Шахтинск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 383/16 "Шахтинск қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2025 жылғы 1 қазандағы № 440/22 шешімі
Шахтинск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шахтинск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 383/16 "Шахтинск қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
кіріспе келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес Шахтинск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Шахтинск қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 917 046 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 913 086 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 87 532 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 56 540 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 8 859 888 мың теңге;
2) шығындар – 12 998 296 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 65 500 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 65 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті ) – -1 146 750 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 1 146 750 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Шахтинского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 383/16 "О бюджете города Шахтинска на 2025-2027 годы"
Решение Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 1 октября 2025 года № 440/22
Шахтинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шахтинского городского маслихата "О бюджете города Шахтинска на 2025 - 2027 годы" от 26 декабря 2024 года под № 383/16 следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шахтинский городской маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шахтинска на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 917 046 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 913 086 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 87 532 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 56 540 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 859 888 тысяч тенге;
2) затраты – 12 998 296 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 65 500 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 65 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 146 750 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 146 750 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13 559
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 566
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
8 993
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
705 343
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
61 984
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 904
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 080
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
368 543
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117 433
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 615
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
248 495
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
209 583
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
203 373
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 210
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
65 233
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 233
02
Қорғаныс
91 097
1
Әскери мұқтаждар
49 444
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
49 444
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
49 444
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
41 653
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
41 653
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
34 839
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 814
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық - атқару қызметі
36 496
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
36 496
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36 496
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13 559
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 566
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
8 993
9
Прочие государственные услуги общего характера
705 343
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
61 984
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
58 904
007
Капитальные расходы государственного органа
3 080
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
368 543
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог
117 433
013
Капитальные расходы государственного органа
2 615
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
248 495
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
209 583
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
203 373
015
Капитальные расходы государственного органа
6 210
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
65 233
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
65 233
02
Оборона
91 097
1
Военные нужды
49 444
122
Аппарат акима района (города областного значения)
49 444
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
49 444
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
41 653
122
Аппарат акима района (города областного значения)
41 653
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
34 839
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 814
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
36 496
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
36 496
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36 496
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

36 496
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 135 018
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
46 667
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 667
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 667
2
Әлеуметтiк көмек
936 178
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
936 178
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
171 067
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 511
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
273 483
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
474 658
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
11 459
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
152 173
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 173
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшiн әлеуметтiк бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етудi iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
77 383
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 418
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 775
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
68 557
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 040
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 952 793
1
Тұрғын үй шаруашылығы
606 879
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
118 189
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
70 669
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
47 520
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
444 677
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
401 546
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

36 496
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 135 018
1
Социальное обеспечение
46 667
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 667
005
Государственная адресная социальная помощь
46 667
2
Социальная помощь
936 178
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
936 178
006
Оказание жилищной помощи
2 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
171 067
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 511
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
273 483
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
474 658
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
11 459
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
152 173
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 173
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77 383
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 418
021
Капитальные расходы государственного органа
1 775
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
68 557
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 040
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 952 793
1
Жилищное хозяйство
606 879
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
118 189
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
70 669
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
47 520
467
Отдел строительства района (города областного значения)
444 677
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
401 546
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

3 815 660
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 142 649
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
673 011
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
3 142 649
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 062 146
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
2 962 146
Жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
100 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77 665
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға
77 665
Ауданның (облыстық маңазы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 838
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2 838
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
673 011
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
673 011
Шахтинск қаласы су құбыры желілерін реконструкциялау. 3-кезек
350 000
Новодолинский кентінде су құбыры желілерінің құрылысы
100 000
Шахан кенті, 3 шағынауданы, 23 үй мекенжайында орналасқан 5 қабатты 2 кіреберісті көппәтерлі бос тұрған үйді қайта құру
179 880
Қарағанды облысы, Шахтинск қаласы, Молодежная көшесі, 57 жер учаскесі көп пәтерлі тұрғын үй кешенінің құрылысы (сыртқы инженерлік желілер)
43 131

3 815 660
в том числе:
Целевые текущие трансферты
3 142 649
Целевые трансферты на развитие
673 011
Целевые текущие трансферты:
3 142 649
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 062 146
На жилищно-коммунальное хозяйство
2 962 146
Субсидирование пассажирского транспорта
100 000
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77 665
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
77 665
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта
2 838
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2 838
Целевые трансферты на развитие:
673 011
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
673 011
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинска, 3 очередь
350 000
Реконструкция водопроводных сетей п. Новодолинский
100 000
Реконструкция 5-ти этажного 2-х подъездного многоквартирного пустующего дома, расположенного по адресу: п. Шахан микрорайон 3, дом 23
179 880
Строительство многоквартирного жилого комплекса в г. Шахтинск, ул. Молодежная, земельный участок 57, Карагандинской области (наружные инженерные сети)
43 131