2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 39/04 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 387 339 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 805 328 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 67 554 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 103 000 мың теңге;
арнаулы түсімдері бойынша – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 411 457 мың теңге;
2) шығындар – 9 387 339мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 100 766 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 211 925 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 111 159 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 100 766 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 100 766 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 211 925 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 111 159 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында, облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте Шешенқара ауылдық округі бюджетінен алу көлемі 11 457 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдары, кенттері, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 1 408 406 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Ботақара кентіне – 69 099 мың теңге;
Ғ.Мұстафин кентіне – 40 817 мың теңге;
Қушоқы кентіне – 73 572 мың теңге;
Доскей ауылдық округіне– 44 204 мың теңге;
Көкпекті ауылдық округіне– 38 503 мың теңге;
Керней ауылдық округіне– 46 549 мың теңге;
Петровка ауылдық округіне– 45 081 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне – 35 927 мың теңге;
Ростов ауылдық округіне– 49 450 мың теңге;
Үштөбе ауылдық округіне– 2 486 мың теңге;
Ақбел ауылдық округіне– 43 516 мың теңге;
Ақөре ауылына – 34 451 мың теңге;
Ақтобе ауылдық округіне– 31 277 мың теңге;

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 39/04
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 387 339 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 805 328 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 67 554 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 103 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 1 411 457 тысяч тенге;
2) затраты – 9 387 339 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 100 766 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 211 925 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 111 159 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 100 766 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 766 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 211 925 тысяч тенге;
погашение займов – 111 159 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2026 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год бюджетные изъятия из бюджета Шешенкаринского сельского округа в сумме 11 457 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объему субвенций, передаваемых с районного бюджета в бюджет сел, поселка и сельских округов района, в сумме 1 408 406 тысяч тенге, в том числе:
поселку Ботакара – 69 099 тысяч тенге;
поселку Г.Мустафина – 40 817 тысяч тенге;
поселку Кушокы – 73 572 тысяч тенге;
Доскейскому сельскому округу – 44 204 тысяч тенге;
Кокпектинскому сельскому округу – 38 503 тысяч тенге;
сельскому округу Керней – 46 549 тысяч тенге;
Петровскому сельскому округу – 45 081 тысяч тенге;
сельскому округу Баймырза – 35 927 тысяч тенге;
Ростовскому сельскому округу – 49 450 тысяч тенге;
Уштобинскому сельскому округу – 2 486 тысяч тенге;
Акбельскому сельскому округу – 43 516 тысяч тенге;
село Акоре – 34 451 тысяч тенге;
Актобинскому сельскому округу – 31 277 тысяч тенге;

Белағаш ауылдық округіне– 39 389 мың теңге;
Ботақара ауылына – 35 932 мың теңге;
Буқар жырау ауылдық округіне– 25 161 мың теңге;
Гагарин ауылдық округіне– 37 503 мың теңге;
Жаңаталап ауылына – 42 011 мың теңге;
Қаражар ауылдық округіне– 41 576 мың теңге;
Қарақұдық ауылына – 38 740 мың теңге;
Кызылкайын ауылдық округіне– 38 185 мың теңге;
Жаңаөзен ауылдық округіне– 35 758 мың теңге;
Самарканд ауылдық округіне– 48 134 мың теңге;

Белагашскому сельскому округу – 39 389 тысяч тенге;
село Ботакара – 35 932 тысяч тенге;
Бухар-Жыраускому сельскому округу – 25 161 тысяч тенге;
Гагаринскому сельскому округу – 37 503 тысяч тенге;
село Жанаталап – 42 011 тысяч тенге;
Каражарскому сельскому округу – 41 576 тысяч тенге;
село Каракудук – 38 740 тысяч тенге;
Кызылкайнскому сельскому округу – 38 185 тысяч тенге;
Новоузенскому сельскому округу – 35 758 тысяч тенге;
Самаркандскому сельскому округу – 48 134 тысяч тенге;

1 028 003
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
72 946
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72 946
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
72 946
2
Әлеуметтiк көмек
819 461
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
819 461
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52 843
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
616
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
226 739
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 775
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
165 712
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
351 546
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
19 230
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
135 596
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
135 596
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 767
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 785
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
57 044
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
701 549
1
Тұрғын үй шаруашылығы
298 269
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
248 638
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
248 638
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары
және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
49 631
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 231
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
20 400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2
Коммуналдық шаруашылық
400 000
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

1 028 003
1
Социальное обеспечение
72 946
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72 946
005
Государственная адресная социальная помощь
72 946
2
Социальная помощь
819 461
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
819 461
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52 843
006
Оказание жилищной помощи
616
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
226 739
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 775
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
165 712
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
351 546
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
19 230
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
135 596
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
135 596
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74 767
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 785
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
57 044
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
701 549
1
Жилищное хозяйство
298 269
467
Отдел строительства района (города областного значения)
248 638
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
248 638
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
49 631
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
29 231
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20 400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2
Коммунальное хозяйство
400 000
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)