"CUPRUM MINING GROUP" жауапкершілігі шектеулі серіктестігімен қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жер учаскелеріне жария сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Осакаров ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 21 шілдедегі № 68/04 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабының 5-1) тармақшасына, 69, 71-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, Осакаров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственностью "CUPRUM MINING GROUP"
Постановление акимата Осакаровского района Карагандинской области от 21 июля 2025 года № 68/04
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьями 69, 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Осакаровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "CUPRUM MINING GROUP" жауапкершілігі шектеулі серіктестігімен қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін 2029 жылдың 12 қазанына дейінгі мерзімге жер учаскелерін алып қоймай, Осакаров ауданының Родников ауылдық округі және Жансары ауылдық округінің аумағында орналасқан жалпы ауданы 3 872,6548 гектар жер учаскелеріне жария сервитут белгіленсін.

1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 3872,6548 гектаров, расположенные на территории Родниковского сельского округа и сельского округа Жансары Осакаровского района без изъятия земельных участков сроком до 12 октября 2029 года для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственность "CUPRUM MINING GROUP", согласно приложению к настоящему постановлению.

2. "CUPRUM MINING GROUP" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (келісім бойынша) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың шығындарын толық көлемде өтеуі қажет. Залалдардың мөлшері мен оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен айқындалсын.
3. "Осакаров ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

2. Товариществу с ограниченной ответственностью "CUPRUM MINING GROUP" (по согласованию) необходимо возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме. Размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Осакаровского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне енгізу және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау үшін қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберілуін;

1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қантамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Осакаров ауданының әкімі Р. Нурмуханбетов
Осакаров ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "21" шілдедегі
№68/04
қаулысына қосымша
Оларға қатысты жария сервитут белгіленуге жататын қатты пайдалы қазбаларды барлауға арналған лицензияның 2023 жылғы 12 қазандағы № 2176-EL шекарасындағы жер учаскелерінің тізбесі
№№
Кадастрлық нөмір
Участкенің орналасқан жері
Жария сервитут белгіленуге жататын учаскелер бөліктерінің ауданы (лицензия шекарасында), га
1.

2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Осакаровского района Р. Нурмуханбетов
Приложение
к постановлению акимата
Осакаровского района
от "21" июля 2025 года
№68/04
Перечень земельных участков в границах лицензии на разведку твердых полезных ископаемых от 12 октября 2023 года № 2176-EL, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут
№№
Кадастровый номер
Местоположение участка
Площадь частей участков, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут (в границах лицензии), га
1.

09-137-037-133
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "Сары-Арка" шаруа қожалығы
10,203
2.
09-137-037-088
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "Қазақстан Республикасы инвестициялар және даму министрлігінің автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
2,646
3.
09-137-037-091
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "Қазақстан Республикасы инвестициялар және даму министрлігінің автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
0,787
4.
09-137-037-090
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "Қазақстан Республикасы инвестициялар және даму министрлігінің автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
0,358
5.
09-137-037-084
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "ЕвразияИнвест Ltd" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2733,2951
6.
09-137-037-080
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "ЕвразияИнвест Ltd" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
129,1
7.
09-137-037-081
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "ЕвразияИнвест Ltd" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
99,1174
8.
09-137-037-089
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "Қазақстан Республикасы инвестициялар және даму министрлігінің автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
1,8242
9.
09-137-037-119
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "Нуртилеу" фермер қожалығы
53,558
10.
09-137-039-089
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Родников ауылдық округі, "Росток" шаруа қожалығы
297,427
11.
09-137-039-075
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Родников ауылдық округі, "Влад" шаруа қожалығы
80,01
12.
09-137-039-159
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Родников ауылдық округі, "Беломестной" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
64,344
13.
09-137-039-005
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Родников ауылдық округі, "Яковлева" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
363,564
14.
09-137-039-059
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Родников ауылдық округі, "Агрофирма "Кен-дала" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
36,4211
БАРЛЫҒЫ
3 872,6548

09-137-037-133
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, крестьянское хозяйство "Сары-арка"
10,203
2.
09-137-037-088
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, Республиканское государственное учреждение "Комитет автомобильных дорог министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
2,646
3.
09-137-037-091
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, Республиканское государственное учреждение "Комитет автомобильных дорог министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
0,787
4.
09-137-037-090
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, Республиканское государственное учреждение "Комитет автомобильных дорог министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
0,358
5.
09-137-037-084
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, товарищество с ограниченной ответственностью "ЕвразияИнвест Ltd"
2733,2951
6.
09-137-037-080
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, товарищество с ограниченной ответственностью "ЕвразияИнвест Ltd"
129,1
7.
09-137-037-081
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, товарищество с ограниченной ответственностью "ЕвразияИнвест Ltd"
99,1174
8.
09-137-037-089
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, Республиканское государственное учреждение "Комитет автомобильных дорог министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
1,8242
9.
09-137-037-119
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, фермерское хозяйство "Нуртилеу"
53,558
10.
09-137-039-089
Карагандинская область, Осакаровский район, Родниковский сельский округ, крестьянское хозяйства "Росток"
297,427
11.
09-137-039-075
Карагандинская область, Осакаровский район, Родниковский сельский округ, крестьянское хозяйства "Влад"
80,01
12.
09-137-039-159
Карагандинская область, Осакаровский район, Родниковский сельский округ, товарищество с ограниченной ответственностью "Беломестнов"
64,344
13.
09-137-039-005
Карагандинская область, Осакаровский район, Родниковский сельский округ, товарищество с ограниченной ответственностью "Яковлева"
363,564
14.
09-137-039-059
Карагандинская область, Осакаровский район, Родниковский сельский округ, товарищество с ограниченной ответственностью "Агрофирма "Кен-дала"
36,4211
ВСЕГО
3 872,6548