2026-2028 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 44/415 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Абай қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 976 977 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 566 602 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 625 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 394 250 мың теңге;
2) шығындар – 4 005 942 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 28 965 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 965 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 28 965 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 23.02.2026 № 47/437 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2026 жылға арналған Абай қаласының бюджетінің түсімдер құрамында 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Топар кентінің бюджеті 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 332 790 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 224 701 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 628 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 104 261 мың теңге;
2) шығындар – 340 824 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 8 034 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 034 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2025 года № 44/415.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Абай на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 976 977 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 566 602 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 625 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 394 250 тысяч тенге;
2) затраты – 4 005 942 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 28 965 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 965 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 965 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23.02.2026 № 47/437 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в составе поступлений в бюджет города Абай на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить бюджет поселка Топар на 2026-2028 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 332 790 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 224 701 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 628 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 104 261 тысяч тенге;
2) затраты – 340 824 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 8 034 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 034 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 8 034 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 23.02.2026 № 47/437 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2026 жылға арналған Топар кенті бюджетінің түсімдер құрамында 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджеті 9, 10 және 11 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 347 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 165 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 160 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 24 022 мың теңге;
2) шығындар – 87 120 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 2 773 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 773 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 2 773 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 23.02.2026 № 47/437 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес 2026 жылға арналған Қарабас кентінің бюджетіне түсетін түсімдер құрамында жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 23.02.2026 № 47/437 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026-2028 жылдарға арналған Южный кентінің бюджеті 12, 13 және 14 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 115 812 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 485 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 350 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 103 977 мың теңге;
2) шығындар – 126 734 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 10 922 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 8 034 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3– в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23.02.2026 № 47/437 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Топар на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 8.
5. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2026-2028 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 347 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 165 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 160 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 022 тысяч тенге;
2) затраты – 87 120 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 2 773 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 773 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 773 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23.02.2026 № 47/437 (вводится в действие с 01.01.2026).
5-1. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Карабас на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 6 к настоящему решению
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23.02.2026 № 47/437 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Утвердить бюджет поселка Южный на 2026-2028 годы согласно приложениям 12, 13 и 14 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 812 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 485 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 103 977 тысяч тенге;
2) затраты – 126 734 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 10 922 тысяч тенге;

15. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2026 жылға арналған Қарағанды ауылдық округінің бюджетінің түсімдер құрамында 31 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
16. 2026-2028 жылдарға арналған Көксу ауылдық округінің бюджеті 32, 33 және 34 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 508 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 714 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 405 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 61 389 мың теңге;
2) шығындар – 92 729 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 4 221 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 221 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 4 221 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 23.02.2026 № 47/437 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2026 жылға арналған Көксу ауылдық бюджетінің түсімдер құрамында 35 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
18. 2026-2028 жылдарға арналған Қурмин ауылдық округінің бюджеті 36, 37 және 38 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 262 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 705 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 050 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20 507 мың теңге;
2) шығындар – 37 262 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 0 теңге.
19. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2026 жылға арналған Қурмин ауылдық бюджетінің түсімдер құрамында 39 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
20. 2026-2028 жылдарға арналған Құлаайғыр ауылдық округінің бюджеті 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

15. Учесть в составе поступлений в бюджет Карагандинского сельского округа на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 31.
16. Утвердить бюджет Коксунского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 32, 33 и 34 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 508 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 714 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 405 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 61 389 тысяч тенге;
2) затраты – 92 729 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 4 221 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 221 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 221 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23.02.2026 № 47/437 (вводится в действие с 01.01.2026).
17. Учесть в составе поступлений в бюджет Коксунского сельского округа на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 35.
18. Утвердить бюджет Курминского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 36, 37 и 38 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 262 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 705 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 050 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 507 тысяч тенге;
2) затраты – 37 262 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
19. Учесть в составе поступлений в бюджет Курминского сельского округа на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 39.
20. Утвердить бюджет Кулаайгырского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах: