Көшелер мен тұйық көшелерге атау беру және қайта атау туралы
Қызылорда облысы Қазалы ауданы Әйтеке би кенті әкімінің 2025 жылғы 09 қыркүйектегі № 394 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 14-бабының 4) тармақшасына және Облыстық ономастика комиссиясы отырысының 2025 жылғы 26 тамыздағы қорытындысына сәйкес Қазалы ауданы, Әйтеке би кентінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әйтеке би кентіндегі келесі көшелеріне:
1) Ерімбет Көлдебекұлы көшесімен қиылысатын атауы жоқ көшеге "Тәкей Есетовтің" есімі;
2) Талант Бөріқұлақов көшесімен қиылысатын атауы жоқ көшеге "Әбжами Байшуақовтың" есімі;
3) Дабыл Бекшеұлы көшесімен қиылысатын атауы жоқ көшеге "Нағымет Ыматтың" есімі;
4) Әбубәкір Теміровпен қатар жатқан атауы жоқ көшеге "Өмірзақ Ахметовтың" есімі;
5) 5 кварталдағы Қорқыт ата көшесімен қиылысатын Қани Медетбаев көшесімен қатар жатқан атауы жоқ көшеге "Уснадин Сапаровтың" есімі;
6) Дабыл Бекшеұлы көшесімен қиылысатын №8 атауы жоқ көшеге "Ізбасқан Ежегеевтің" есімі;
7) 5 кварталдағы Айдарбек баба көшесімен қатар жатқан атауы жоқ көшеге "Шүкір Оспановтың" есімі;
8) Дабыл Бекшеұлы көшесімен қиылысатын №5 атауы жоқ көшеге "Данияр Жұпарбаевтың" есімі;
9) Дабыл Бекшеұлы көшесімен қиылысатын №6 атауы жоқ көшеге "Зәйну Таңжарықовтың" есімі;
10) 5 кварталдағы Әзімжан Әліпбаев пен Жетес би көшесі аралығындағы атауы жоқ көшеге "Жұмат Рашовтың" есімі;
11) Дабыл Бекшеұлы көшесімен қиылысатын №7 атауы жоқ көшеге "Садуақас Махашовтың" есімі;
12) 2 кварталдағы Жеті Ишан көшесімен қиылысатын Құлмұрат Қуатов көшесімен қатар жатқан атауы жоқ көшеге "Қалдан Бештембековтің" есімі;
13) Әбубәкір Теміровпен қатар жатқан атауы жоқ көшеге "Мағзам Жүрімбетовтің" есімі берілсін.
2. Әйтеке би кентіндегі келесі көшелері:
1) "Біржан сал" тұйық көшесі "Белкөл" есімімен;
2) "Дәстен Оразымбетов-1" көшесі "Айнакөл" есімімен қайта аталсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би кентінің әкімі А.Абиев

О присвоении имени и переименовании улиц и переулков
Решение акима поселка Айтеке би Казалинского района Кызылординской области от 09 сентября 2025 года № 394
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве в Республике Казахстан" и заключением областной ономастической комиссии №2 от 26 августа 2025 года аким поселка Айтеке би Казалинского района РЕШИЛ:
1. Присвоить следующим улицам поселка Айтеке би:
1) безымянной улице, пересекающей улицу Еримбета Колдейбекулы, имя "Такея Есетова";
2) безымянной улице, пересекающей улицу Таланта Борикулакова, имя "Абжами Байшуакова";
3) безымянной улице, пересекающей улицу Дабыла Бекшеулы, имя "Нагымета Ымата";
4) безымянной улице, параллельной улице Абубакира Темирова, имя "Умирзака Ахметова";
5) безымянной улице, пересекающей улицу Коркыт ата в 5 квартале, параллельной улице Кани Медетбаева, имя "Уснадина Сапарова" ;
6) безымянной улице №8, пересекающей улицу Дабыл Бекшеулы, имя "Избаксана Ежегеева";
7) безымянной улице, расположенной параллельно улице Айдарбек баба в 5 квартале, имя "Шукира Оспанова";
8) безымянной улице №5, пересекающей улицу Дабыла Бекшеулы, имя "Данияра Жупарбаева";
9) безымянной улице №6, пересекающей улицу Дабыла Бекшеулы, имя "Зайну Танжарыкова";
10) безымянной улице между улицами Азимжана Алипбаева и Жетес би в 5 квартале, имя "Жумата Рашова;
11) безымянной улице №7, пересекающей улицу Дабыл Бекшеулы, имя "Садуакаса Махашова;
12) безымянной улице, расположенной параллельно улице Кулмурата Куатова, пересекающей улицу Жети Ишан во 2 квартале, имя "Калдана Бештембекова";
13) безымянной улице, расположенной параллельно улице Абубакира Темирова, присвоить имя "Магзама Журимбетова";
2. Следующие улицы в поселке Айтеке би:
1) переулок "Биржан сал" переименовать в "Белколь";
2) улиц "Дастен Оразымбетов-1" переименовать в "Айнаколь".
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со его первого официального опубликования.
Аким поселка Айтеке би А.Абиев