Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы 29 сессиясының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 236 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 шілдедегі № 307 шешімі
Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №236 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7233408 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3511287 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 355411 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 103299 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3263411 мың теңге;
2) шығындар – 8788115 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11280 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 60946 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49666 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 113980 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 113980 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – -1679967 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1679967 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1012633 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49666 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 717000 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша – 98 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 86 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын - 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын – 100 пайыздан;

О внесении изменений в решение 29 сессии Актогайского районного маслихата от 19 декабря 2024 года № 236 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 17 июля 2025 года № 307
Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актогайского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 19 декабря 2024 года №236 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7233408 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3511287 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 355411 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 103299 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3263411 тысяч тенге;
2) затраты – 8788115 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11280 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 60946 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49666 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 113980 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 113980 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1679967 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1679967 тысяч тенге:
поступление займов – 1012633 тысяч тенге;
погашение займов – 49666 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 717000 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог – по 98 процентов;
2) индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – по 86 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – по 100 процентов;

3) әлеуметтік салық бойынша – 42 пайыздан;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша – 100 пайыздан.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 64469 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

3) по социальному налогу – 42 процентов;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры – 100 процентов.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв акимата Актогайского района на 2025 год в размере 64469 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

41000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41000
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1000
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
40000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
783785
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
81918
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80268
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1650
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
56746
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55414
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1332
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
612460
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87558
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
523902
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
32661
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32421
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
240
02
Қорғаныс
60248
1
Әскери мұқтаждар
16675
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16675
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16675
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
43573
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43573
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
39965
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3608
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
10000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

41000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41000
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1000
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
40000
9
Прочие государственные услуги общего характера
783785
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
81918
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
80268
015
Капитальные расходы государственного органа
1650
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
56746
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
55414
003
Капитальные расходы государственного органа
1332
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
612460
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
87558
013
Капитальные расходы государственного органа
1000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
523902
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
32661
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
32421
003
Капитальные расходы государственного органа
240
02
Оборона
60248
1
Военные нужды
16675
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16675
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16675
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
43573
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43573
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
39965
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3608
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
10000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)