2026-2028 жылдарға арналған ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 200 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Құлөнтпес ауылы бюджеті 25 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 539 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 686 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 22 853 мың теңге;
2) шығындар – 26 539 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 13.04.2026 № 232 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ткенекті ауылы бюджеті 70 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 012 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 012 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 0 теңге;
2) шығындар – 36 012 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 13.04.2026 № 232 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете сел, поселков и сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 200.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Куланотпес на 2026 – 2028 годы согласно приложению 25 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 539 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 686 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 22 853 тысяч тенге;
2) затраты – 26 539 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 13.04.2026 № 232 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет села Ткенекты на 2026 – 2028 годы согласно приложению 70 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 012 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 012 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 0 тысяч тенге;
2) затраты – 36 012 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 13.04.2026 № 232 (вводится в действие с 01.01.2026).

3. 2026 – 2028 жылдарға арналған Шахтерское ауылы бюджеті 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 470 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 635 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 42 835 мың теңге;
2) шығындар – 65 407 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 937 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 937 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 937 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 04.03.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ахмет ауылы бюджеті 22, 23, 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 797 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –19 969 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 428 мың теңге;
2) шығындар – 38 306 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 509 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 509 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 509 теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 04.03.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2026 – 2028 жылдарға арналған Көбетей ауылдық округі бюджеті 31, 32, 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –39 910 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 117 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 29 793 мың теңге;

3. Утвердить бюджет села Шахтерское на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 470 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 635 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 42 835 тысяч тенге;
2) затраты – 65 407 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 937 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –9 937 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 937 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 04.03.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет села Ахмет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 797 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 969 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 428 тысяч тенге;
2) затраты –38 306 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 509 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 509 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 509 тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 04.03.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить бюджет сельского округа Кобетей на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 910 тысяч тенге в том числе:
налоговые поступления – 10 117 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 29 793 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
26. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұра аудандық мәслихатының төрағасы К. Жунусбеков
Нұра аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№200 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Нұра кентінің бюджеті

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Нуринского районного маслихата К. Жунусбеков
Приложение 1
к решению Нуринского
районного маслихата
от 18 декабря 2025 года №200
Бюджет поселка Нура на 2026 год