2026-2028 жылдарға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 367 шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 83 032 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 783 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 76 249 мың теңге;
2) шығындар – 83 032 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер - 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі - 0;
қарыздарды өтеу - 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары –0.
2. 2026 жылға аудандық бюджеттен Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 72 452 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2027 жылға аудандық бюджеттен Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 73 126 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
4. 2028 жылға аудандық бюджеттен Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 73 915 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2027 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2028 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

О бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2026-2028 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2025 года № 367.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с п. 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Т.Комекбаева на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 94 690,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 783 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 87 907,2 тысяч тенге;
2) затраты – 95 042,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -352,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 352,5 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 352,5 мың теңге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2026 № 386 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что на 2026 год объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Т.Комекбаева установлен в размере 72 452 тысяч тенге.
3. Учесть, что в 2027 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Т.Комекбаева установлен в размере 73 126 тысяч тенге.
4. Учесть, что в 2028 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Т.Комекбаева установлен в размере 73 915 тысяч тенге.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2026 год за счет районного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2027 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.
7. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2028 год за счет районного бюджета согласно приложению 6.
7-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2025 году в районный бюджет в сумме 0,6 тысяч тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2026 № 386 (вводится в действие с 01.01.2026).