Көрсетілетін қызметті алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, балаларға арналған қосымша білім беруге бірыңғай мемлекеттік тапсырысты (шығармашылық және спорттық тапсырыстар, қосымша білім беруге білім беру тапсырысы) орналастыру жөніндегі пилоттық жобаның кейбір мәселелері туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2025 жылғы 25 шілдедегі № 150 қаулысы
"Көрсетілетін қызметті алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, балаларға арналған қосымша білім беруге бірыңғай мемлекеттік тапсырысты (шығармашылық және спорттық тапсырыстар, қосымша білім беруге білім беру тапсырысы) орналастыру жөніндегі пилоттық жобаның кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 251-НҚ, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 75, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 266/НҚ және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 125 бірлескен бұйрығына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Көрсетілетін қызметті алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, балаларға арналған қосымша білім беруге бірыңғай мемлекеттік тапсырысты (шығармашылық және спорттық тапсырыстар, қосымша білім беруге білім беру тапсырысы) орналастыру жөніндегі пилоттық жобаның (бұдан әрі - Пилоттық жоба) бірыңғай әкімшісі болып "Қызылорда облысының білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі айқындалсын.
2. Балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы, мемлекеттік шығармашылық тапсырысы және мемлекеттік спорт тапсырысы бірыңғай мемлекеттік тапсырысы ретінде біріктірілсін.
3. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бірыңғай мемлекеттік тапсырыс шеңберінде қызмет көрсететін ұйымдардың тізбесі қалыптастырылсын.

О некоторых вопросах пилотного проекта по размещению единого государственного заказа на дополнительное образование для детей (творческий и спортивный заказы, образовательный заказ на дополнительное образование) с учетом персонифицированного финансирования по получателям услуги
Постановление акимата Кызылординской области от 25 июля 2025 года № 150
В соответствии с совместным приказом Министерства культуры и информации Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 251-НҚ, Министерства туризма и спорта Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 75, Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 266/НҚ и Министерства просвещения Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 125 "О некоторых вопросах пилотного проекта по размещению единого государственного заказа на дополнительное образование для детей (творческий и спортивный заказы, образовательный заказ на дополнительное образование) с учетом персонифицированного финансирования по получателям услуги" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить государственное коммунальное учреждение "Управление образования Кызылординской области" единым администратором пилотного проекта по размещению единого государственного заказа на дополнительное образование для детей (творческий и спортивный заказы, образовательный заказ на дополнительное образование) с учетом персонифицированного финансирования по получателям услуги (далее - Пилотный проект).
2. Объединить государственный заказ на дополнительное образование для детей, государственный творческий заказ и государственный спортивный заказ в единый государственный заказ.
3. Сформировать перечень организаций, оказывающих услуги в рамках единого государственного заказа, согласно приложению к настоящему постановлению.

4. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес пилоттық жобаны іске асыру үшін бірыңғай мемлекеттік тапсырыс көлемі айқындалсын.
5. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес бірыңғай мемлекеттік тапсырыс шеңберінде базалық нормативі, түзету коэффициенті және отбасының жан басына шаққандағы кірісінің шекті мөлшері бекітілсін.
6. Осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес сабақтардың (үйірмелердің/секциялардың) белгілі бір түрлері бойынша жабдықтау (жабдық/үй-жай) жөніндегі критерийлері бекітілсін.

4. Определить объем единого государственного заказа для реализации пилотного проекта согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
5. Утвердить базовый норматив, корректирующий коэффициент и предельный размер дохода на душу семьи в рамках единого государственного заказа согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
6. Утвердить критерии оснащения (оборудование/помещения) по определенным видам занятий (кружки/секции) согласно приложению 4 к настоящему постановлению.

1) бейнебақылау: бейнемұрағат сақтау мерзімі кемінде күнтізбелік 30 күн болатын жалпы пайдаланудағы бөлмелер (душ, киім ауыстыратын бөлмелер мен дәретханалардан басқа), кіре берісте/шығуда белсенді бейнебақылау жүйесі.
2) техникалық құралдар арқылы бақылау: QR-кодтарды және (немесе) Face ID және т.б терминалдар
3) үй-жайлардың түрі: жабық, жылытылатын, желдетілетін
4) өрт қауіпсіздігі: ескерту жүйесі, эвакуация жоспары, өрт сөндіргіштер, дабыл, таңбалары бар өрт шығулары.
5) қолжетімді орта: пандустар, қажет болған жағдайда көтергіштер (мүмкіндігі шектеулі балалар бар сыныптар үшін)
6) санитарлық жағдайлар: СанПин сәйкестігі (санитариялық-эпидемиологиялық талаптар); күнделікті тазалау, желдету, кварцты өңдеу (кесте бойынша); дезинфекциялау және тазалау журналдарының болуы; ішу режимін қамтамасыз ету (кулер, су ыдысы); дәрігерлік қобдиша, алғашқы көмек бекеті
7) дәретханалар: ұлдар мен қыздарға бөлек, қағазбен және дезинфекциялық құралдармен қамтамасыз етілген
8) сабақ кестесі (сабақ, мұғалімдер)
9) шкафтар: осы құжатта белгіленген топтағы адамдардың шекті санынан кем емес мөлшердегі нөмірлері бар киімдерді сақтауға арналған.
10) Қазақстан Республикасының құрылыс нормалары. Жабық спорттық залдар. ҚР ҚН 3.0218-2013 (15.11.2018 жылғы өзгерістер мен толықтырулар)
11) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 28.04.2021 жылғы №122 бұйрығы

1) видеонаблюдение: действующая система видеонаблюдения, в местах общего пользования (кроме душевых, раздевалок и туалетов), на входе/выходе со временем хранения видеоархива не менее 30 календарных дней
2) для подтверждения посещаемости ребенка, в том числе через электронные системы учета посещаемости с использованием QR-кодов с функцией передачи данных геолокации и (или) Face ID и т.д. терминалы генерации QR
3) тип помещения: закрытое, отапливаемое, проветриваемое
4) пожарная безопасность: система оповещения, план эвакуации, огнетушители, сигнализация, пожарные выходы с обозначением
5) доступная среда: пандусы, при необходимости подъемники (для проведения занятий с детьми с ограниченными возможностями)
6) санитарные условия: соответствие СанПиН (санитарно-эпидемиологическим требованиям); ежедневная уборка, проветривание, кварцевание (по графику); наличие журналов дезинфекции и уборки; обеспечение питьевого режима (кулер, бачок с водой); медицинская аптечка, пост первой помощи
7) туалеты: раздельные для мальчиков и девочек, обеспеченные бумагой и санитайзерами
8) расписание занятий (уроков, учителей)
9) шкафчики: для хранения одежды, с номерами, в количестве не менее максимального человек в группе, установленных настоящим документом
10) Строительные нормы Республики Казахстан. Закрытие спортивные залы. СН РК 3.02.-18-2013 (с изменениями и дополнениями от 15.11.2018 г)
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахста от 28 апреля 2021 года №122