Ақтау кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 38/5 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтау кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 476 636 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 56 753 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 106 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 419 777 мың теңге;
2) шығындар – 1 481 233 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер - 0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 597 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 4 597 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 597 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 04.03.2026 № 41/5 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете поселка Актау на 2026-2028 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2025 года № 38/5.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Актау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 476 636 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 56 753 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 106 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 419 777 тысяч тенге;
2) затраты – 1 481 233 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 597 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 597 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 597 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.03.2026 № 41/5 (вводится в действие с 01.01.2026).

1-1. Актау кентінің 2026 жылға арналған бюджетінде 1 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 04.03.2026 № 41/5 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Ақтау кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 347 835 мың теңге сомасында ескерілсін.

1-1. Предусмотреть в бюджете поселка Актау на 2026 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 1 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.03.2026 № 41/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть объем субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет посҰлка Актау на 2026 год в сумме 1 347 835 тысяч тенге.

2-1. Ақтау кентінің 2026 жылға арналған бюджеті құрамында қалалық бюджеттен берілетін 71 942 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің 5-қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 04.03.2026 № 41/5 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қарағанды облысы әкімдігінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 46/01 "Қарағанды облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес 2026 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

2-1. Предусмотреть в составе бюджета поселка Актау на 2026 год целевые текущие трансферты из городского бюджета в сумме 71 942 тысяч тенге согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.03.2026 № 41/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2026 год установление стимулирующих надбавок к должностным окладам работников подведомственных организаций, финансируемых из бюджета города Темиртау в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 11 июля 2023 года № 46/01 "Об утверждении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета Карагандинской области", согласно приложению 4.