Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы 29 сессиясының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 236 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 қыркүйектегі № 316 шешімі
Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №236 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7699626 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3684459 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 357530 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 103299 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3554338 мың теңге;
2) шығындар – 9669979 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11280 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 60946 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49666 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 135980 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 135980 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – -2117613 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2117613 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1012633 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49666 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1154646 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша – 98 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 86 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын - 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын – 100 пайыздан;

О внесении изменений в решение 29 сессии Актогайского районного маслихата от 19 декабря 2024 года № 236 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 25 сентября 2025 года № 316
Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актогайского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 19 декабря 2024 года №236 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7699626 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3684459 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 357530 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 103299 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3554338 тысяч тенге;
2) затраты – 9669979 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11280 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 60946 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49666 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 135980 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 135980 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2117613 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2117613 тысяч тенге:
поступление займов – 1012633 тысяч тенге;
погашение займов – 49666 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1154646 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог – по 98 процентов;
2) индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – по 86 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – по 100 процентов;

3) әлеуметтік салық бойынша – 24 пайыздан;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша – 100 пайыздан.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихат төрағасы Р.Абеуов
Ақтоғай аудандық мәслихатының

3) по социальному налогу – 24 процентов;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры – 100 процентов.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Р.Абеуов
Приложение 1
к решению Актогайского
районного маслихата

1000
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
10000
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
183000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
981308
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
88177
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86527
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1650
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
60966
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57414
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3552
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
794849
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134558
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1900
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
658391
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
37316
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35616
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1700
02
Қорғаныс
61231
1
Әскери мұқтаждар
17658
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17658
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17658
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
43573
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43573
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
39965
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3608
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
10000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

1000
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
10000
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
183000
9
Прочие государственные услуги общего характера
981308
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
88177
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
86527
015
Капитальные расходы государственного органа
1650
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
60966
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
57414
003
Капитальные расходы государственного органа
3552
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
794849
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
134558
013
Капитальные расходы государственного органа
1900
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
658391
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
37316
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
35616
003
Капитальные расходы государственного органа
1700
02
Оборона
61231
1
Военные нужды
17658
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17658
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17658
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
43573
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43573
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
39965
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3608
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
10000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

3621554
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
679010
Нысаналы даму трансферттер
1929911
Бюджеттік кредиттер
1012633
Ағымдағы нысаналы трансферттер
679010
оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
9063
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
8000
ардагерлер мен оларға теңестірілген адамдарды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге
305
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
75600
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
360000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
54000
әлеуметтік осал адамдар үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
166476
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
5566
Нысаналы даму трансферттері:
1929911
оның ішінде:
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1479911
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
450000
Бюджеттік кредиттер
1012633
оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
60946
тұрғын үй сатып алуға
951687
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 316 шешіміне 3 қосымша
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 236 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
896003
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
893003
оның ішінде:
ауыл, кенттер, ауылдық округтер әкімдіктерінің объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
191048
елді мекен көшелерін жарықтандыруға
95425
елді мекендерді абаттандыруға
541103
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
30863
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
29000
мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізуге
8564

3621554
в том числе:
Целевые текущие трансферты
679010
Целевые трансферты на развитие
1929911
Бюджетные кредиты
1012633
Целевые текущие трансферты
679010
в том числе:
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9063
на выплату государственной адресной социальной помощи
8000
на обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам
305
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
75600
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
360000
на жилищно-коммунальное хозяйство
54000
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
166476
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5566
Целевые трансферты на развитие
1929911
в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1479911
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
450000
Бюджетные кредиты
1012633
в том числе:
для реализации мер социальной поддержки специалистов
60946
на приобретение жилья
951687
Приложение 3
к решению Актогайского
районного маслихата
от 25 сентября 2025 года № 316
Приложение 5
к решению Актогайского
районного маслихата
от 19 декабря 2024 года № 236
Целевые трансферты бюджетам села, поселков, сельских округов из районного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого:
896003
в том числе:
Целевые текущие трансферты
893003
в том числе:
на содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов акиматов села, поселков, сельских округов
191048
на освещение улиц населенных пунктов
95425
на благоустройства населенных пунктов
541103
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
30863
на жилищно-коммунальное хозяйство
29000
на проведение государственной информационной политики
8564