"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 шілдедегі № 394 шешімі
Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 205073 нөмірімен тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 16 287 402,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 384 838 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 018 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 148 096 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 713 450,2 мың теңге;
2)шығындар – 16 654 353,5 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредит беру – 2 996 402 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 3 043 131 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 729 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4 000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 4 000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 367 353,3 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аральского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 313 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 23 июля 2025 года № 394
Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аральского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 313 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 205073) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующем объеме:
1)доходы – 16 287 402,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 384 838 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 018 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 148 096 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 713 450,2 тысяч тенге;
2)расходы – 16 654 353,5 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 2 996 402 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 3 043 131 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 729 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 4 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 367 353,3 тысяч тенге;

40 107
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 214
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
158 215
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
359
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 024
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
210 724
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
754 139,5
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
78 926
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
234 260,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
234 260,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 035,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
709
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
63 312
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
37 204
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 244 233,7
Тұрғын үй шаруашылығы
358 081
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
358 081
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
353 019
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
5 062
Коммуналдық шаруашылық
852 672,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 121
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
18 208
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
913
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
833 551,2
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
833 551,2
Елді-мекендерді көркейту
33 480,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

40 107
006
Жилищная помощь
1 214
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
158 215
009
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк"от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
359
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 024
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
210 724
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
754 139,5
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
78 926
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
234 260,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
234 260,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
133 035,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
709
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
63 312
054
Размещение государственного социального заказа в непровительсвенных организациях
37 204
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 244 233,7
Жилищное хозяйство
358 081
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
358 081
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
353 019
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5 062
Коммунальное хозяйство
852 672,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 121
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
18 208
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
913
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
833 551,2
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
833 551,2
Благоустройство населенных пунктов
33 480,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)