 345,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
41 345,0
13
Прочие
946 968,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
234 590,0