Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/252 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 наурыздағы № 30/284 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/252 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 357 736 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 043 544 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 148 436 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 335 220 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 830 536 мың теңге;
2) шығындар – 14 456 761 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – – 30 207 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 93 119 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 68 818 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 68 818 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 62 912 мың теңге;

О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 19 декабря 2024 года № 27/252 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 13 марта 2025 года № 30/284. Прекращено действие в связи с истечением срока
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 19 декабря 2024 года № 27/252 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 357 736 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 043 544 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 148 436 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 335 220 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 830 536 тысяч тенге;
2) затраты – 14 456 761 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – – 30 207 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 93 119 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 68 818 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68 818 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 62 912 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 393 864 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 399 770 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д.Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 13 наурыздағы
№ 30/284 шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының

погашение займов – 393 864 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 399 770 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Абайского районного маслихата Д.Сакенов
Приложение 1
к решению Абайского районного
маслихата
от 13 марта 2025 года № 30/284
Приложение 1
к решению Абайского районного

1 450 763
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
120 302
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120 302
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
120 302
2
Әлеуметтік көмек
1 185 792
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 185 792
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 764
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 196
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
172 686
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 321
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
236 351
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
734 474
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
144 669
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141 669
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 169
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
30 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 752 916
1
Тұрғын үй шаруашылығы
657 280
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 715
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
20 000
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
2 715
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
605 831
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
605 831
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 906
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 450 763
1
Социальное обеспечение
120 302
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
120 302
005
Государственная адресная социальная помощь
120 302
2
Социальная помощь
1 185 792
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 185 792
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 764
006
Оказание жилищной помощи
4 196
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
172 686
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 321
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
236 351
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
734 474
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
144 669
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141 669
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
109 169
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
30 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 752 916
1
Жилищное хозяйство
657 280
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 715
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20 000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
2 715
467
Отдел строительства района (города областного значения)
605 831
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
605 831
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
16 906
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда