Балқаш қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 19/149 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2025 жылғы 1 қазандағы № 24/198 шешім
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №19/149 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №204814 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 31 204 073 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 633 198 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 346 442 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 709 790 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 514 643 мың теңге;
2) шығындар – 33 437 367 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 233 294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 233 294 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 268 917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 357 815 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 322 192 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 және 8 қосымшасы осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Балхашского городского маслихата от 19 декабря 2024 года № 19/149 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 1 октября 2025 года № 24/198
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 19 декабря 2024 года №19/149 "О городском бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №204814) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 204 073 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 633 198 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 346 442 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 709 790 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 15 514 643 тысяч тенге;
2) затраты – 33 437 367 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 233 294 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 233 294 тысяч тенге:
поступление займов – 1 268 917 тысяч тенге;
погашение займов – 357 815 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 322 192 тысяч тенге.";
приложение 1, 4 и 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

119 648
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
119 648
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 557 491
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
35 276
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 276
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35 276
2
Әлеуметтiк көмек
1 291 731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 291 731
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
452 540
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 539
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
225 286
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
537 270
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
66 596
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
230 484
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230 484
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 099
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
382
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 875
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
64 361
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 767
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
20 141 451
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 294 166
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 808 673
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
2 808 673
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
621 685
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
466 862
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
154 823
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

119 648
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
119 648
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 557 491
1
Социальное обеспечение
35 276
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 276
005
Государственная адресная социальная помощь
35 276
2
Социальная помощь
1 291 731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 291 731
006
Оказание жилищной помощи
6 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
452 540
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 539
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
225 286
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
537 270
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
66 596
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
230 484
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230 484
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
146 099
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
382
021
Капитальные расходы государственного органа
16 875
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
64 361
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 767
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20 141 451
1
Жилищное хозяйство
5 294 166
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 808 673
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
2 808 673
467
Отдел строительства района (города областного значения)
621 685
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
466 862
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
154 823
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)