Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын мемлекеттік органдардың ашық деректерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 14 маусымдағы № 246-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 621-НҚ бұйрығы
"Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын мемлекеттік органдардың ашық деректерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 14 маусымдағы № 246-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32813 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын мемлекеттік органдардың ашық деректерінің бірыңғай тізбесінде:
реттік нөмірлері 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
8.
Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметіндегі сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін сыртқы талдау нәтижелері жөніндегі сандық деректер (сыртқы талдау объектісі; сыртқы талдау жүргізу кезеңі; анықталған сыбайлас жемқорлық тәуекелдерінің саны; сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін жою жөніндегі ұсынымдар; ұсынымдардың орындалуы жөніндегі ақпарат)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін он жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
МҚІА
";
реттік нөмірлері 9-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10.
10.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторингтің нәтижелері (мониторинг жүргізу кезеңі; орталық мемлекеттік органдар бөлінісінде сыбайлас жемқорлық қылмыстар жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған тұлғалардың саны; жергілікті атқарушы органдар бөлінісінде сыбайлас жемқорлық қылмыстар жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған тұлғалардың саны; сыбайлас жемқорлыққа неғұрлым бейім мемлекеттік органдардың топ-3-і (жасалған сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін жауаптылыққа тартылған тұлғалардың саны бойынша))
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
МҚІА
";
реттік нөмірлері 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
42.
1.
Өндіріс әдісімен жалпы ішкі өнім (есепті кезең; өндіріс әдісімен жалпы ішкі өнім, миллион теңге, Америка Құрама Штаттарының доллары)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 тамызына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
43.
2.
Жан басына шаққандағы өндіріс әдісімен жалпы ішкі өнім (есепті кезең; жан басына шаққандағы өндіріс әдісімен жалпы ішкі өнім, мың теңге, Америка Құрама Штаттарының доллары)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 тамызына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
44.
3.
Өндіріс шотындағы жалпы қосылған құн (есепті кезең; өндіріс шотындағы жалпы қосылған құн, миллион теңге)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 тамызына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
45.
4.
Жалпы ішкі өнімдегі өңірлердің үлес салмағы (есепті кезең; өңірдің атауы; жалпы ішкі өнімдегі үлес салмағы, пайызбен)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 29 тамызына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
46.
5.
Жалпы өңірлік өнім (есепті кезең; өңірдің атауы; жалпы өңірлік өнім, миллион теңге, Америка Құрама Штаттарының миллион доллары)
тоқсан сайын
1-і тоқсан үшін – 17 шілде,
1-і жартыжылдық үшін – 16 қазан,
9 ай үшін – есепті кезеңнен кейінгі жылдың - 5 ақпан,
бір жылға – есепті кезеңнен кейінгі жылдың 29 тамызы
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
47
6.
Жалпы өңірлік өнімнің нақты көлем индексі (есепті кезең; өңірдің атауы; жалпы өңірлік өнімнің нақты көлемінің индексі, пайызбен)
тоқсан сайын
1-і тоқсан үшін – 17 шілде,
1-і жартыжылдық үшін – 16 қазан,
9 ай үшін – есепті кезеңнен кейінгі жылдың - 5 ақпан,
бір жылға – есепті кезеңнен кейінгі жылдың 29 тамызы
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
48.
7.
Жан басына шаққандағы жалпы өңірлік өнім (есепті кезең; өңірдің атауы; жан басына шаққандағы жалпы өңірлік өнім, мың теңге және Америка Құрама Штаттарының мың доллары)
тоқсан сайын
1-і тоқсан үшін – 17 шілде,
1-і жартыжылдық үшін – 16 қазан,
9 ай үшін – есепті кезеңнен кейінгі жылдың - 5 ақпан,
бір жылға – есепті кезеңнен кейінгі жылдың 29 тамызы
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
";
реттік нөмірі 52-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
52
11.
Азық-түлікке таза салықтар (есепті кезең; өнімдерге салынатын таза салықтар, миллион теңге)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 тамызына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 июня 2023 года № 246-НҚ "Об утверждении единого перечня открытых данных государственных органов, размещаемых на интернет-портале открытых данных"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 621-НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 июня 2023 года № 246-НҚ "Об утверждении единого перечня открытых данных государственных органов, размещаемых на интернет-портале открытых данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32813) внести следующие изменения и дополнения:
в Едином перечне открытых данных государственных органов, размещаемых на интернет-портале открытых данных, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер 8 изложить в следующей редакции:
"
8.
8.
Количественные данные о результатах внешнего анализа коррупционных рисков в деятельности государственных органов и организаций, субъектов квазигосударственного сектора (объект внешнего анализа; период проведения внешнего анализа; количество выявленных коррупционных рисков; рекомендации по устранению коррупционных рисков; информация по исполнению рекомендаций)
по мере необходимости
в течение десяти рабочих дней после дня изменения
через АРМ интернет-портала открытых данных
АДГС
";
строку, порядковый номер 9 исключить;
строку, порядковый номер 10 изложить в следующей редакции:
"
10.
10.
Результаты антикоррупционного мониторинга (период проведения мониторинга; количество привлеченных лиц к ответственности за совершение коррупционных преступлений в разрезе центральных государственных органов; количество привлеченных лиц к ответственности за совершение коррупционных преступлений в разрезе местных исполнительных органов; топ-3 государственных органов, наиболее подверженных коррупции (по количеству лиц, привлеченных к ответственности за совершенные коррупционные преступления))
ежеквартально
до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом
через АРМ интернет-портала открытых данных
АДГС
";
строки, порядковые номера 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 изложить в следующей редакции:
"
42.
1.
Валовой внутренний продукт методом производства (отчетный период; валовой внутренний продукт методом производства, миллионов тенге, долларов Соединенных Штатов Америки)
ежегодно
до 7 августа года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
43.
2.
Валовой внутренний продукт методом производства на душу населения (отчетный период; валовой внутренний продукт методом производства на душу населения, тысяч тенге, долларов Соединенных Штатов Америки)
ежегодно
до 7 августа года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
44.
3.
Валовая добавленная стоимость в счете производства (отчетный период; валовая добавленная стоимость в счете производства, миллионов тенге)
ежегодно
до 7 августа года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
45.
4.
Удельный вес регионов в валовом внутреннем продукте (отчетный период; наименование региона; удельный вес в валовом внутреннем продукте, в процентах)
ежегодно
до 29 августа года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
46.
5.
Валовой региональный продукт (отчетный период; наименование региона; валовой региональный продукт, миллионов тенге, миллионов долларов Соединенных Штатов Америки)
ежеквартально
за 1 квартал – 17 июля,
за 1 полугодие – 16 октября,
за 9 месяцев – 5 февраля года, следующего за отчетным периодом,
за год – 29 августа года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
47.
6.
Индекс физического объема валового регионального продукта (отчетный период; наименование региона; индекс физического объема валового регионального продукта, в процентах)
ежеквартально
за 1 квартал – 17 июля,
за 1 полугодие – 16 октября,
за 9 месяцев – 5 февраля года, следующего за отчетным периодом, за год – 29 августа года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
48.
7.
Валовой региональный продукт на душу населения (отчетный период; наименование региона; валовой региональный продукт на душу населения, тысяч тенге и тысяч долларов Соединенных Штатов Америки)
ежеквартально
за 1 квартал – 17 июля,
за 1 полугодие – 16 октября,
за 9 месяцев – 5 февраля года, следующего за отчетным периодом,
за год – 29 августа года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
";
строку, порядковый номер 52 изложить в следующей редакции:
"
52.
11.
Чистые налоги на продукты (отчетный период; чистые налоги на продукты, миллионов тенге)
ежегодно
до 7 августа года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
";

реттік нөмірлері 109, 110, 111 және 112-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
109.
68.
Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген кепілдіктер саны (жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген кепілдіктер саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҰЭМ
110.
69.
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне берілген гранттар саны (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне берілген гранттар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҰЭМ
111.
70.
Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген субсидиялар саны (жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген субсидиялар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҰЭМ
112.
71.
Жұмыс істеп тұрған бизнесті жүргізуді сервистік қолдау бойынша берілген консультациялардың саны (жұмыс істеп тұрған бизнесті жүргізуді сервистік қолдау бойынша ұсынылған консультациялар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҰЭМ
";
реттік нөмірі 169 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
169.
3.
Жалпы ішкі өнім құрылымындағы өңдеу өнеркәсібінің үлесі (есепті кезең; жалпы ішкі өнім құрылымындағы өңдеу өнеркәсібінің үлесі, пайызбен)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 тамызына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
";
реттік нөмірі 182-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
182.
16.
Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерделенуін қамту
(есепті кезең; пайдалы өлшем бірлігі; ауданы)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӨҚМ
";
реттік нөмірі 185-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
185.
19.
Жер қойнауын геологиялық зерделеуге берілген лицензиялардың тізілімі
(жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияның түрі; операциялардың кіші түрі; жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияның нөмірі мен күні; лицензияның қолданылу мерзімі; лицензия беру негізі; лицензия берген мемлекеттік органның атауы; жер қойнауын пайдалануға лицензия берілген тұлға туралы мәліметтер)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӨҚМ
";
реттік нөмірлері 208 және 209-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
208.
42.
Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс материалдарын өндіруде тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы берілген құжаттардың саны (есепті кезең; берілген құжаттар саны)
жартыжылдықта бір рет
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӨҚМ (фармацевтика өнеркәсібінен басқа)
ДСМ
(тек фармацевтика өнеркәсібі)

строки, порядковые номера 109, 110, 111 и 112 изложить в следующей редакции:
"
109.
68.
Количество предоставленных гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства (количество предоставленных гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства)
ежегодно
до 1 марта года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МНЭ
110.
69.
Количество предоставленных государственных грантов субъектам социального предпринимательства (количество предоставленных государственных грантов субъектам социального предпринимательства)
ежегодно
до 1 марта года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МНЭ
111.
70.
Количество предоставленных субсидий по кредитам субъектов частного предпринимательства (количество предоставленных субсидий по кредитам субъектов частного предпринимательства)
ежегодно
до 1 марта года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МНЭ
112.
71.
Количество предоставленных консультаций по сервисной поддержке ведения предпринимательской деятельности (количество предоставленных консультаций по сервисной ведения предпринимательской деятельности)
ежегодно
до 1 марта года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МНЭ
";
строку, порядковый номер 169 изложить в следующей редакции:
"
169.
3.
Доля обрабатывающей промышленности в структуре валового внутреннего продукта (отчетный период; доля обрабатывающей промышленности в структуре валового внутреннего продукта, в процентах)
ежегодно
до 7 августа, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
";
строку, порядковый номер 182 изложить в следующей редакции:
"
182.
16.
Охват геологической изученности территории Республики Казахстан
(отчетный период; единица измерения; площадь)
ежегодно
до 31 марта года, следующего за отчетным периодом
через АРМ интернет-портала открытых данных
МПС
";
строку, порядковый номер 185 изложить в следующей редакции:
"
185.
19.
Реестр выданных лицензий на геологическое изучение недр
(вид лицензии на недропользование; подвид операций; номер и дата лицензии на недропользование; срок действия лицензии; основание выдачи лицензии; наименование государственного органа, выдавшего лицензию; сведения о лице, которому выдана лицензия на недропользование)
ежегодно
до 31 марта года, следующего за отчетным периодом
через АРМ интернет-портала открытых данных
МПС
";
строки, порядковые номера 208 и 209 изложить в следующей редакции:
"
208.
42.
Количество выданных документов об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии
(отчетный период; количество выданных документов)
раз в полугодие
до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МПС
(кроме фармацевтической промышленности)
МЗ
(только фармацевтическая промышленность)

209.
43.
Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар туралы мәліметтер
(есепті кезең; өңірдің атауы; ұйымның атауы; заттай мәндегі балықты қайта өңдеу көлемі, тоннамен; құндық мәндегі балықты өткізу көлемі, миллион теңгемен; дайын өнім экспортының құндық мәндегі көлемі, миллион теңгемен)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
АШМ
";
реттік нөмірі 215-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
215.
49.
Жер қойнауын пайдаланушының қазақстандық мамандарды оқытуға, Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға, өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға, жергілікті халықты әлеуметтік-экономикалық қолдауға жылдар бойынша жұмсаған шығыстардың жалпы сомасы туралы мәліметтер (есепті кезең; өлшем бірлігі; қазақстандық мамандарды оқытуға жұмсалатын шығыстардың жалпы сомасы; Қазақстан Республикасының аумағындағы ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға жұмсалатын шығыстардың жалпы сомасы; өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жұмсалатын шығыстардың жалпы сомасы; жергілікті халықты әлеуметтік-экономикалық қолдауға жұмсалатын шығыстардың жалпы сомасы)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қыркүйегіне дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖАО, ӨҚМ
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 215-1-жолымен толықтырылсын:
"
215-1.
50.
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді өтеусіз жекешелендіруге құқығы бар азаматтардың санаттары
(азаматардың санаттары)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін бес жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ӨҚМ
";
реттік нөмірлері 238, 254 және 255-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірлері 328, 329, 330 және 331-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
328.
20.
Жұмыскерлердің тізімдік санындағы әйелдердің үлес салмағы (есепті кезең; өңірдің атауы; жұмыскерлердің тізімдік санындағы әйелдердің үлес салмағы, пайызбен)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 28 маусымына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
329.
21.
Жұмыскерлердің нақты санындағы әйелдердің үлес салмағы (есепті кезең; өңірдің атауы; жұмыскерлердің нақты санындағы әйелдердің үлес салмағы пайызбен)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 28 маусымына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
330.
22.
Жұмысты азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша орындайтын адамдар саны (есепті кезең; өңірдің атауы; шарттар бойынша жұмыстарды орындайтын адамдардың саны, адам)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 28 маусымына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)

209.
43.
Сведения о предприятиях, занимающихся переработкой рыбы (отчетный период; наименование региона; наименование организации; объем переработки рыбы в натуральном выражении, в тоннах; объем реализации рыбы в стоимостном выражении, в миллионах тенге; объем экспорта готовой продукции в стоимостном выражении, в миллионах тенге)
ежегодно
до 31 марта года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МСХ
";
строку, порядковый номер 215 изложить в следующей редакции:
"
215.
49.
Сведения об общей сумме расходов на обучение казахстанских специалистов, научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы на территории Республики Казахстан, на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры, социально-экономическую поддержку местного населения, произведенных недропользователем
(отчетный период; единица измерения; общая сумма расходов на обучение казахстанских специалистов; общая сумма расходов на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы на территории Республики Казахстан; общая сумма расходов на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры; общая сумма расходов на социально-экономическую поддержку местного населения)
ежегодно
до 20 сентября года, следующего за отчетным периодом
через АРМ интернет-портала открытых данных
МИО, МПС
";
дополнить строкой, порядковый номер 215-1 следующего содержания:
"
215-1.
50.
Категории граждан, имеющих право на беззвозмездную приватизацию жилья из государственного жилищного фонда
(категории граждан)
по мере необходимости
в течение пяти рабочих дней после дня изменения
через АРМ интернет-портала открытых данных
МПС
";
строки, порядковые номера 238, 254 и 255 исключить;
строки, порядковые номера 328, 329, 330 и 331 изложить в следующей редакции:
"
328.
20.
Удельный вес женщин в списочной численности работников (отчетный период; наименование региона; удельный вес женщин в списочной численности работников, в процентах)
ежегодно
до 28 июня года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
329.
21.
Удельный вес женщин в фактической численности работников (отчетный период; наименование региона; удельный вес женщин в фактической численности работников в процентах)
ежегодно
до 28 июня года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
330.
22.
Численность лиц, выполняющих работы по договорам гражданско-правового характера (отчетный период; наименование региона; численность лиц, выполняющих работы по договорам, человек)
ежегодно
до 28 июня года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)

331.
23.
Толық емес жұмыс күнінде немесе толық емес жұмыс аптасында жұмыс істейтіндер саны (есепті кезең; өңірдің атауы; толық емес жұмыс күні немесе толық емес жұмыс аптасы жұмыс істейтіндердің саны, адам)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 28 маусымына дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
";
реттік нөмірлері 380 және 381-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірлері 406, 407, 408 және 409-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
406.
22.
Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі (есепті кезең; өңірдің атауы; учаскенің атауы)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
МСХ
407.
23.
Информация о предприятиях, занимающихся выращиванием товарной рыбы в рыбоводных хозяйствах с замкнутым циклом водообеспечения, озерно-товарных и садковых рыбоводных хозяйствах
(отчетный период; наименование региона; наименование предприятия; юридический адрес; контактный телефон; вид рыбы)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
МСХ
408.
24.
Перечень разрешенных к применению промысловых и непромысловых видов орудий и способов рыболовства
(отчетный период; наименование орудия для ловли рыбы; способ рыболовства)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
МСХ
409.
25.
Информация о предприятиях, занимающихся выращиванием рыбопосадочного материала
(отчетный период; наименование региона; наименование предприятия; юридический адрес; контактный телефон)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
МСХ
";
реттік нөмірлері 433, 437, 438, 439, 440, 441, және 442-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 513-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
513.
92.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының халықаралық резервтері және валюталық активтері
(есепті кезең; көрсеткіштің атауы; сомасы)
ай сайын
есепті кезеңнен кейінгі 35-і күні
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҰБ
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 636-1, 636-2, 636-3 және 636-4 жолдармен толықтырылсын:
"
636-1.
26.
Ақылы жолдардың тізімі
(трассаның атауы; ұзындығы; жылдамдық шектеулері)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін бес жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
КМ
636-2
27.
Әуемен ұшуға арналған багажды жіне қол жүгін тасымалдау нормалары
(авиакомпанияның атауы; багажды жіне қол жүгін тасымалдау нормалары)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін бес жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
КМ

331.
23.
Численность работающих неполный рабочий день или неполную рабочую неделю (отчетный период; наименование региона; численность работающих неполный рабочий день или неполную рабочую неделю, человек)
ежегодно
до 28 июня года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
";
строки, порядковые номера 380 и 381 исключить;
строки, порядковые номера 406, 407, 408, 409 изложить в следующей редакции:"
406.
22.
Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения
(отчетный период; наименование региона; наименование участка)
ежегодно
до 31 марта года, следующего за отчетным периодом
через АРМ интернет-портала открытых данных
МСХ
407.
23.
Информация о предприятиях, занимающихся выращиванием товарной рыбы в рыбоводных хозяйствах с замкнутым циклом водообеспечения, озерно-товарных и садковых рыбоводных хозяйствах
(отчетный период; наименование региона; наименование предприятия; юридический адрес; контактный телефон; вид рыбы)
ежегодно
до 31 марта года, следующего за отчетным периодом
через АРМ интернет-портала открытых данных
МСХ
408.
24.
Перечень разрешенных к применению промысловых и непромысловых видов орудий и способов рыболовства
(отчетный период; наименование орудия для ловли рыбы; способ рыболовства)
ежегодно
до 31 марта года, следующего за отчетным периодом
через АРМ интернет-портала открытых данных
МСХ
409.
25.
Информация о предприятиях, занимающихся выращиванием рыбопосадочного материала
(отчетный период; наименование региона; наименование предприятия; юридический адрес; контактный телефон)
ежегодно
до 31 марта года, следующего за отчетным периодом
через АРМ интернет-портала открытых данных
МСХ
";
строки, порядковые номера 433, 437, 438, 439, 440, 441 и 442 исключить;
строку, порядковый номер 513 изложить в следующей редакции:
"
513.
92.
Международные резервы и валютные активы Национального фонда Республики Казахстан
(отчетный период; наименование показателя; сумма)
ежемесячно
на 35 день, следующий за отчетным периодом
через АРМ интернет-портала открытых данных
НБ
";
дополнить строками, порядковые номера 636-1, 636-2, 636-3 и 636-4 изложить в следующей редакции:
"
636-1.
26.
Перечень платных дорог (наименование трассы; протяженность; ограничения по скорости)
по мере необходимости
в течение пяти рабочих дней после дня изменения
через АРМ интернет-портала открытых данных
МТ
636-2
27.
Нормы провоза багажа и ручной клади для авиа перелетов
(наименование авиакомпании; нормы провоза багажа и ручной клади)
по мере необходимости
в течение пяти рабочих дней после дня изменения
через АРМ интернет-портала открытых данных
МТ

