"2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2024 жылғы 9 желтоқсандағы № 130 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 217 шешімі
Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2024 жылғы 9 желтоқсандағы № 130 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 676 463 920,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 765 746,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 219 562,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 544 409,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 593 934 203,3 мың теңге;
2) шығындар – 679 261 402,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 856 368,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 49 617 950,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 761 581,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 855 960,9 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 2 855 960,9 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -37 509 811,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37 509 811,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 49 617 950,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 753 890,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 645 752,0 мың теңге.";
4-тармақ жаңа мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қызылорда қаласы бюджетінің жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение Кызылординского областного маслихата от 9 декабря 2024 года № 130 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Кызылординского областного маслихата от 25 декабря 2025 года № 217
Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 9 декабря 2024 года № 130 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 676 463 920,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 765 746,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 219 562,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 544 409,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 593 934 203,3 тысяч тенге;
2) затраты – 679 261 402,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 856 368,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 49 617 950,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 761 581,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 855 960,9 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 2 855 960,9 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -37 509 811,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37 509 811,5 тысяч тенге;
поступление займов – 49 617 950,0 тысяч тенге;
погашение займов – 14 753 890,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 645 752,0 тысяч тенге.";
пункт 4 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов бюджета города Кызылорда.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

4 819 563,5
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
142 993 296,4
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
322 018,2
085
Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
4 207 663,7
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін бір жолғы ақшалай қаражат төлемі
885,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғанышқа (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
280 229,0
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
10 594 338,7
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
36 309 870,6
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
42 224 332,0
204
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
9 927 415,0
768
Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
10 742 594,5
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
9 876 706,4
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
865 888,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
24 132 822,5
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
36 920,1
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
8 504 867,0
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 319 126,4
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
13 271 909,0
05
Денсаулық сақтау
36 128 374,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
18 942 182,9
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
419 713,6
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
372 714,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
90 050,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
340 196,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
95 649,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
53 835,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау

4 819 563,5
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
142 993 296,4
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
322 018,2
085
Обеспечение деятельности организаций образования города Байконур с казахским языком обучения
4 207 663,7
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
885,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
280 229,0
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
10 594 338,7
202
Реализация государственного образовательного заказа дошкольных организациях образования
36 309 870,6
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
42 224 332,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
9 927 415,0
768
Управление физической культуры, спорта и туризма области
10 742 594,5
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
9 876 706,4
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
865 888,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
24 132 822,5
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
36 920,1
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
8 504 867,0
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
2 319 126,4
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
13 271 909,0
05
Здравоохранение
36 128 374,2
253
Управление здравоохранения области
18 942 182,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
419 713,6
006
Услуги по охране материнства и детства
372 714,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
90 050,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
340 196,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
95 649,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
53 835,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников

85 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 485 834,6
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
81 192,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 324 223,5
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
484 790,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 304 679,9
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызметті көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
2 804 305,3
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
17 186 191,3
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
17 186 191,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 557 686,9
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
29 833 356,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
288 388,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
817 640,1
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
3 075 283,6
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 653 803,6
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
970 751,1
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 127 757,8
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
150 770,8
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
12 641,8
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

85 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 485 834,6
029
Областные базы специального медицинского снабжения
81 192,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 324 223,5
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
484 790,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 304 679,9
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
2 804 305,3
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
17 186 191,3
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
17 186 191,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 557 686,9
256
Управление координации занятости и социальных программ области
29 833 356,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
288 388,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
817 640,1
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
3 075 283,6
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 653 803,6
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
970 751,1
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 127 757,8
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
150 770,8
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 641,8
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

456 595,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
5 279 349,8
006
Жануарлар дүниесін қорғау
93 253,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
4 094,1
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
580,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 014 837,7
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
89 772,4
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 768 321,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
183 143,4
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
1 940,1
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3 358,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
134 905,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
80 203,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 784 892,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 789,5
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
279 891,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
32 751,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
264 448,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
13 093 667,4
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
441 456,4
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
80 243,7
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

456 595,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
5 279 349,8
006
Охрана животного мира
93 253,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
4 094,1
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
580,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 014 837,7
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
89 772,4
719
Управление ветеринарии области
4 768 321,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
183 143,4
009
Организация санитарного убоя больных животных
1 940,1
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
3 358,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
134 905,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
80 203,0
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
3 784 892,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 789,5
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
279 891,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
32 751,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
264 448,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
13 093 667,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
441 456,4
002
Субсидирование развития семеноводства
80 243,7
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов