Облыстық және аудандық бюджеттер, облыстық маңызы бар қала бюджеті арасындағы 2026-2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 198 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі және 21.12.2028 жылға дейін қолданылады осы шешімнің 9 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 79-бабының 2-тармағына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Осы шешім облыстық және аудандық бюджеттер, облыстық маңызы бар қала бюджеті арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің 2026-2028 жылдардағы үш жылдық кезеңге арналған жылдар бойынша бөлінген абсолюттік көріністегі көлемін айқындайды.
1. Қызылорда қаласы бюджетінен облыстық бюджетке 2026 жылға арналған бюджеттік алып қою көлемі 22 876 722 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Қызылорда қаласы бюджетінен облыстық бюджетке 2027 жылға арналған бюджеттік алып қою көлемі 43 130 437 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудан бюджетінен және облыстық маңызы бар қала бюджетінен облыстық бюджетке 2028 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар көлемі 45 859 074 мың теңге, оның ішінде:
Шиелі ауданынан – 571 969 мың теңге;
Қызылорда қаласынан – 45 287 105 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар көлемі 20 444 185 мың теңге, оның ішінде:
Арал ауданына
3 092 241 мың теңге;
Қазалы ауданына
5 799 772 мың теңге;
Қармақшы ауданына
4 105 450 мың теңге;
Жалағаш ауданына
3 288 712 мың теңге;
Шиелі ауданына
914 862 мың теңге;
Жаңақорған ауданына
3 243 148 мың теңге
сомасында белгіленсін.
5. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар көлемі 15 482 894 мың теңге, оның ішінде:
Арал ауданына
2 282 158 мың теңге;
Қазалы ауданына
4 629 114 мың теңге;
Қармақшы ауданына
3 389 908 мың теңге;
Жалағаш ауданына
3 764 067 мың теңге;
Сырдария ауданына
66 755 мың теңге;
Жаңақорған ауданына
1 350 892 мың теңге
сомасында белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін 2028 жылға арналған бюджеттік субвенциялар көлемі 14 775 688 мың теңге, оның ішінде:
Арал ауданына
2 060 209 мың теңге;
Қазалы ауданына
4 511 766 мың теңге;
Қармақшы ауданына
3 469 072 мың теңге;
Жалағаш ауданына
3 746 889 мың теңге;
Сырдария ауданына

Об объемах трансфертов общего характера между областным и районными бюджетами, бюджетом города областного значения на 2026-2028 годы
Решение Кызылординского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 198
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026 и действует до 31.12.2028 в соответствии с п.9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 79 кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
Настоящее решение определяет объемы трансфертов общего характера между областным и районными бюджетами, бюджетом города областного значения в абсолютном выражении на трехлетний период 2026-2028 годов с разбивкой по годам.
1. Установить объем бюджетного изъятия из бюджета города Кызылорда в областной бюджет на 2026 год в сумме 22 876 722 тысяч тенге.
2. Установить объем бюджетного изъятия из бюджета города Кызылорда в областной бюджет на 2027 год в сумме 43 130 437 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных изъятий из районного бюджета и бюджета города Кызылорда в областной бюджет на 2028 год в сумме 45 859 074 тысяч тенге, в том числе:
Шиелийский район – 571 969 тысяча тенге;
город Кызылорда – 45 287 105 тысяч тенге.
4. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов на 2026 год, в сумме 20 444 185 тысяч тенге, в том числе:
Аральский район
3 092 241 тысячи тенге;
Казалинский район
5 799 772 тысяч тенге;
Кармакшинский район
4 105 450 тысяч тенге;
Жалагашский район
3 288 712 тысяч тенге;
Шиелийский район
914 862 тысяч тенге;
Жанакорганский район
3 243 148 тысяч тенге.
5. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов на 2027 год, в сумме 15 482 894 тысяч тенге, в том числе:
Аральский район
2 282 158 тысячи тенге;
Казалинский район
4 629 114 тысяч тенге;
Кармакшинский район
3 389 908 тысяч тенге;
Жалагашский район
3 764 067 тысячи тенге;
Сырдарьинский район
66 755 тысяч тенге;
Жанакорганский район
1 350 892 тысяч тенге.
6. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов на 2028 год, в сумме 14 775 688 тысячи тенге, в том числе:
Аральский район
2 060 209 тысяч тенге;
Казалинский район
4 511 766 тысяч тенге;
Кармакшинский район
3 469 072 тысяч тенге;
Жалагашский район
3 746 889 тысяч тенге;
Сырдарьинский район

68 655 мың теңге;
Жаңақорған ауданына
919 097 мың теңге
сомасында белгіленсін.
7. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
8. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес күрделі шығыстардың көлемі ескерілсін.
9. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2028 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Қызылорда облыстық мәслихатының төрағасы М. Тлеумбетов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 198 шешіміне 1-қосымша
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі
мың теңге
Атауы
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Барлығы:

68 655 тысяч тенге;
Жанакорганский район
919 097 тысяч тенге.
7. Учесть в расходах местных бюджетов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 1 к настоящему решению.
8. Учесть в расходах местных бюджетов объемы капитальных затрат согласно приложению 2 к настоящему Закону.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и действует до 31 декабря 2028 года.
Председатель Кызылординского
областного маслихата
М. Тлеумбетов
Приложение 1 к решению
Кызылординского областного маслихата
от " 9 " декабря 2025 года № 198
Объем целевых трансфертов общего характера
тысяч тенге
Наименование
2026 год
2027 год
2028 год
Всего: