Осакаров ауданының кенттерінің, ауылдық округтарының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 42/418 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осакаровка кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 419 546 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 397 611 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 900 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 035 мың теңге;
2) шығындар – 510 547 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 91 001 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 91 001 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 91 001 мың теңге.";
Осакаровка кентінің 2026 жылға арналған бюджетінде 3-1-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 22.07.2026 № 53/513 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. Осакаровка кентінің 2026 жылға арналған бюджетіне түсетін түсімдер құрамында аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 3-1 қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 06.02.2026 № 45/447 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Молодежный кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 206 168 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 110 664 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 теңге;
трансферттер түсімі – 93 504 мың теңге;
2) шығындар - 227 669 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

О бюджете поселков, сельских округов Осакаровского района на 2026-2028 годы
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 42/418.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Осакаровка на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 419 546 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 397 611 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 900 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 15 035 тысяч тенге;
2) затраты – 510 547 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 91 001 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 91 001 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 91 001 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете поселка Осакаровка на 2026 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из районного бюджета согласно приложению 3-1.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 22.07.2026 № 53/513 (вводится в действие с 01.01.2026).
1-1. Предусмотреть в составе поступлений в бюджет поселка Осакаровка на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 3-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 06.02.2026 № 45/447 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет поселка Молодежный на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 206 168 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 110 664 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 000 тенге;
поступлениям трансфертов – 93 504 тысяч тенге;
2) затраты –227 669 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 22.07.2026 № 53/513 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2026 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджетінің түсімдері мен шығыстарының құрамында 3-1, 7, 11, 15, 19, 23, 27, 31, 35, 39, 43, 47, 51, 55, 59, 63, 67, 71, 75, 79, 83, 87, 91 қосымшаларға сәйкес жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 06.02.2026 № 45/447 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 23 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 22.07.2026 № 53/513 (вводится в действие с 01.01.2026).
24. Учесть в составе поступлений и расходов бюджета поселков, сельских округов на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложениям 3-1, 7, 11, 15, 19, 23, 27, 31, 35, 39, 43, 47, 51, 55, 59, 63, 67, 71, 75, 79, 83, 87, 91
Сноска. Пункт 24 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 06.02.2026 № 45/447 (вводится в действие с 01.01.2026).

17 928
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
1 007
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
5 500
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
1 000

17 928
На освещение улиц в населенных пунктах
1 007
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
5 500
На обеспечение санитарии населенных пунктов
1 000