2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 343 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 526667819 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 59417424 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8292305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 теңге;
арнаулы түсімдері бойынша - 29373155 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 429584935 мың теңге;
2) шығындар – 523556268 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25140544 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 38290803 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13150259 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2850000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 2850000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -24878993 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24878993 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 38290803 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13411810 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған облыстық бюджет түсімдерінің құрамында, республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) әлеуметтік салық бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 50 пайыздан.
4. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен бюджеттік алулардың көлемі 149053114 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Балқаш қаласынан – 1717507 мың теңге;
Бұқар жырау ауданынан – 801116 мың теңге;
Қарағанды қаласынан - 112057468 мың теңге;
Теміртау қаласынан – 31381578 мың теңге;
Шет ауданынан – 3095445 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 11506412 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай ауданына – 3204331 мың теңге;
Ақтоғай ауданына – 6715 мың теңге;
Қарқаралы ауданына – 634198 мың теңге;
Нұра ауданына – 1236834 мың теңге;
Осакаров ауданына – 221400 мың теңге;
Приозерск қаласына – 1400627 мың теңге;
Саран қаласына – 1955140 мың теңге;
Шахтинск қаласына – 2847167 мың теңге.

Об областном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Карагандинского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 343
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 526667819 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 59417424 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 8292305 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальным поступлениям - 29373155 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 429584935 тысяч тенге;
2) затраты – 523556268 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25140544 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 38290803 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13150259 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2850000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2850000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -24878993 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24878993 тысячи тенге:
поступление займов – 38290803 тысячи тенге;
погашение займов – 13411810 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2026 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по социальному налогу:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 50 процентов.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения), в сумме 149053114 тысячи тенге, в том числе:
города Балхаш – 1717507 тысяч тенге;
Бухар-Жырауского района – 801116 тысяч тенге;
города Караганды – 112057468 тысяч тенге;
города Темиртау – 31381578 тысяч тенге;
Шетского района – 3095445 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 11506412 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 3204331 тысяча тенге;
Актогайскому району – 6715 тысяч тенге;
Каркаралинскому району – 634198 тысяч тенге;
Нуринскому району – 1236834 тысячи тенге;
Осакаровскому району – 221400 тысяч тенге;
городу Приозерск – 1400627 тысяч тенге;
городу Сарань – 1955140 тысяч тенге;
городу Шахтинск – 2847167 тысяч тенге.

6. 2026 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомаларын бөлу Қарағанды облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 2042402 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты бюджетам районов (городов областного значения) согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов бюджетам районов (городов областного значения) определяется на основании постановления акимата Карагандинской области.
7. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2026 год в сумме 2042402 тысячи тенге.

8. 2026 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2026 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестрлеуге жатпайтыны 7-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
10. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Қарағанды облыстық мәслихатының төрағасы Н. Кобжанов
Қарағанды облыстық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсандағы
№343 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

8. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год, согласно приложению 6.
9. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2026 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Карагандинского областного маслихата Н. Кобжанов
Приложение 1 к решению
Карагандинского областного маслихата
от 9 декабря 2025 года № 343
Областной бюджет на 2026 год
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
402 199
261
Облыстың білім басқармасы
134 594
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
134 594
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
16 880 648
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
424 544
034
Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
424 544
261
Облыстың білім басқармасы
16 456 104
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 532 368
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
2 592 263
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
52 528
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 517 158
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
562 000
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
35 000
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 071 868
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 544 855
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
5 190
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
542 874
05
Денсаулық сақтау
14 657 667
2
Халықтың денсаулығын қорғау
5 529 992
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 511 384
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
582 224
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
59 762
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 098 067
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
884
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
2 570 447
098
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
200 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
402 199
261
Управление образования области
134 594
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
134 594
9
Прочие услуги в области образования
16 880 648
253
Управление здравоохранения области
424 544
034
Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения
424 544
261
Управление образования области
16 456 104
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 532 368
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
2 592 263
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
52 528
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 517 158
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
562 000
013
Капитальные расходы государственного органа
35 000
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 071 868
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 544 855
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 190
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
542 874
05
Здравоохранение
14 657 667
2
Охрана здоровья населения
5 529 992
253
Управление здравоохранения области
5 511 384
006
Услуги по охране материнства и детства
582 224
007
Пропаганда здорового образа жизни
59 762
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
2 098 067
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
884
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
2 570 447
098
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
200 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

18 608
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
18 608
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 175 769
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 175 769
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 175 769
4
Емханалар
1 703 829
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 703 829
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 703 829
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
163 335
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
163 335
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
163 335
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 084 742
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 084 742
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
423 512
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
384 733
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
927
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
196 884
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
440 171
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 638 515
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 905 070
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 186 914
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 095 936
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 170 229
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
7 250 480
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
575 964
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 836 142
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету

18 608
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
18 608
3
Специализированная медицинская помощь
2 175 769
253
Управление здравоохранения области
2 175 769
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 175 769
4
Поликлиники
1 703 829
253
Управление здравоохранения области
1 703 829
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 703 829
5
Другие виды медицинской помощи
163 335
253
Управление здравоохранения области
163 335
029
Областные базы специального медицинского снабжения
163 335
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 084 742
253
Управление здравоохранения области
5 084 742
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
423 512
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
384 733
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
927
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
196 884
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
440 171
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 638 515
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 905 070
1
Социальное обеспечение
16 186 914
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 095 936
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 170 229
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
7 250 480
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
575 964
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 836 142
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости

622 787
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
622 787
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
535 517
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
515 517
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 000
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
766 204
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
471 869
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
294 335
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 837 000
1
Отын және энергетика
2 837 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 837 000
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
2 837 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
44 317 899
1
Ауыл шаруашылығы
27 974 976
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 506 628
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
203 986
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
49 310
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
10 650
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
21 078
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
73 382
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
19 877
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
187 547
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 711 483
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 100 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 014
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
34 724
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

622 787
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
622 787
273
Управление культуры, архивов и документации области
535 517
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
515 517
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 000
283
Управление по вопросам молодежной политики области
766 204
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
471 869
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
294 335
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 837 000
1
Топливо и энергетика
2 837 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 837 000
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
2 837 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
44 317 899
1
Сельское хозяйство
27 974 976
719
Управление ветеринарии области
5 506 628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
203 986
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
49 310
009
Организация санитарного убоя больных животных
10 650
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
21 078
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
73 382
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
19 877
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
187 547
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 711 483
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 100 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 014
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
34 724
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

87 577
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
22 468 348
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
630 582
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 434 751
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
120 000
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
155 602
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
25 548
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
67 190
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
9 355
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 334 506
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
7 829 292
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
92 464
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 477 444
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 054 979
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
236 635
2
Су шаруашылығы
4 810 682
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 810 682
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
8 000
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
443 682
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
2 359 000
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
2 000 000
043
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
2 000 000
3
Орман шаруашылығы
2 806 304
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 806 304
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 730 869
006
Жануарлар дүниесін қорғау
75 435
4
Балық шаруашылығы
30 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

87 577
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
22 468 348
002
Субсидирование развития семеноводства
630 582
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 434 751
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
120 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
155 602
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
25 548
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
67 190
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
9 355
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 334 506
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
7 829 292
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
92 464
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 477 444
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 054 979
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
236 635
2
Водное хозяйство
4 810 682
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 810 682
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
8 000
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
443 682
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
2 359 000
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
2 000 000
043
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
2 000 000
3
Лесное хозяйство
2 806 304
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 806 304
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 730 869
006
Охрана животного мира
75 435
4
Рыбное хозяйство
30 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

16 118 574
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 276 111
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 197 661
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
7 357 944
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
585 766
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 857 575
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 189 876
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
17 964
077
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
15 654
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
53 671
261
Облыстың білім басқармасы
3 842 463
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 750 101
037
Әлеуметтік сауықтандыру
424 885
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
667 477
2
Әлеуметтiк көмек
9 548 184
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 533 928
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
70 804
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 463 124
261
Облыстың білім басқармасы
14 256
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
14 256
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
679 678
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
679 678
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

16 118 574
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 276 111
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 197 661
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
7 357 944
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
585 766
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 857 575
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 189 876
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
17 964
077
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
15 654
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
53 671
261
Управление образования области
3 842 463
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 750 101
037
Социальная реабилитация
424 885
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
667 477
2
Социальная помощь
9 548 184
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 533 928
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
70 804
068
Программа занятости
9 463 124
261
Управление образования области
14 256
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
14 256
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
679 678
256
Управление координации занятости и социальных программ области
679 678
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
285
Облыстың дене тәрбиесі және спорт басқармасы
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қарағанды облыстық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсандағы
№343 шешіміне 7 қосымша
2026 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
285
Управление физической культуры и спорта области
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Приложение 7 к решению
Карагандинского областного маслихата
от 9 декабря 2025 года № 343
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2026 год
Функциональная группа
Администратор программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь