Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2025 жылғы 9 қыркүйектегі № 81нс бұйрығы
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 101-1-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары – Шекара қызметінің директорына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Комитет Төрағасы ұлттық
қауіпсіздік генерал-лейтенанты
Е. Сағымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2025 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 81 нс бұйрығымен бекітілді
Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесі
Р/с
Облыс, республикалық маңызы бар қалалар
Әскери қалашықтың орналасқан жері
Санаты (жабық, оқшауланған)
Орналасқан бөлімше
1
2
3
4
5
1-бөлік. Қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтар, өзге де жабық объектілер
1-бөлім. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі
1-тарау. Шекара қызметінің ведомстволық бағынысты ұйымдары
1.
Абай облысы
Жарма ауданы, Жаңғызтөбе кенті
Оқшауланған
"Жаңғызтөбе" жабдықтау басқармасы
2.
Алматы қаласы
Жетісу ауданы, Көкмайса шағын ауданы
Жабық
Техника мен қару-жарақты жөндеу басқармасы
3.
Алматы облысы
Іле ауданы, Қараой ауылы
Жабық
Қызметтік кинология басқармасы

Об утверждении перечня закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых жилище не подлежит приватизации
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 сентября 2025 года № 81нс
В соответствии с пунктом 8 статьи 101-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых жилище не подлежит приватизации.
2. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – Директора Пограничной службы.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
генерал-лейтенант национальной безопасности
Е. Сагимбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 9 сентября 2025 года № 81нс
Перечень закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации
№ п/п
Область, города республиканского значения
Местонахождение военного городка
Категория (закрытые, обособленные)
Дислоцируемое подразделение
1
2
3
4
5
Часть 1. Закрытые и обособленные военные городки, иные закрытые объекты, в которых служебное жилище не подлежит приватизации
Раздел 1. Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Глава 1. Подведомственные организации Пограничной службы
1.
область Абай
Жарминский район, поселок Жангизтобе
Обособленный
Управление снабжения "Жаңғызтөбе"
2.
город Алматы
Жетысуский район, микрорайон Кокмайса
Закрытый
Управление ремонта техники и вооружения
3.
Алматинская область
Илийский район, село Караой
Закрытый
Управление служебной кинологии

2-тарау. Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері
1-параграф. Шекара қызметінің Жетісу облысы бойынша департаменті
4.
Жетісу облысы
Панфилов ауданы, Жаркент қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
5.
Жетісу облысы
Панфилов ауданы, Атамекен ауылы
Оқшауланған
құрылымдық бөлімше
6.
Жетісу облысы
Алакөл ауданы, Үшарал қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
2-параграф. Шекара қызметінің Алматы облысы бойынша департаменті
7.
Алматы облысы
Ұйғыр ауданы, Шонжы ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
3-параграф. Шекара қызметінің Атырау облысы бойынша департаменті
8.
Атырау облысы
Атырау қаласы
Жабық
Департамент
4-параграф. Шекара қызметінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті
9.
Шығыс Қазақстан облысы
Күршім ауданы, Күршім ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
10.
Шығыс Қазақстан облысы
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
5-параграф. Шекара қызметінің Абай облысы бойынша департаменті
11.
Абай облысы
Мақаншы ауданы, Мақаншы ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
6-параграф. Шекара қызметінің Жамбыл облысы бойынша департаменті
12.
Жамбыл облысы
Қордай ауданы, Қордай ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
13.
Жамбыл облысы
Меркі ауданы, Сарымолдаев ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
7-параграф. Шекара қызметінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті
14.
Маңғыстау облысы
Ақтау қаласы, Өнеркәсіптік аймақ
Жабық
құрылымдық бөлімше
15.
Маңғыстау облысы
Бейнеу ауданы, Бейнеу ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
16.
Маңғыстау облысы
Түпқараған ауданы, Баутино ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
8-параграф. Шекара қызметінің Түркістан облысы бойынша департаменті
17.
Түркістан облысы
Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
18.
Түркістан облысы
Төлеби ауданы, Леңгір қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
19.
Түркістан облысы
Мақтаарал ауданы, Мырзакент кенті
Жабық
құрылымдық бөлімше
3-тарау. Шекара қызметінің шекара бөлімдері (бөлімшелері)
20.
Шекара қызметінің шекара бөлімдері (бөлімшелері)
Оқшауланған
құрылымдық бөлімше
2-бөлім. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Авиация қызметі
21.
Алматы облысы
Іле ауданы, Боралдай кенті
Жабық
құрылымдық бөлімше
22.
Жетісу облысы
Алакөл ауданы, Үшарал қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
3-бөлім. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара академиясы
23.
Алматы облысы
Іле ауданы, Қараой ауылы
Оқшауланған
Шекара академиясы
2-бөлік. Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін жабық және оқшауланған әскери қалашықтар, өзге де жабық объектілер

Глава 2. Территориальные подразделения Пограничной службы
Параграф 1. Департамент Пограничной службы по области Жетісу
4.
область Жетісу
Панфиловский район, город Жаркент
Закрытый
структурное подразделение
5.
область Жетісу
Панфиловский район, село Атамекен
Обособленный
структурное подразделение
6.
область Жетісу
Алакольский район, город Ушарал
Закрытый
структурное подразделение
Параграф 2. Департамент Пограничной службы по Алматинской области
7.
Алматинская область
Уйгурский район, село Чунджа
Закрытый
структурное подразделение
Параграф 3. Департамент Пограничной службы по Атырауской области
8.
Атырауская область
город Атырау
Закрытый
Департамент
Параграф 4. Департамент Пограничной службы по Восточно-Казахстанской области
9.
Восточно-Казахстанская область
Курчумский район, село Курчум
Закрытый
структурное подразделение
10.
Восточно-Казахстанская область
Зайсанский район, город Зайсан
Закрытый
структурное подразделение
Параграф 5. Департамент Пограничной службы по области Абай
11.
область Абай
Маканчинский район, село Маканчи
Закрытый
структурное подразделение
Параграф 6. Департамент Пограничной службы по Жамбылской области
12.
Жамбылская область
Кордайский район, село Кордай
Закрытый
структурное подразделение
13.
Жамбылская область
Меркенский район, село Сарымолдаев
Закрытый
структурное подразделение
Параграф 7. Департамент Пограничной службы по Мангистауской области
14.
Мангистауская область
город Актау, Промышленная зона
Закрытый
структурное подразделение
15.
Мангистауская область
Бейнеуский район, село Бейнеу
Закрытый
структурное подразделение
16.
Мангистауская область
Тупкараганский район, село Баутино
Закрытый
структурное подразделение
Параграф 8. Департамент Пограничной службы по Туркестанской области
17.
Туркестанская область
Сарыагашский район, город Сарыагаш
Закрытый
структурное подразделение
18.
Туркестанская область
Толебийский район, город Ленгер
Закрытый
структурное подразделение
19.
Туркестанская область
Мактааральский район, поселок Мырзакент
Закрытый
структурное подразделение
Глава 3. Пограничные отделы (отделения) Пограничной службы
20.
Пограничные отделы (отделения) Пограничной службы
Обособленный
структурное подразделение
Раздел 2. Авиационная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
21.
Алматинская область
Илийский район, поселок Боралдай
Закрытый
структурное подразделение
22.
область Жетісу
Алакольский район, город Ушарал
Закрытый
структурное подразделение
Раздел 3. Пограничная академия Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
23.
Алматинская область
Илийский район, село Караой
Обособленный
Пограничная академия
Часть 2. Закрытые и обособленные военные городки, иные закрытые объекты, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств