2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 343 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 529015583 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 56691338 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9550102 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 теңге;
арнаулы түсімдері бойынша - 29373155 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 433400988 мың теңге;
2) шығындар – 545884078 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46169228 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61134136 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14964908 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3337777 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 3337777 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -66375500 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66375500 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 61134136 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15226459 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20467823 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 19.02.2026 № 363 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енеді).
2. 2026 жылға арналған облыстық бюджет түсімдерінің құрамында, республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) әлеуметтік салық бойынша:
Саран қаласына – 18 пайыз, Абай ауданына – 39 пайыз, Ақтоғай, Қарқаралы, Нұра, Осакаров аудандарына, Приозерск, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 50 пайыздан, Бұқар-Жырау ауданына – 53 пайыз, Балқаш, Қарағанды қалаларына – 54 пайыздан, Шет ауданына – 76 пайыз.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 19.02.2026 № 363 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енеді).
4. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен бюджеттік алулардың көлемі 149053114 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Балқаш қаласынан – 1717507 мың теңге;
Бұқар жырау ауданынан – 801116 мың теңге;
Қарағанды қаласынан - 112057468 мың теңге;
Теміртау қаласынан – 31381578 мың теңге;
Шет ауданынан – 3095445 мың теңге.

Об областном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Карагандинского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 343.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 529015583 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 56691338 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9550102 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальным поступлениям - 29373155 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 433400988 тысяч тенге;
2) затраты – 545884078 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46169228 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61134136 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14964908 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3337777 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 3337777 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -66375500 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66375500 тысяч тенге:
поступление займов – 61134136 тысяч тенге;
погашение займов – 15226459 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20467823 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 19.02.2026 № 363 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2026 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по социальному налогу:
города Сарань – 18 процентов, Абайского района – 39 процентов, Актогайского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского районов, городов Приозерск, Темиртау, Шахтинск - по 50 процентов, Бухар-Жырауского района – 53 процента, городов Балхаш, Караганды –по 54 процента, Шетского района – 76 процентов.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 19.02.2026 № 363 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения), в сумме 149053114 тысячи тенге, в том числе:
города Балхаш – 1717507 тысяч тенге;
Бухар-Жырауского района – 801116 тысяч тенге;
города Караганды – 112057468 тысяч тенге;
города Темиртау – 31381578 тысяч тенге;
Шетского района – 3095445 тысяч тенге.

5. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 11506412 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай ауданына – 3204331 мың теңге;
Ақтоғай ауданына – 6715 мың теңге;
Қарқаралы ауданына – 634198 мың теңге;
Нұра ауданына – 1236834 мың теңге;
Осакаров ауданына – 221400 мың теңге;
Приозерск қаласына – 1400627 мың теңге;
Саран қаласына – 1955140 мың теңге;
Шахтинск қаласына – 2847167 мың теңге.

5. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 11506412 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 3204331 тысяча тенге;
Актогайскому району – 6715 тысяч тенге;
Каркаралинскому району – 634198 тысяч тенге;
Нуринскому району – 1236834 тысячи тенге;
Осакаровскому району – 221400 тысяч тенге;
городу Приозерск – 1400627 тысяч тенге;
городу Сарань – 1955140 тысяч тенге;
городу Шахтинск – 2847167 тысяч тенге.

6. 2026 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомаларын бөлу Қарағанды облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 2698816 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты бюджетам районов (городов областного значения) согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов бюджетам районов (городов областного значения) определяется на основании постановления акимата Карагандинской области.
7. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2026 год в сумме 2698816 тысяч тенге.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 19.02.2026 № 363 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енеді).
8. 2026 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2026 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестрлеуге жатпайтыны 7-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 19.02.2026 № 363 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год, согласно приложению 6.
9. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2026 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7.

1 170 229
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
7 299 200
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
575 964
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 836 142
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 103 428
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 868
077
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
15 654
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
53 671
261
Облыстың білім басқармасы
4 026 494
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
3 025 829
037
Әлеуметтік сауықтандыру
486 592
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
514 073
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 015
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
7 015
2
Әлеуметтiк көмек
9 654 810
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 641 850
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
87 884
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 553 966
261
Облыстың білім басқармасы
12 960
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 960
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 382 813
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 382 813
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
593 115
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1 170 229
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
7 299 200
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
575 964
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 836 142
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 103 428
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 868
077
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
15 654
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
53 671
261
Управление образования области
4 026 494
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
3 025 829
037
Социальная реабилитация
486 592
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
514 073
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 015
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
7 015
2
Социальная помощь
9 654 810
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 641 850
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
87 884
068
Программа занятости
9 553 966
261
Управление образования области
12 960
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 960
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 382 813
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 382 813
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
593 115
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

10 650
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
21 078
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
73 382
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
19 877
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
187 547
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 711 483
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 014
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
34 724
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
87 577
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
22 596 400
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
630 582
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 434 751
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
120 000
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
155 602
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
153 600
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
67 190
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
9 355
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 334 506
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
7 829 292
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
92 464
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

10 650
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
21 078
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
73 382
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
19 877
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
187 547
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 711 483
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 014
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
34 724
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
87 577
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
22 596 400
002
Субсидирование развития семеноводства
630 582
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 434 751
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
120 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
155 602
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
153 600
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
67 190
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
9 355
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 334 506
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
7 829 292
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
92 464
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

1 986 827
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
928
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 807 023
098
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
200 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 000 000
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 000 000
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 970 726
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 970 726
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 970 726
4
Емханалар
1 743 086
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 743 086
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 743 086
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
166 506
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
166 506
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
166 506
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 337 192
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 337 192
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
419 978
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
403 410
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
973
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
147 438
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
462 180
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 903 213
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 346 436
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 118 574
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 276 111
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 197 661
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 986 827
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
928
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 807 023
098
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
200 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 000 000
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 000 000
3
Специализированная медицинская помощь
2 970 726
253
Управление здравоохранения области
2 970 726
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 970 726
4
Поликлиники
1 743 086
253
Управление здравоохранения области
1 743 086
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 743 086
5
Другие виды медицинской помощи
166 506
253
Управление здравоохранения области
166 506
029
Областные базы специального медицинского снабжения
166 506
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 337 192
253
Управление здравоохранения области
6 337 192
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
419 978
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
403 410
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
973
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
147 438
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
462 180
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 903 213
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 346 436
1
Социальное обеспечение
16 118 574
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 276 111
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 197 661
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 922 127
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
587 296
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
587 296
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
540 700
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
520 700
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 000
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
794 131
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
480 200
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
313 931
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
3 502 548
1
Отын және энергетика
3 502 548
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 502 548
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
2 998 800
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
503 748
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37 613 023
1
Ауыл шаруашылығы
32 272 748
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 272 966
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
207 720
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
51 775
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
11 183
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
22 028
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
129 551
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
20 870
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
196 924
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 563 183
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 936 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 364
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

1 922 127
263
Управление внутренней политики области
587 296
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
587 296
273
Управление культуры, архивов и документации области
540 700
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
520 700
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 000
283
Управление по вопросам молодежной политики области
794 131
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
480 200
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
313 931
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
3 502 548
1
Топливо и энергетика
3 502 548
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 502 548
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
2 998 800
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
503 748
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37 613 023
1
Сельское хозяйство
32 272 748
719
Управление ветеринарии области
6 272 966
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
207 720
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
51 775
009
Организация санитарного убоя больных животных
11 183
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
22 028
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
129 551
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
20 870
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
196 924
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 563 183
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 936 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 364
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

36 460
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
89 908
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
25 999 782
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
662 111
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 556 489
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
163 382
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 964
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
26 825
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
70 550
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 859
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 086 231
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 320 757
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
97 087
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 185 332
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 572 728
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
248 467
2
Су шаруашылығы
465 866
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
465 866
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
465 866
3
Орман шаруашылығы
2 968 983
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 968 983
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 716 983
006
Жануарлар дүниесін қорғау
252 000
4
Балық шаруашылығы
30 500
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
30 500
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау

36 460
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
89 908
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
25 999 782
002
Субсидирование развития семеноводства
662 111
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 556 489
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
163 382
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 964
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
26 825
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
70 550
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 859
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 086 231
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 320 757
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
97 087
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 185 332
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 572 728
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
248 467
2
Водное хозяйство
465 866
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
465 866
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
465 866
3
Лесное хозяйство
2 968 983
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 968 983
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 716 983
006
Охрана животного мира
252 000
4
Рыбное хозяйство
30 500
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
30 500
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства

261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
285
Облыстың дене тәрбиесі және спорт басқармасы
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қарағанды облыстық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсандағы
№343 шешіміне 7 қосымша
2026 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
285
Управление физической культуры и спорта области
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Приложение 7 к решению
Карагандинского областного маслихата
от 9 декабря 2025 года № 343
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2026 год
Функциональная группа
Администратор программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь