2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 343 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 540092542 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 59451714 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12550273 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 теңге;
арнаулы түсімдері бойынша - 34325077 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 433765478 мың теңге;
2) шығындар – 557136446 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46565908 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61530816 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14964908 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3337777 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 3337777 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -66947589 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66947589 мың теңге:
қарыздар түсімдері –61530816 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15226459 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20643232 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 06.05.2026 № 390 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енеді).
2. 2026 жылға арналған облыстық бюджет түсімдерінің құрамында, республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) әлеуметтік салық бойынша:
Ақтоғай ауданына – 0 пайыз, Саран қаласына – 18 пайыз, Қарағанды қаласына – 36 пайыз, Абай ауданына – 39 пайыз, Қарқаралы, Нұра, Осакаров аудандарына, Приозерск, Шахтинск қалаларына – 50 пайыздан, Бұқар-Жырау ауданына – 53 пайыз, Балқаш қаласына – 54 пайыздан, Шет ауданына – 76 пайыз, Теміртау қаласына – 99 пайыз.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 06.05.2026 № 390 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енеді).
4. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен бюджеттік алулардың көлемі 149053114 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Балқаш қаласынан – 1717507 мың теңге;
Бұқар жырау ауданынан – 801116 мың теңге;
Қарағанды қаласынан - 112057468 мың теңге;
Теміртау қаласынан – 31381578 мың теңге;
Шет ауданынан – 3095445 мың теңге.

Об областном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Карагандинского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 343.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 540092542 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 59451714 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12550273 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальным поступлениям - 34325077 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 433765478 тысяч тенге;
2) затраты – 557136446 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46565908 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61530816 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14964908 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3337777 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 3337777 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -66947589 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66947589 тысяч тенге:
поступление займов – 61530816 тысяч тенге;
погашение займов – 15226459 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20643232 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 06.05.2026 № 390 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2026 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по социальному налогу:
Актогайского района – 0 процентов, города Сарань – 18 процентов, города Караганды – 36 процентов, Абайского района – 39 процентов, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского районов, городов Приозерск, Шахтинск - по 50 процентов, Бухар-Жырауского района – 53 процента, города Балхаш– 54 процента, Шетского района – 76 процентов, города Темиртау – 99 процента.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 06.05.2026 № 390 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения), в сумме 149053114 тысячи тенге, в том числе:
города Балхаш – 1717507 тысяч тенге;
Бухар-Жырауского района – 801116 тысяч тенге;
города Караганды – 112057468 тысяч тенге;
города Темиртау – 31381578 тысяч тенге;
Шетского района – 3095445 тысяч тенге.

5. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 11506412 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай ауданына – 3204331 мың теңге;
Ақтоғай ауданына – 6715 мың теңге;
Қарқаралы ауданына – 634198 мың теңге;
Нұра ауданына – 1236834 мың теңге;
Осакаров ауданына – 221400 мың теңге;
Приозерск қаласына – 1400627 мың теңге;
Саран қаласына – 1955140 мың теңге;
Шахтинск қаласына – 2847167 мың теңге.

5. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 11506412 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 3204331 тысяча тенге;
Актогайскому району – 6715 тысяч тенге;
Каркаралинскому району – 634198 тысяч тенге;
Нуринскому району – 1236834 тысячи тенге;
Осакаровскому району – 221400 тысяч тенге;
городу Приозерск – 1400627 тысяч тенге;
городу Сарань – 1955140 тысяч тенге;
городу Шахтинск – 2847167 тысяч тенге.

6. 2026 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомаларын бөлу Қарағанды облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 198816 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты бюджетам районов (городов областного значения) согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов бюджетам районов (городов областного значения) определяется на основании постановления акимата Карагандинской области.
7. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2026 год в сумме 198816 тысяч тенге.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 06.05.2026 № 390 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енеді).
8. 2026 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2026 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестрлеуге жатпайтыны 7-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 06.05.2026 № 390 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год, согласно приложению 6.
9. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2026 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7.

1 250 857
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
7 570 094
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
644 751
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 885 942
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 103 428
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
5 850
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
40 253
261
Облыстың білім басқармасы
3 898 836
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 898 171
037
Әлеуметтік сауықтандыру
486 592
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
514 073
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 015
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
7 015
2
Әлеуметтiк көмек
9 157 176
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 144 216
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
87 884
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 056 332
261
Облыстың білім басқармасы
12 960
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 960
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 600 487
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 532 460
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
617 853
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
165
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
47 774
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

1 250 857
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
7 570 094
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
644 751
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 885 942
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 103 428
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
5 850
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
40 253
261
Управление образования области
3 898 836
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 898 171
037
Социальная реабилитация
486 592
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
514 073
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 015
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
7 015
2
Социальная помощь
9 157 176
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 144 216
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
87 884
068
Программа занятости
9 056 332
261
Управление образования области
12 960
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 960
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 600 487
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 532 460
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
617 853
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
165
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
47 774
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

10 000
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
10 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 423 797
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
233 191
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
49 310
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
10 650
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
21 078
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
63 315
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
19 877
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
187 547
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 711 483
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 045
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
34 724
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
87 577
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
23 155 673
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
630 582
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 434 751
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
187 190
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
155 602
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
29 967
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар

10 000
020
Развитие объектов сельского хозяйства
10 000
719
Управление ветеринарии области
3 423 797
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
233 191
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
49 310
009
Организация санитарного убоя больных животных
10 650
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
21 078
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
63 315
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
19 877
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
187 547
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 711 483
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 045
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
34 724
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
87 577
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
23 155 673
002
Субсидирование развития семеноводства
630 582
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 434 751
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
187 190
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
155 602
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
29 967
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур

166 506
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 337 192
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 337 192
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
419 978
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
403 410
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
973
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
147 438
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
462 180
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 903 213
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 346 436
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 118 574
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 276 111
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 197 661
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
7 357 944
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
585 766
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 857 575
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 189 876
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
17 964
077
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
15 654
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
53 671
261
Облыстың білім басқармасы
3 842 463
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 750 101
037
Әлеуметтік сауықтандыру
424 885
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу

166 506
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 337 192
253
Управление здравоохранения области
6 337 192
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
419 978
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
403 410
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
973
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
147 438
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
462 180
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 903 213
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 346 436
1
Социальное обеспечение
16 118 574
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 276 111
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 197 661
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
7 357 944
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
585 766
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 857 575
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 189 876
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
17 964
077
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
15 654
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
53 671
261
Управление образования области
3 842 463
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 750 101
037
Социальная реабилитация
424 885
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям

2 086 641
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
975
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 655 637
098
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
200 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 699 907
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 699 907
3
Мамандандырылған медициналық көмек
3 093 895
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 093 895
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 093 895
4
Емханалар
1 756 770
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 756 770
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 756 770
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
169 816
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
169 816
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
169 816
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 525 888
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 525 888
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
426 346
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
410 461
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
1 022
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
148 061
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
485 399
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 054 599
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 679 219
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 324 605
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 387 450
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 237 306
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 086 641
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
975
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 655 637
098
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
200 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 699 907
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 699 907
3
Специализированная медицинская помощь
3 093 895
253
Управление здравоохранения области
3 093 895
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 093 895
4
Поликлиники
1 756 770
253
Управление здравоохранения области
1 756 770
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 756 770
5
Другие виды медицинской помощи
169 816
253
Управление здравоохранения области
169 816
029
Областные базы специального медицинского снабжения
169 816
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 525 888
253
Управление здравоохранения области
6 525 888
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
426 346
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
410 461
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
1 022
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
148 061
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
485 399
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 054 599
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 679 219
1
Социальное обеспечение
16 324 605
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 387 450
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 237 306
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 973 857
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
605 683
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
605 683
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
546 167
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
526 167
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 000
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
822 007
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
487 500
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
334 507
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
3 677 676
1
Отын және энергетика
3 677 676
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 677 676
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
3 148 740
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
528 936
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53 914 840
1
Ауыл шаруашылығы
30 774 936
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 475 166
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
211 051
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
54 364
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
11 742
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
23 130
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
136 029
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
21 914
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
206 770
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 669 845
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 732
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

1 973 857
263
Управление внутренней политики области
605 683
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
605 683
273
Управление культуры, архивов и документации области
546 167
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
526 167
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 000
283
Управление по вопросам молодежной политики области
822 007
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
487 500
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
334 507
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
3 677 676
1
Топливо и энергетика
3 677 676
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 677 676
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
3 148 740
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
528 936
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53 914 840
1
Сельское хозяйство
30 774 936
719
Управление ветеринарии области
3 475 166
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
211 051
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
54 364
009
Организация санитарного убоя больных животных
11 742
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
23 130
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
136 029
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
21 914
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
206 770
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 669 845
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 732
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

38 283
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
94 306
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
27 299 770
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
695 217
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 684 313
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
171 551
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 112
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
28 166
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
74 077
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 202
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 140 543
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 836 795
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
101 941
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 494 599
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 801 364
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
260 890
2
Су шаруашылығы
2 848 159
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 848 159
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
489 159
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
2 359 000
3
Орман шаруашылығы
14 715 005
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
14 715 005
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
13 157 259
006
Жануарлар дүниесін қорғау
1 557 746
4
Балық шаруашылығы
30 500
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

38 283
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
94 306
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
27 299 770
002
Субсидирование развития семеноводства
695 217
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 684 313
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
171 551
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 112
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
28 166
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
74 077
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 202
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 140 543
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 836 795
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
101 941
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 494 599
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 801 364
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
260 890
2
Водное хозяйство
2 848 159
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 848 159
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
489 159
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
2 359 000
3
Лесное хозяйство
14 715 005
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
14 715 005
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
13 157 259
006
Охрана животного мира
1 557 746
4
Рыбное хозяйство
30 500
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қарағанды облыстық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсандағы
№343 шешіміне 7 қосымша
2026 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Приложение 7 к решению
Карагандинского областного маслихата
от 9 декабря 2025 года № 343
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2026 год
Функциональная группа
Администратор программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь