"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 наурыздағы № 351 шешімі
Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 817 209,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 069 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 518 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 145 268 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 573 257,5 мың теңге;
2) шығындар – 16 188 160,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 44 569 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 071 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 56 030,1 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аральского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 313 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 6 марта 2025 года № 351
Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аральского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 313 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 15 817 209,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 069 166 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 518 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 145 268 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 573 257,5 тысяч тенге;
2)расходы – 16 188 160,8 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 44 569 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 78 640 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 071 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 56 030,1 тысяч тенге;

10000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
144209
06
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
359
06
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9024
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
210724
06
451
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
575909
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
80687
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
226584
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
226584
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111455
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3209
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
74916
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
37004
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
852660
Тұрғын үй шаруашылығы
130641
07
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
70206
07
458
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
660
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
21845
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
47701
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
60435
004
Инженерлік-коммуникациялық инфра құрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
60435
Коммуналдық шаруашылық
676004
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14853
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
13940
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту

10000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
144209
009
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк"от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
359
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9024
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
210724
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
575909
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
80687
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
226584
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
226584
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
111455
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3209
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
74916
054
Размещение государственного социального заказа в непровительсвенных организациях
37004
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
852660
Жилищное хозяйство
130641
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
70206
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
660
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
21845
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
47701
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
60435
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
60435
Коммунальное хозяйство
676004
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14853
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
13940
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов