Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 7 ақпандағы № 5 "Бұқар жырау ауданының Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 40/04 шешімі
Аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 7 ақпандағы №5 "Бұқар жырау ауданының Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6556-09 болып тіркелген) келесі толықтырулар енгізілсін:
Қағиданың 2-тарауның 7 тармағы мынадай мазмұнмен толықтырылсын:
"амбулаториялық емдеудегі әлеуметтік маңызы бар миокардтың жіті инфаргі (алғашқы 6 ай) ауруы бар адамдарға дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы негізінде-жан басына шаққандағы орташа табысын есепке алмағанда, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы;
амбулаториялық емдеудегі әлеуметтік маңызы бар орфандық ауруы бар адамдарға дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы негізінде – жан басына шаққандағы орташа табысы ескерілмей, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы;
"Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы №322-VI Заңының 3-бабының 1-тармағының 2), 3) тармақшаларына және 8-бабының 3) тармақшасына3) тармақшасына сәйкес ардагерлер санатына жататын ардагерлерге коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға 12 (он екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде кем емес.
Бұл әлеуметтік көмек қазан айында жылыту маусымында Мемлекеттік корпорация филиалы ұсынған тізімдер бойынша азаматтардан өтініштер талап етілмей көрсетіледі.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Әли

О внесении дополнений в решение Бухар-Жырауского районного маслихата от 7 февраля 2024 года № 5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бухар-Жырауского района"
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 29 декабря 2025 года № 40/04
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бухар-Жырауского районного маслихата от 7 февраля 2024 года №5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бухар-Жырауского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №6556-09) следующие дополнения:
пункт 7 главы 2 Правил дополнить следующим содержанием:
"лицам, с социально значимым заболеванием острый инфаркт миокарда (первые 6 месяцев), находящимся на амбулаторном лечении, на основании заключения врачебно-консультационной комиссии – в размере 15 месячного расчетного показателя, без учета среднедушевого дохода, единовременно;
лицам, с социально значимым заболеванием орфанные заболевания, находящимся на амбулаторном лечении, на основании заключения врачебно-консультационной комиссии – в размере 15 месячного расчетного показателя, без учета среднедушевого дохода единовременно;
ветеранам, относящимся к категории ветеранов согласно подпунктов 2), 3), пункта 1, статьи 3 и подпункта 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года №322-VI ЗРК "О ветеранах" на оплату коммунальных услуг и приобретение топлива в размере не менее 12 (двенадцать) месячных расчетных показателей.
Данная социальная помощь оказывается без истребования заявлений от граждан по спискам, представленным филиалом Государственной корпорации в отопительный сезон в октябре месяце.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата А. Әли