2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 28/247 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Шет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026–2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1,2,3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 510 193 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 253 588 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 58343 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 179 762 мың теңге;
2) шығындар – 14 676 102 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71946 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 214087 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 142141 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 71946 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 71946 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 165909 мың теңге.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2025 года № 28/247.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
Шетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1,2,3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 14 510 193 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 253 588 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 58343 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1 179 762 тысяч тенге;
2) затраты - 14 676 102 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 71946 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 214087 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 142141 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге: приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 71946 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 71946 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч теңге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 165909 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 02.06.2026 № 32/286 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады).
2. Аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 2026 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдық округтер бюджеттеріне 1087846 мың теңге сомасында субвенциялар көлемі қарастырылсын.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 02.06.2026 № 32/286 (вводится в действие с 01.01.2026 и подлежит официальному опубликованию).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2026 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов в сумме 1087846 тысяч тенге.

4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен 2026 – 2028 жылдарға арналған кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. Аудан әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 238872 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Аудандық мәслихаттың төрағасы С.Социал
Шет аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№28/247 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет

4. Учесть в составе расходов районного бюджета субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов на 2026-2028 годы согласно приложению 5.
5. Утвердить резерв акимата Шетского района на 2026 год в сумме 238872 тысяч тенге.
6. Настоящее решения вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель районного маслихата С.Социал
Приложение 1 к решению
Шетского районного маслихата
от 19 декабря 2025 года №28/247
Районный бюджет на 2026 год

19515
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
103716
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
812892
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
63000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
63000
2
Әлеуметтiк көмек
650801
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
650801
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
132951
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
930
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
163520
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1494
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
159744
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
173125
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
19037
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99091
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99091
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49873
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7100
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
35118
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2462736
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1519974
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1372629
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1372629
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі

19515
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
103716
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
812892
1
Социальное обеспечение
63000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63000
005
Государственная адресная социальная помощь
63000
2
Социальная помощь
650801
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
650801
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
132951
006
Оказание жилищной помощи
930
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
163520
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1494
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
159744
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
173125
027
'Реализация мероприятий по социальной защите населения
19037
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99091
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99091
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49873
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
7100
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
35118
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2462736
1
Жилищное хозяйство
1519974
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1372629
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1372629
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)

2132021
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
51978
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51978
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
39412
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36084
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3328
02
Қорғаныс
144924
1
Әскери мұқтаждар
21693
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21693
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21693
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
123231
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
123231
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19515
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
103716
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
826973
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
87780
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87780
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
87780
2
Әлеуметтiк көмек
662244
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
662244
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
143863
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
995
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
174966
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1599
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
155578
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

2132021
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
51978
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
51978
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
39412
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
36084
003
Капитальные расходы государственного органа
3328
02
Оборона
144924
1
Военные нужды
21693
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21693
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21693
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
123231
122
Аппарат акима района (города областного значения)
123231
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19515
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
103716
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
826973
1
Социальное обеспечение
87780
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87780
005
Государственная адресная социальная помощь
87780
2
Социальная помощь
662244
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
662244
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
143863
006
Оказание жилищной помощи
995
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
174966
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1599
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155578
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью