Қарағанды облыстық мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 234 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2025 жылғы 11 қыркүйектегі № 304 шешімі
Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарағанды облыстық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2024 жылғы 12 желтоқсандағы №234 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №204266 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 620351867 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 159942402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10557757 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 32051 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 449819657 мың теңге;
2) шығындар – 613985345 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37460741 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 48343176 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10882435 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2949099 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 2949099 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 34043318 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34043318 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 46143176 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9345265 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – -2754593 теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша:
Қарағанды қаласына – 50 пайыз, Теміртау қаласына – 53 пайыз, Саран қаласына – 73 пайыз, Бұқар-Жырау ауданына – 97 пайыз, Абай, Ақтоғай, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Балқаш, Приозерск, Шахтинск қалаларына – 98 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Балқаш, Қарағанды, Теміртау қалаларына – 50 пайыздан, Шахтинск қаласына – 52 пайыз, Нұра ауданына – 69 пайыз, Осакаров, Шет аудандарына, Саран қаласына – 80 пайыздан, Ақтоғай, Бұқар-Жырау аудандарына – 86 пайыздан, Абай, Қарқаралы аудандарына, Приозерск қаласына – 90 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;

О внесении изменений в решение Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2024 года № 234 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Карагандинского областного маслихата от 11 сентября 2025 года № 304
Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" от 12 декабря 2024 года №234 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №204266) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 620351867 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 159942402 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 10557757 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 32051 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 449819657 тысяч тенге;
2) затраты – 613985345 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37460741 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 48343176 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10882435 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2949099 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2949099 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -34043318 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34043318 тысяч тенге:
поступление займов – 46143176 тысяч тенге;
погашение займов – 9345265 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – -2754593 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу:
города Караганды – 50 процентов, города Темиртау – 53 процента, города Сарани – 73 процента, Бухар-Жырауского района – 97 процентов, Абайского, Актогайского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Приозерск, Шахтинск – по 98 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
городов Балхаш, Караганды, Темиртау – по 50 процентов, города Шахтинск – 52 процента, Нуринского района – 69 процентов, Осакаровского, Шетского районов, города Сарань – по 80 процентов, Актогайского, Бухар-Жырауского районов – по 86 процентов, Абайского, Каркаралинского районов, города Приозерск – по 90 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;

3) әлеуметтік салық бойынша:
Ақтоғай ауданына – 24 пайыз, Шахтинск қаласына – 25 пайыз, Абай ауданына – 40 пайыз, Қарқаралы ауданына – 42 пайыз, Теміртау қаласына – 44 пайыз, Қарағанды қаласына – 46 пайыз, Балқаш қаласына – 52 пайыз, Бұқар-Жырау ауданына – 56 пайыз, Шет ауданына – 60 пайыз, Приозерск қаласына – 75 пайыз, Саран қаласына – 76 пайыз, Нұра, Осакаров аудандарына – 80 пайыздан;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

3) по социальному налогу:
Актогайского района – 24 процента, города Шахтинск – 25 процентов, Абайского района – 40 процентов, Каркаралинского района – 42 процента, города Темиртау – 44 процента, города Караганды – 46 процентов, города Балхаш – 52 процента, Бухар-Жырауского района – 56 процентов, Шетского района – 60 процентов, города Приозерск – 75 процентов, города Сарань – 76 процента, Нуринского, Осакаровского районов – по 80 процентов;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

419 210
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
38 746
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
13 186 373
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
29 932 486
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 179 056
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 067 138
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 165 980
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
6 933 440
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
555 978
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 230 134
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 151 663
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
15 335
077
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
6 686
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
7 922
261
Облыстың білім басқармасы
3 795 747
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 867 777
037
Әлеуметтік сауықтандыру
467 289
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
460 681
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
316 171
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
316 171
2
Әлеуметтiк көмек
9 744 664
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 731 704
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
118 642
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 613 062
261
Облыстың білім басқармасы
12 960
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

419 210
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
38 746
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
13 186 373
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
29 932 486
1
Социальное обеспечение
16 179 056
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 067 138
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 165 980
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
6 933 440
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
555 978
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 230 134
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 151 663
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
15 335
077
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
6 686
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
7 922
261
Управление образования области
3 795 747
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 867 777
037
Социальная реабилитация
467 289
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
460 681
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
316 171
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
316 171
2
Социальная помощь
9 744 664
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 731 704
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
118 642
068
Программа занятости
9 613 062
261
Управление образования области
12 960
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

277 768
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
130 606
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
118 339
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
745 586
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
322 301
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
423 285
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
3 295 373
1
Отын және энергетика
3 295 373
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 295 373
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
3 224 431
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
70 942
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
40 143 201
1
Ауыл шаруашылығы
27 362 683
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
37 830
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
37 830
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 798 939
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
199 938
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
89 300
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
21 624
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
73 007
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
176 100
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 580 347
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 533
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
30 000
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

277 768
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
130 606
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
118 339
283
Управление по вопросам молодежной политики области
745 586
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
322 301
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
423 285
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
3 295 373
1
Топливо и энергетика
3 295 373
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 295 373
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
3 224 431
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
70 942
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
40 143 201
1
Сельское хозяйство
27 362 683
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
37 830
020
Развитие объектов сельского хозяйства
37 830
719
Управление ветеринарии области
3 798 939
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
199 938
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
89 300
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
21 624
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
73 007
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
176 100
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 580 347
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 533
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
30 000
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

27 165
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
495 925
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
23 525 914
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
600 554
005
аны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 318 810
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
100 000
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
148 192
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 689
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
164 331
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
63 990
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
16 221
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 205 244
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 361 230
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
88 061
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 083 626
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 147 599
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
225 367
2
Су шаруашылығы
2 192 679
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 192 679
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
5 375
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
458 304
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
1 729 000
3
Орман шаруашылығы
2 671 023
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 671 023
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 671 023
4
Балық шаруашылығы
29 500
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

27 165
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
495 925
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
23 525 914
002
Субсидирование развития семеноводства
600 554
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 318 810
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
100 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
148 192
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 689
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
164 331
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
63 990
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
16 221
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 205 244
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 361 230
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
88 061
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 083 626
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 147 599
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
225 367
2
Водное хозяйство
2 192 679
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 192 679
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
5 375
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
458 304
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
1 729 000
3
Лесное хозяйство
2 671 023
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 671 023
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 671 023
4
Рыбное хозяйство
29 500
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

1 242 306
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
5 238 607
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
11 966
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
214 501
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 055 006
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға
2 516 700
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға
2 535 066
Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға
484 499
Жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
202 263
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
314 889
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 589
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 227 673
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
661 121
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
1 157 870
Еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге
149 984
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
240 907
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
17 791
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
11 419
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
11 419
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
149 490
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
18 144
Мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
117 314
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға

1 242 306
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
5 238 607
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
11 966
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
214 501
Управление здравоохранения области
6 055 006
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
2 516 700
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне
2 535 066
На закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
484 499
На повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов
202 263
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
314 889
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 589
Управление координации занятости и социальных программ области
2 227 673
На выплату государственной адресной социальной помощи
661 121
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 157 870
На обеспечение деятельности центров трудовой мобильности
149 984
На повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
240 907
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
17 791
Управление культуры, архивов и документации области
11 419
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11 419
Управление физической культуры и спорта области
149 490
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
18 144
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта
117 314
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

14 032
Облыстың ішкі саясат басқармасы
399
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
399
Облыстың ветеринария басқармасы
457 118
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
429 953
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға
27 165
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
490 006
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
488 569
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 437
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
50
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
50
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
76 171
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
76 171
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
14
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
14
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
11 028
Ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
6 621
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
4 407
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
27
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
27
Облыс әкімінің аппараты
395 640
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге
395 640
Нысаналы даму трансферттері:
48 396 502
оның ішінде:
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 303 813
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
2 288 877
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы

14 032
Управление внутренней политики области
399
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
399
Управление ветеринарии области
457 118
На проведение противоэпизоотических мероприятий
429 953
На приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
27 165
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
490 006
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
488 569
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 437
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
50
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
50
Управление экономики и бюджетного планирования области
76 171
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
76 171
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
14
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
11 028
На повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел
6 621
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4 407
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
27
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
27
Аппарат акима области
395 640
На обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
395 640
Целевые трансферты на развитие:
48 396 502
в том числе:
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 303 813
На развитие транспортной инфраструктуры
2 288 877
На развитие инфраструктуры воздушного транспорта

700 000
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
314 936
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
14 082 943
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 178 578
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
11 904 365
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
31 009 746
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 146 314
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1 585 638
Елді мекендерден тыс жерлерге сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
700 000
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
17 079 178
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
8 658 616
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
840 000
Бюджеттік кредиттер:
13 981 034
оның ішінде:
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
981 034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
981 034
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
13 000 000
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
2 000 000
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
11 000 000
Қарағанды облыстық мәслихатының
2025 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 304
шешіміне 3 қосымша
Қарағанды облыстық мәслихатының
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№234 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
102 572 513
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
29 939 696
Нысаналы даму трансферттері
39 489 641
Бюджеттік кредиттер
33 143 176
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
29 939 696
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 930 454
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
1 157 870
Жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
15 760
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға медициналық-әлеуметтік қызмет көрсетуге
41 409
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
661 121
Ардагерлер мен оларға теңестірілген адамдарды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге
45 888
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
8 406
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
71 905
Спорт объектілерін ұстауға
64 885
Мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға

700 000
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
314 936
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
14 082 943
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 178 578
Строительство и реконструкция объектов образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа"
11 904 365
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
31 009 746
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
2 146 314
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 585 638
На развитие системы водоснабжения и водоотведения за пределами населенных пунктах
700 000
На развитие газотранспортной системы
17 079 178
На развитие систем теплоснабжения
8 658 616
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
840 000
Бюджетные кредиты:
13 981 034
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
981 034
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
981 034
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
13 000 000
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
2 000 000
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
11 000 000
Приложение 3
к решению Карагандинского
областного маслихата
от 11 сентября 2025 года № 304
Приложение 5 к решению
Карагандинского областного маслихата
от 12 декабря
2024 года № 234
Целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
Всего
102 572 513
в том числе:
Целевые текущие трансферты
29 939 696
Целевые трансферты на развитие
39 489 641
Бюджетные кредиты
33 143 176
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
29 939 696
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
1 930 454
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 157 870
На оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара
15 760
На оказание престарелым и лицам с инвалидностью медико-социальных услуг
41 409
На выплату государственной адресной социальной помощи
661 121
На обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам
45 888
На повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
8 406
Управление физической культуры и спорта области
71 905
На содержание объектов спорта
64 885
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта

7 020
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
118 339
Мәдениет объектілерін жөндеуге
118 339
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 777 519
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
9 777 519
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
13 512 494
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
6 008 082
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 864 357
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 900 000
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен тегін жол жүруіне
740 055
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 099 824
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 810 585
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға
289 239
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
76 161
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
76 161
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
353 000
Табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыруға
353 000
Нысаналы даму трансферттері:
39 489 641
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 202 489
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
329 880
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
244 031
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 178 578
Cпорт объектілерін дамыту
250 000
Туризм объектілерін дамыту
200 000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары басқармасы
314 936
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
314 936
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
35 399 994
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 409 918
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
6 009 291
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
282 691
Елді мекендерден тыс жерлерге сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
700 000
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
13 038 554
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға

7 020
Управление культуры, архивов и документации области
118 339
На ремонт объектов культуры
118 339
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 777 519
На жилищно-коммунальное хозяйство
9 777 519
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
13 512 494
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
6 008 082
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 864 357
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 900 000
На льготный, бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) для детей от 7 до 18 лет
740 055
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 099 824
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 810 585
На организацию сохранения государственного жилищного фонда
289 239
Управление экономики и бюджетного планирования области
76 161
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
76 161
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
353 000
На реализацию природоохранных мероприятий
353 000
Целевые трансферты на развитие:
39 489 641
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 202 489
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
329 880
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
244 031
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 178 578
На развитие объектов спорта
250 000
На развитие объектов туризма
200 000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
314 936
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
314 936
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
35 399 994
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
5 409 918
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
6 009 291
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
282 691
На развитие системы водоснабжения и водоотведения за пределами населенных пунктов
700 000
На развитие газотранспортной системы
13 038 554
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"