"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 маусымдағы № 371 шешімі
Жаңақорған ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №297 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 14 193 164,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 114 195,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 283,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 066 686,3 мың теңге;
2) шығындар – 27 109 984,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 76 054,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –157 280,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –233 334,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 840 765,8 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Жанакорганского района от 20 декабря 2024 года № 297 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 27 июня 2025 года № 371
Маслихат Жанакорганского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жанакорганского района от 20 декабря 2024 года №297 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующем объеме:
1) доходы – 14 193 164,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 114 195,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 283,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 066 686,3 тысяч тенге;
2) затраты – 27 109 984,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 76 054,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –157 280,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 233 334,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 840 765,8 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығы қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 840 765,8 мың теңге.".
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданы мәслихатының төрағасы Ғ.Жарқынбек
Жаңақорған ауданы мәслихатының
2025 жылғы 27 маусымдағы
№371 шешіміне қосымша
Жаңақорған ауданы мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 297 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Түсімдер

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 12 840 765,8 тысяч тенге.".
приложение 1 к решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Жанакорганского района Ғ. Жарқынбек
Приложение к решению
маслихата Жанакорганского района
от 27 июня 2025 года №371
Приложение 1 к решению
маслихата Жанакорганского района
от 20 декабря 2024 года №297
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Поступления

3 112 973,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 078,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 412,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 964 483,5
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
43 115,0
494
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 357,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 758,0
02
Қорғаныс
9 479,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 362,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 362,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 117,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
8 117,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46 032,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 032,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
46 032,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 443 438,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 075 212,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 075 212,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 193 421,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
83 075,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 195,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
143 900,0
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
90,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 801,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
303 892,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну

3 112 973,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
147 078,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 412,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 964 483,5
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
43 115,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
41 357,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 758,0
02
Оборона
9 479,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 362,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 362,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 117,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8 117,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46 032,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 032,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
46 032,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 443 438,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 075 212,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 075 212,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 193 421,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
83 075,0
006
Оказание жилищной помощи
3 195,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
143 900,0
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
90,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 801,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
303 892,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

65 920,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
71 980,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
71 980,4
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
62 541,8
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9 438,6
12
Көлiк және коммуникация
2 076 841,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 035 496,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
591 400,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
40 936,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 403 160,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41 345,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
41 345,0
13
Басқалар
739 789,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
82 527,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
82 527,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
657 262,0
466
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
657 262,0
14
Борышқа қызмет көрсету
64 640,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64 640,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
64 640,0
15
Трансферттер
3 695 435,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 695 435,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
15 492,1
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1 649 866,0
038
Субвенциялар
2 026 010,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
4 067,4
3. Таза бюджеттік кредит беру

65 920,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
71 980,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
71 980,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
62 541,8
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9 438,6
12
Транспорт и коммуникации
2 076 841,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 035 496,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
591 400,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
40 936,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 403 160,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41 345,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
41 345,0
13
Прочие
739 789,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
82 527,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
82 527,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
657 262,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
657 262,0
14
Обслуживание долга
64 640,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64 640,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
64 640,0
15
Трансферты
3 695 435,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 695 435,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
15 492,1
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1 649 866,0
038
Субвенции
2 026 010,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
4 067,4
3. Чистое бюджетное кредитование