"Шахтинск қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қаласының әкімдігінің 2025 жылғы 22 шілдедегі № 34/09 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Орталық мемлекеттік органдардың және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері аппараттарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының үлгілік регламентін бекіту, "Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері аппараттарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының үлгілік регламенті мен Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері аппараттарының өтініштерді қарауды бақылау бөлімдері туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 560 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 214 қаулысына сәйкес Шахтинск қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Шахтинск қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Шахтинск қаласы әкімі аппаратының басшысы Н.Ю. Циолковскаяға жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шахтинск қаласының әкімі М. Кыдырганбеков
Шахтинск қаласы әкімдігінің
2025 жылы 22 шілдедегі
№ 34/09
қаулысына қосымша
"Шахтинск қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Шахтинск қаласы әкімі аппараты лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалар өкілдерін жеке қабылдау регламенті (бұдан әрі-регламент) "Шахтинск қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау тәртібін реттейді.
2. Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды (бұдан әрі – қабылдау) "Шахтинск қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қоғамдық қабылдауында (бұдан әрі – қоғамдық қабылдау), сондай-ақ азаматтарды қабылдау орталығында келесі лауазымды тұлғалар жүзеге асырады:

Об утверждении регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами государственного учреждения "Аппарат акима города Шахтинска"
Постановление акимата города Шахтинска Карагандинской области от 22 июля 2025 года № 34/09
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 214 "Об утверждении Типового регламента личного приема физических и представителей юридических лиц должностными лицами центральных государственных органов и аппаратов акимов областей, городов республиканского значения, столицы, внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 560 "Об утверждении Типового регламента личного приема физических и представителей юридических лиц должностными лицами аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы и Типового положения об отделах по контролю за рассмотрением обращений аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" акимат города Шахтинска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами государственного учреждения "Аппарат акима города Шахтинска".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Шахтинска Циолковскую Н.Ю.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шахтинска М. Кыдырганбеков
Приложение к постановлению
акимата города Шахтинска
от 22 июля 2025 года
№34/09
Регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами государственного учреждения "Аппарат акима города Шахтинска"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима города Шахтинска (далее – регламент) регламентирует порядок личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами государственного учреждения "Аппарат акима города Шахтинска".
2. Личный прием физических лиц и представителей юридических лиц (далее – прием) осуществляется в общественной приемной государственного учреждения "Аппарат акима города Шахтинска" (далее – общественная приемная), а также в центре приема граждан следующими должностными лицами:

1) қала әкімі (бұдан әрі – әкім) және оның орынбасарлары;
2) қала әкімі аппаратының басшысы.
2-тарау. Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жергілікті атқарушы органдарда, сондай-ақ азаматтарды қабылдау орталығында қабылдау тәртібі
3. Қабылдауды ұйымдастыруға жауапты қызметкер күн сайын жұмыс күндері түскі үзілісі бар жұмыс уақытында "Электрондық үкімет" веб-порталындағы не "Электрондық өтініштер" ақпараттық талдау жүйесіндегі электрондық құжат, қағаз нысандағы, оның ішінде қолма-қол келіп түсетін не қоғамдық қабылдау бөлмесінің (Шахтинск қаласы әкімі аппаратының өтініштермен жұмыс істеу, бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің қызметкері) немесе азаматтарды қабылдау орталығының қызметкеріне ауызша нысанда айтылған жолданымдар негізінде қабылдауға жазылуды жүргізеді.
4. Мәселенің мәні баяндалмаған жеке қабылдау туралы жолданым қаралмайды, бұл туралы арыз иесіне хабарланады.
5. Жолданымды қабылдаудан бас тартуға тыйым салынады.
Егер жеке қабылдау туралы өтініші бар жолданым Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 63-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе, ол туралы арыз иесіне көрсетіледі және оны Кодекстің талаптарына сәйкестікке келтіру үшін ақылға қонымды мерзім белгіленеді.
Белгіленген мерзімде Кодекстің талаптарына сәйкестікке келтірілмеген жеке қабылдау туралы өтініші бар жолданым қайтарылуға жатады.
6. Осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген адамдардың қоғамдық қабылдаулардағы, сондай-ақ азаматтарды қабылдау орталығындағы қабылдауы әкім аппаратының басшысы бекіткен кестеге сәйкес айына кемінде бір рет өткізіледі.
Әкім "Әкімдердің халықпен кездесулерін өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 3 наурыздағы № 826 Жарлығына сәйкес халықпен кездесулер өткізгеннен кейін де азаматтардың жеке қабылдауын өткізеді.
7. Лауазымды адамның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетілген қабылдау кестелері, қабылдау күндері жалпыға көру үшін қолжетімді орындарда ілінеді, сондай-ақ Шахтинск қаласы әкімдігінің ресми сайтында мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
8. Қала әкімінің орынбасарларының қабылдауы қабылдауды өткізу күні көрсетіле отырып, әкімнің тиісті тапсырмасы бойынша бекітілген кестеден тыс жүзеге асырылуы мүмкін.
9. Қабылдау басталар алдында жеке тұлға немесе заңды тұлғаның өкілі (бұдан әрі – өтініш беруші) өзінің жеке басын куәландыратын құжатты, ал басқа тұлғалардың атынан жүгінген кезде-олардың мүдделерін білдіру өкілеттігін растайтын құжаттарды ұсынады.

1) акимом города (далее – аким) и его заместителями;
2) руководителем аппарата акима города.
Глава 2. Порядок приема физических лиц и представителей юридических лиц в местных исполнительных органах, а также в центре приема граждан
3. Запись на прием ведет работник, ответственный за организацию приема, ежедневно в рабочие дни в рабочее время с перерывом на обед, на основании электронного документа с веб-портала "Электронное правительство" либо информационной аналитической системы "Электронные обращения", обращений в бумажном формате, в том числе поступающих нарочно либо в устной форме, изложенной работнику общественной приемной (работник отдела по работе с обращениями, контроля и документационного обеспечения аппарата акима города Шахтинска) или центра приема граждан.
4. Обращение с просьбой о личном приеме, в котором не изложена суть вопроса, оставляется без рассмотрения с сообщением об этом заявителю.
5. Отказ в приеме обращения не допускается.
В случае, если обращение с просьбой о личном приеме не соответствует требованиям, установленным статьей 63 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), об этом указывается заявителю и устанавливается разумный срок для его приведения в соответствие с требованиями Кодекса.
Обращение с просьбой о личном приеме, которое в установленный срок не приведено в соответствие с требованиями Кодекса, подлежит возврату.
6. Прием в общественных приемных, а также в центре приема граждан лицами, указанными в пункте 2 настоящего регламента, проводится не реже одного раза в месяц согласно утвержденному руководителем аппарата акима графику.
Аким проводит личный прием граждан также после проведения встреч с населением в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 2022 года № 826 "О проведении встреч акимов с населением".
7. Графики приема с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии) должностного лица, дней приема вывешиваются в доступных для общего обозрения местах, а также размещаются на официальном сайте акимата города Шахтинска на государственном и русском языках.
8. Прием заместителями акима города может осуществляться вне утвержденного графика по соответствующему поручению акима, с указанием даты проведения приема.
9. Перед началом приема физическое лицо или представитель юридического лица (далее – заявитель) предъявляет документ, удостоверяющий его личность, а при обращении от имени других лиц – документы, подтверждающие полномочия представлять их интересы.

10. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау Қазақстан Республикасында құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі талаптарға және Мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жүргізіледі.
Қажет болған жағдайда шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау аудармашының қатысуымен жүргізіледі.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың қабылдау кезінде берілген өтініштері, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда оларды қараудың өзге ережелері көзделмесе, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаралады.
11. Қабылдау өтініш беру кезектілігімен жүргізіледі. Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, басқа мемлекеттердiң аумағындағы әскери қимыл ардагерлері, еңбек ардагері, мүгедектігі бар адамдар, жүкті әйелдер, "Алтын Қыран", "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек ері" ордендерімен наградатталған тұлғалар кезектен тыс қабылданады.
12. Өтініш берушінің келісімімен қала әкімі мен оның орынбасарларының қабылдауы бейнеконференцбайланыс арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
13. Пандемиямен немесе жеке тұлғалардың және заңды тұлғалардың өкілдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз етуге байланысты басқа да жағдайларға орай шектеу шаралары енгізілген жағдайда қабылдау бейнеконференцбайланыс арқылы ғана жүзеге асырылады.
14. Қабылдауға жазылу мына жағдайларда жүзеге асырылмайды:
1) қала әкімінің құзыретіне кірмейтін мәселелер болса;
2) әкімшілік органның, лауазымды адамның жолданымда көрсетілген сол нысана туралы және сол негіздер бойынша әкімшілік рәсімге қатысушыға қатысты әкімшілік іс бойынша шешімі бар болса;
3) сол нысана туралы және сол негіздер бойынша сол адамға қатысты шығарылған заңды күшіне енген сот актісі бар болса;
4) әкімшілік орган, лауазымды адам жолданымды қайтарса;
5) әкімшілік орган, лауазымды адам арыз иесінен жолданымды кері қайтарып алуды қабылдаса.
15. Уақытша еңбекке жарамсыздық, қызметтік іссапар және басқа да жағдайлардың себебі бойынша қабылдау жүргізу мүмкін болмаған жағдайда қабылдаушы адам қабылдауға жауапты қызметкерді жеке қабылдау өткізілгенге дейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей немесе қабылдау өткізілетін күні хабардар етеді.
16. Қала әкімі аппаратының тиісті қызметкерлері егер көтерілетін мәселе олардың құзыретіне қатысты болса қабылдау өткізген кезде басқа да мүдделі органдар өкілдерінің қатысуын қамтамасыз етеді.
17. Басқа мүдделі орган өкілдерінің қабылдауға қатысуы туралы сұрау салу жіберілгеннен кейін, арыз иесі 2 (екі) жұмыс күні ішінде жіберілген сұрау салу туралы және қажет болған жағдайда қабылдауға жазылу туралы жолданымды қараудың ұзартылғаны туралы хабардар етіледі.

10. Прием иностранцев и лиц без гражданства проводится в соответствии с требованиями по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регулирующими отношения в области защиты государственных секретов.
В случае необходимости прием иностранцев и лиц без гражданства проводится с участием переводчика.
Обращения иностранцев и лиц без гражданства, поданные на приеме, рассматриваются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, если международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, не предусмотрены иные правила их рассмотрения.
11. Прием проводится в порядке очередности обращения. Ветераны Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны боевых действий на территории других государств, ветераны труда, лица с инвалидностью, беременные женщины, лица, награжденные орденами "Алтын Қыран", "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері", принимаются вне очереди.
12. С согласия заявителя прием акима города и его заместителями может осуществляться посредством видеоконференцсвязи.
13. В случаях введения ограничительных мер, связанных с пандемией, или других обстоятельств, связанных с обеспечением безопасности физических лиц и представителей юридических лиц, прием осуществляется исключительно посредством видеоконференцсвязи.
14. Не осуществляется запись на прием:
1) по вопросам, не входящим в компетенцию акимата города;
2) когда имеется решение административного органа, должностного лица по административному делу в отношении участника административной процедуры о том же предмете и по тем же основаниям, которые указаны в обращении;
3) когда имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям;
4) если административным органом, должностным лицом возвращено обращение;
5) если административным органом, должностным лицом принят отзыв обращения от заявителя.
15. В случаях невозможности проведения приема по причине временной нетрудоспособности, служебной командировки и другим причинам принимающее лицо оповещает работника, ответственного за прием, не позднее чем за 2 (два) рабочих дня или в день проведения личного приема.
16. При проведении приема соответствующими сотрудниками аппарата акима города обеспечивается участие представителей других заинтересованных органов, если поднимаемый вопрос касается их компетенции.
17. После отправки запроса на участие в приеме представителей других заинтересованных органов заявитель в течение 2 (два) рабочих дней информируется о направленном запросе и при необходимости о продлении рассмотрения обращения о записи на прием.

18. Қабылдау арыз иесінің қалауы бойынша мемлекеттік және орыс тілдерінде жүзеге асырылады.
19. Қабылдау барысында қоғамдық қабылдау бөлмесінің қызметкерлері атқарушы органдардың басшыларын қабылдауға қатысуға шақыра алады немесе тиісті лауазымды адамдармен қабылдау уақыты мен орнын келісе алады.
20. Қабылдау нәтижелері жолданым немесе тапсырмалар бойынша қабылдау барысында қабылданған шешімді көрсете отырып, оларды орындаудың нақты мерзімдерін көрсете отырып, хаттамаланады. Хаттамалық тапсырмалар қабылдау карточкаларына бекітіледі.
21. Азаматтарды қабылдау мемлекеттік құпияларды не заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын дербес деректер мен мәліметтерді қорғау туралы талаптарды сақтай отырып бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
3-тарау. Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау мәселелері бойынша өтініштерді тіркеу және қарау тәртібі
22. Қабылдауға жазылу туралы келіп түскен барлық жолданымдарды қоғамдық қабылдау бөлмесінің қызметкері электрондық құжат айналымы жүйесінде не "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесінде олар келіп түскен күні тіркейді және жолданымдардың қаралуына бақылау жасауды жүзеге асыратын жауапты қызметкерге (бұдан әрі – жауапты қызметкер) алдын - ала қарау үшін жібереді.
Егер өтініш жұмыс істемейтін күні келіп түссе, онда ол одан кейінгі келесі жұмыс күні тіркеледі.
Өтініш беруші жеке өзі келген кезде немесе телефон байланысы арқылы ауызша нысанда келіп түскен жолданымдар жеке хаттамаға енгізіледі және осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес тіркелуге жатады.
23. Атқарушы орган қызметкерлерінің қатысуымен жауапты қызметкер қабылдау басталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын, материалдарды жинағаннан және талдағаннан кейін қабылдау күнін белгілеу немесе бас тарту туралы ұсыныспен қала әкімінің немесе әкім орынбасарларының атына анықтамалық ақпарат дайындайды.
24. Қабылданған шешімнің қорытындысы бойынша жауапты қызметкер қабылдау кестесіне енгізу үшін лауазымды адамдар мен олардың орынбасарлары қабылдайтын адамдардың тізімін қалыптастырады.
25. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің жауапты қызметкері тізімдерді бекітілген қабылдау кестесіне кезектілік тәртібімен енгізеді.
26. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің жауапты қызметкері жолданым тіркелген кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде арыз иесіне қабылдау уақыты мен күні көрсетілген жауапты жолдайды.
27. Мәні бойынша барынша пысықтауды талап ететін күрделі мәселе болған жағдайда, арыз иесіне жолданымды қарау мерзімін жолданым тіркелген кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімге ұзарту туралы хат жіберіледі.
Жолданымды қарау мерзімі қала әкімінің немесе оның орынбасарларының дәлелді шешімімен ақылға қонымды мерзімге, бірақ жолданымды дұрыс қарау үшін маңызы бар нақты мән-жайларды белгілеу қажеттілігіне байланысты екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін, бұл туралы өтініш берушіге мерзім ұзартылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабарланады.

18. Прием осуществляется на государственном и русском языках по желанию заявителя.
19. В ходе приема работники общественной приемной могут пригласить для участия в приеме руководителей исполнительных органов и согласовывать с соответствующими должностными лицами время и место приема.
20. Результаты приема протоколируются с отражением принятого в ходе приема решения по обращению либо поручений, с указанием конкретных сроков их исполнения. Протокольные поручения прикрепляются к карточкам приема.
21. Прием граждан освещается в средствах массовой информации с соблюдением требований о защите персональных данных и сведений, составляющих государственные секреты либо иную охраняемую законом тайну.
Глава 3. Порядок регистрации и рассмотрения обращений по вопросам приема физических лиц и представителей юридических лиц
22. Все поступившие обращения о записи на прием регистрируются работником общественной приемной и центра приема граждан в информационной аналитической системе "Электронные обращения" в день их поступления и направляются на предварительное рассмотрение ответственному работнику, осуществляющему контроль за рассмотрением обращений (далее – ответственный работник).
Если обращение поступило в нерабочий день, то оно регистрируется в ближайший следующий за ним рабочий день.
Обращения, поступившие в устной форме при личной явке заявителя или посредством телефонной связи, заносятся в отдельный протокол и подлежат регистрации в соответствии с частью первой настоящего пункта.
23. Ответственный работник с участием работников исполнительных органов за 3 (три) рабочих дня до начала приема, после сбора и анализа материалов готовит справочную информацию на имя акима города или заместителей акима с предложением о назначении даты приема или отказе.
24. По итогам принятого решения ответственный работник формирует список лиц, принимаемых должностными лицами и их заместителями для включения в график приема.
25. Ответственный работник общественной приемной распределяет списки в утвержденный график приема в порядке очередности.
26. В срок не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации обращения ответственный работник общественной приемной направляет ответ заявителю с указанием даты и времени приема.
27. В случае сложного характера вопроса, требующего большей проработки, заявителю направляется письмо о продлении срока рассмотрения обращения не более чем на 30 (тридцать) календарных дней с момента регистрации обращения.
Срок рассмотрения обращения может быть продлен мотивированным решением акима города или его заместителями на разумный срок, но не более чем до двух месяцев ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения обращения, о чем заявитель извещается в течение 3 (три) рабочих дней со дня продления срока.

28. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің уәкілетті қызметкерлерінің қала әкімінің және оның орынбасарларының қабылдауын ұйымдастыру үшін қажетті материалдарды ұсыну, қабылдауды өткізу практикасын талдау және қорыту туралы талаптары атқарушы органдар үшін орындауға міндетті болып табылады.
29. Қабылдаудан бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш берушіге тыңдау рәсімін жүргізу үшін бас тарту туралы алдын ала шешімнің жобасы жіберіледі.
Қабылдаудан бас тартылған жағдайда тыңдау рәсімі Кодекстің 73-бабының бірінші бөлігінде көзделген тәсілдермен жүзеге асырылуы мүмкін.
30. Тыңдау рәсімін ұйымдастыру және өткізу тәртібі Кодекстің 66, 73 және 74-баптарының талаптарын ескере отырып жүзеге асырылады.
4-тарау. Қабылдау қорытындысы бойынша тапсырмалардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру
31. Қабылдау қорытындысы бойынша дайындалған хаттамалық тапсырмаларға бақылау жасауды, өтініштердің орындалуына бақылау жасауды қала әкімі аппаратының өтініштермен жұмыс істеу, бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі жүзеге асырады.
32. Қала әкімі немесе әкім орынбасарларының өтініш бойынша берген хаттамалық тапсырмаларын орындау жөніндегі түпкілікті қорытынды ақпарат немесе арыз иесіне дәлелді жауап қабылдаудан түскен жолданымды бақылаудан алу үшін негіз болып табылады.
33. Қабылдау барысында арыз иесі берген жолданымдар "жеке қабылдаудан" деген белгі қойылып, электрондық құжат айналымы жүйесінде немесе "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесiнде тіркеледі.
34. Өтініштердің орындалуына бақылау жасауды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше басқа мүдделі құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп мыналарды қамтамасыз етеді:
1) өткізілетін қабылдаулар шеңберінде қала әкімі мен оның орынбасарларының жұмысын ақпараттық-талдамалық сүйемелдеуді;
2) қабылдауға тартылған жауапты лауазымды адамдардың, оның ішінде басқа да мүдделі органдардың жауапты лауазымды адамдарың қатысуын;
3) өтініш берушімен кері байланыс (қажеттілік бойынша) жасауды.
35. Қоғамдық қабылдау жұмысының нәтижелері туралы Қарағанды облысы әкімінің аппаратын тұрақты негізде (тоқсанына кемінде бір рет) хабардар ету қажет.

28. Требования уполномоченных работников общественной приемной о предоставлении материалов, необходимых для организации приема акима города и его заместителями, анализа и обобщения практики проведения приема, являются обязательными для исполнения исполнительными органами.
29. До принятия решения об отказе в приеме, не позднее чем за три рабочих дня заявителю направляется проект предварительного решения об отказе для проведения процедуры заслушивания.
В случае отказа в приеме процедура заслушивания может осуществляться способами, предусмотренными частью первой статьи 73 Кодекса.
30. Организация и порядок проведения процедуры заслушивания осуществляются с учетом требований статей 66, 73 и 74 Кодекса.
Глава 4. Осуществление контроля исполнения поручений по итогам приема
31. Контроль протокольных поручений, подготовленных по итогам приемов, осуществляется отделом по работе с обращениями, контроля и документационного обеспечения аппарата акима города, осуществляющим контроль за исполнением обращений.
32. Основанием для снятия с контроля поступившего с приема обращения является окончательная итоговая информация по исполнению протокольных поручений, данных акимом города или заместителями акима по обращению или мотивированный ответ заявителю.
33. Обращения, поданные заявителем при проведении приема, регистрируются в информационной аналитической системе "Электронные обращения" с проставлением отметки "с личного приема".
34. Структурное подразделение, осуществляющее контроль за исполнением обращений, совместно с другими заинтересованными структурными подразделениями обеспечивают:
1) информационно-аналитическое сопровождение работы акима города и его заместителей в рамках проводимых приемов;
2) участие ответственных должностных лиц, задействованных в приеме, в том числе ответственных должностных лиц других заинтересованных органов;
3) обратную связь с заявителем (по необходимости).
35. О результатах работы общественной приемной необходимо на регулярной основе (не реже одного раза в квартал) информировать Аппарат акима Карагандинской области.