2026-2028 жылдарға арналған Ақтас кентінің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 258 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Ақтас кентінің бюджеті 1, 2, 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға 1 қосымшаға сәйкес, келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 634 558 мың теңге, оның ішінде:
салықтың түсімдері – 122 104 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 210 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 398 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 508 846 мың теңге;
2) шығындар – 648 624 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профециті) – -14 066 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 066 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

О бюджете поселка Актас на 2026-2028 годы
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 258.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Актас на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 634 558 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 122 104 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям – 1 210 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 2 398 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов – 508 846 тысяч теңге;
2) затраты –648 624 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге;
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 066 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 066 тысяч теңге:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0 теңге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 066 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 11.08.2026 № 319 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Саран қаласының бюджетінен кент бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі:
2026 жылға – 391 446 мың теңге;
2027 жылға – 391 006 мың теңге;
2028 жылға – 416 579 мың теңге;
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ө. Баймағанбетов
Саран қалалық маслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсан
№258 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Ақтас кентінің бюджеті

используемые остатки бюджетных средств – 14 066 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 11.08.2026 № 319 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Объем субвенций, передаваемых из бюджета города Сарани в бюджет поселка предусмотрены, в том числе:
на 2026 год – 391 446 тысяч тенге;
на 2027 год – 391 006 тысяч тенге;
на 2028 год – 416 579 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата О. Баймаганбетов
Приложение 1
к решению Саранского
городского
маслихата № 258 от 18 декабря
2025 года
Бюджет поселка Актас на 2026 год