Осакаров ауданының кенттерінің, ауылдық округтарының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 42/418 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осакаровка кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 414 711 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 397 611 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 900 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 200 мың теңге;
2) шығындар – 505 712 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 91 001 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 91 001 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 91 001 мың теңге.
Осакаровка кентінің 2026 жылға арналған бюджетінде 3-1-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 03.07.2026 № 52/508 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. Осакаровка кентінің 2026 жылға арналған бюджетіне түсетін түсімдер құрамында аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 3-1 қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 06.02.2026 № 45/447 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Молодежный кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 147 926 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 110 664 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 теңге;
трансферттер түсімі – 35 262 мың теңге;
2) шығындар - 169 427 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

О бюджете поселков, сельских округов Осакаровского района на 2026-2028 годы
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 42/418.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Осакаровка на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 414 711 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 397 611 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 900 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 200 тысяч тенге;
2) затраты – 505 712 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 91 001 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 91 001 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 91 001 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете поселка Осакаровка на 2026 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из районного бюджета согласно приложению 3-1.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 03.07.2026 № 52/508 (вводится в действие с 01.01.2026).
1-1. Предусмотреть в составе поступлений в бюджет поселка Осакаровка на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 3-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 06.02.2026 № 45/447 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет поселка Молодежный на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 147 926 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 110 664 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 000 тенге;
поступлениям трансфертов – 35 262 тысяч тенге;
2) затраты –169 427 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 49/476 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2026 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджетінің түсімдері мен шығыстарының құрамында 3-1, 7, 11, 15, 19, 23, 27, 31, 35, 39, 43, 47, 51, 55, 59, 63, 67, 71, 75, 79, 83, 87, 91 қосымшаларға сәйкес жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 06.02.2026 № 45/447 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 23 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 15.05.2026 № 49/476 (вводится в действие с 01.01.2026).
24. Учесть в составе поступлений и расходов бюджета поселков, сельских округов на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложениям 3-1, 7, 11, 15, 19, 23, 27, 31, 35, 39, 43, 47, 51, 55, 59, 63, 67, 71, 75, 79, 83, 87, 91
Сноска. Пункт 24 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 06.02.2026 № 45/447 (вводится в действие с 01.01.2026).

шешіміне 3-1-қосымша
Осакаров кентінің 2026 жылға арналған нысаналы трансферттері
Ескерту. Шешім 3-1-қосымшамен толықтырылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 06.02.2026 № 45/447 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 03.07.2026 № 52/508 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
10 200
оның ішінде:
Аудандық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
10 200
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
аудандық бюджеттен:
10 200
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
1 200
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
9 000
Осакаров аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
"18" желтоқсандағы
№ 42/418 шешіміне 4-қосымша
Молодежный кентінің 2026 жылға арналған бюджеті

Приложение 3-1 к решению
Осакаровского районного
маслихата от "18" декабря
2025 года № 42/418
Целевые трансферты п Осакаровка на 2026 год
Сноска. Решение дополнено приложением 3-1 в соответствии с решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 06.02.2026 № 45/447 (вводится в действие с 01.01.2026); в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 03.07.2026 № 52/508 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
10 200
в том числе:
Целевые текущие трансферты из районного бюджета
10 200
Целевые текущие трансферты:
из районного бюджета:
10 200
На обеспечение санитарии населенных пунктов
1 200
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
9 000
Приложение 4 к решению
Осакаровского районного
маслихата от "18" декабря
2025 года № 42/418
Бюджет поселка Молодежный на 2026 год