Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 33/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204910 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 38 847 610 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 36 024 538 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 260 688 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 441 196 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 121 188 мың теңге;
2) шығындар – 50 613 855 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -21 868 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 2 034 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 034 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 742 343 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 11 742 343 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 5 773 752 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 968 591 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2024 года № 23/5 "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 26 сентября 2025 года № 33/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 23/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 204910), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 847 610 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 36 024 538 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 260 688 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 441 196 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 121 188 тысяч тенге;
2) затраты – 50 613 855 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 2 034 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 034 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 742 343 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 742 343 тысяч тенге:
поступление займов – 5 773 752 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 968 591 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының резерві 146 549 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 6 - қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының
2025 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 33/4 шешіміне
1-қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының

"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2025 год в сумме 146 549 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата А.Ломакин
Приложение 1
к решению Темиртауского
городского маслихата
от 26 сентября 2025 года
№ 33/4
Приложение 1
к решению Темиртауского
городского маслихата

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
143953
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
143953
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3362627
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
154105
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154105
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
154105
2
Әлеуметтiк көмек
2672527
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2506536
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
945112
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5839
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
157696
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
238930
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1158259
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
165991
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
165991
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
535995
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
535995
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89889
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2363
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
150167
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
157591
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
120523
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
143953
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
143953
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3362627
1
Социальное обеспечение
154105
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154105
005
Государственная адресная социальная помощь
154105
2
Социальная помощь
2672527
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2506536
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
945112
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5839
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
157696
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
238930
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1158259
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
165991
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
165991
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
535995
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
535995
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89889
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2363
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
150167
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
157591
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
120523
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций