Балқаш қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 19/149 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2025 жылғы 27 маусымдағы № 22/179 шешімі
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №19/149 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №204814 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 27 543 588 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 076 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 296 442 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 638 957 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 531 643 мың теңге;
2) шығындар – 29 776 882 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 233 294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 233 294 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 268 917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 357 815 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 322 192 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 7 және 8 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Балхашского городского маслихата от 19 декабря 2024 года № 19/149 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27 июня 2025 года № 22/179
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 19 декабря 2024 года №19/149 "О городском бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №204814) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 543 588 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 076 546 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 296 442 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 638 957 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 15 531 643 тысяч тенге;
2) затраты – 29 776 882 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 233 294 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 233 294 тысяч тенге:
поступление займов – 1 268 917 тысяч тенге;
погашение займов – 357 815 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 322 192 тысяч тенге.";
приложение 1, 4, 5, 7 и 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему решению.

89 648
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
89 648
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 442 679
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
57 276
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 276
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
57 276
2
Әлеуметтiк көмек
1 151 435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 151 435
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
404 141
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 539
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
225 046
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
427 613
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
84 596
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
233 968
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
233 968
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
143 314
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 982
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 029
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
67 492
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 151
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 999 797
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 938 545
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 540 000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
1 540 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
616 839
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
462 016
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
154 823
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

89 648
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
89 648
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 442 679
1
Социальное обеспечение
57 276
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 276
005
Государственная адресная социальная помощь
57 276
2
Социальная помощь
1 151 435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 151 435
006
Оказание жилищной помощи
6 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
404 141
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 539
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
225 046
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
427 613
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
84 596
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
233 968
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
233 968
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
143 314
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 982
021
Капитальные расходы государственного органа
17 029
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
67 492
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 151
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 999 797
1
Жилищное хозяйство
3 938 545
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 540 000
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
1 540 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
616 839
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
462 016
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
154 823
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)