2026-2028 жылдарға арналған Гүлшат және Саяқ кенттерінің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/210 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған Гүлшат кентінің бюджеті бекітілсін, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 110 350 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 310 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 109 040 мың теңге;
2) шығындар – 110 400 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 50 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 50 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 50 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 13.03.2026 № 27/227 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Гүлшат кенті бюджетінің құрамында 105 090 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін.
3. Осы шешімге қоса тіркелген 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған Саяқ кентінің бюджеті бекітілсін, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 119 751 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 109 467 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 594 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 3 690 мың теңге;
2) шығындар – 126 937 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 186 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 186 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

О бюджете поселков Гулшат и Саяк на 2026-2028 годы
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2025 года № 26/210.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Гулшат на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 350 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 310 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 109 040 тысяч тенге;
2) затраты – 110 400 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 50 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 50 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 50 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 13.03.2026 № 27/227 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в составе бюджета поселка Гулшат на 2026 год предусмотрены cубвенции в сумме 105 090 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Саяк на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 119 751 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 109 467 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 594 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 3 690 тысяч тенге;
2) затраты – 126 937 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 186 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 186 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 186 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 13.03.2026 № 27/227 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026 жылға арналған Саяқ кенті бюджетінің құрамында 105 090 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін.
5. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Муслымов
Балқаш қалалық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№26/210 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Гүлшат кентінің бюджеті

используемые остатки бюджетных средств – 7 186 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 13.03.2026 № 27/227 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Учесть, что в составе бюджета поселка Саяк на 2026 год предусмотрены cубвенции в сумме 3 690 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель городского маслихата А. Муслымов
Приложение 1
к решению Балхашского
городского маслихата
от 23 декабря 2025 года №26/210
Бюджет поселка Гулшат на 2026 год