2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № VIII-44/338 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 270 739 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 401 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 014 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 295 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 793 668 мың теңге;
2) шығындар – 12 446 608 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45561 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 95150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49589 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 221 430 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 221 430 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 95150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49951 мың теңге;

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № VIII-44/338.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 270 739 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 401 762 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 014 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 295 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 6 793 668 тысячи тенге;
2) затраты – 12 446 608 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45561 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 95150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49589 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 221 430 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 221 430 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 95150 тысяч тенге;
погашение займов – 49951 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 176 231 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 15.05.2026 № VIII-51/395 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен 2026-2028 жылдарға арналған қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. Аудан әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 21650 мың теңге сомасында бекітілсін.

используемые остатки бюджетных средств – 1 176 231 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 15.05.2026 № VIII-51/395 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в составе расходов районного бюджета субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов на 2026-2028 годы согласно приложению 4.
3. Утвердить резерв акимата района на 2026 год в сумме 21650 тысяч тенге.