636-3
28.
Жолаушылар пойыздарындағы мүгедектігі бар тұлғаларға арналған жеңілдіктер
(жәрдемақы алушылар санаты; жеңілдік мөлшері %; көлік түрі; жеңілдік беру шарттары)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін бес жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
КМ
636-4
29.
Республикалық немесе жергілікті жолдарда орнатылған автоматты өлшеу станцияларының (АӨС) саны
(өңірдің атауы; АӨС саны; жол түрі)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін бес жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
КМ
";
реттік нөмірлері 682, 683 және 684-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
682.
1.
Мәдени-демалыс ұйымдарының түрлері бойынша саны (есепті кезең; өңірдің атауы; мәдени-демалыс ұйымдарының жалпы саны; мәдениет үйлерінің саны; клубтардың саны; халық шығармашылығы орталықтарының саны; басқалар)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
683.
2.
Өз театрының алаңында өткізілген іс-шаралардағы көрермендер саны (есепті кезең; театрдың атауы; көрермендер саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
684.
3.
Өз театрының алаңында өткізілген іс-шаралар саны (есепті кезең; театрдың атауы; өткізілген іс-шаралар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
";

636-3
28.
Льготы для лиц с инвалидностью в пассажирских поездах
(категория получателей льгот; размер скидки в %; вид транспорта; условия предоставления скидки)
по мере необходимости
в течение пяти рабочих дней после дня изменения
через АРМ интернет-портала открытых данных
МТ
636-4
29.
Количество установленных автоматических станций измерения (АСИ) на республиканских и местных дорогах
(наименование региона; количество АСИ; тип дороги)
по мере необходимости
в течение пяти рабочих дней после дня изменения
через АРМ интернет-портала открытых данных
МТ
";
строки, порядковые номера 664, 665, 666 и 667 исключить;
строки, порядковые номера 682, 683, 684 изложить в следующей редакции:
"
682.
1.
Число культурно-досуговых организаций по видам (отчетный период; наименование региона; общее количество культурно-досуговых организаций; количество домов культур; количество клубов; количество центров народного творчества; другие)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
683.
2.
Число зрителей на мероприятиях, проведенных на площадке своего театра (отчетный период; наименование театра; количество зрителей)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
684.
3.
Число мероприятий, проведенных на площадке своего театра (отчетный период; наименование театра; количество проведенных мероприятий)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
";

реттік нөмірлері 686, 687, 688, 689, 690, 691, 692, 693, 694, 695, 696, 697, 698, 699, 700 және 701-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
686.
5.
Мәдени-демалыс ұйымдарының балаларға арнап өткізген мәдени-бұқаралық іс-шаралар саны (есепті кезең; өңірдің атауы; балалар үшін өткізілген мәдени-бұқаралық іс-шаралар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)

строки, порядковые номера 686, 687, 688, 689, 690, 691, 692, 693, 694, 695, 696, 697, 698, 699, 700 и 701 изложить в следующей редакции:
"
686.
5.
Число проведенных культурно-массовых мероприятий для детей культурно-досуговыми организациями (отчетный период; наименование региона; количество проведенных культурно-массовых мероприятий для детей)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)

687.
6.
Қызығушылықтары бойынша қолданбалы шығармашылық және қолданбалы білім үйірмелері, курстар, әуесқойлар бірлестіктері мен клубтар саны (есепті кезең; өңірдің атауы; барлығы; үйірмелер; қолданбалы шығармашылық және қолданбалы білім курстары; әуесқой бірлестіктер; қызығушылық клубтары)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
688.
7.
Театрлардың саны (есепті кезең; өңірдің атауы; театрлар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)

687.
6.
Число кружков, курсов прикладного творчества и прикладных знаний, любительских объединений и клубов по интересам (отчетный период; наименование региона; всего; кружки; курсы прикладного творчества и прикладных знаний; любительские объединения; клубы по интересам)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
688.
7.
Число театров (отчетный период; наименование региона; количество театров)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)

689.
8.
Қызығушылықтары бойынша қолданбалы шығармашылық және қолданбалы білім үйірмелеріне, курстарға, әуесқойлар бірлестіктер мен клубтарға қатысушылар саны (есепті кезең; өңірдің атауы; барлығы; үйірмелер; қолданбалы шығармашылық және қолданбалы білім курстары; әуесқой бірлестіктер; қызығушылық клубтары)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)

689.
8.
Число участников кружков, курсов прикладного творчества и прикладных знаний, любительских объединений и клубов по интересам (отчетный период; наименование региона; всего; кружки; курсы прикладного творчества и прикладных знаний; любительские объединения; клубы по интересам)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)

690.
9.
Киноға келушілер саны (есепті кезең; өңірдің атауы; кинотеатрларға келушілер саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
691.
10.
Көркемөнерпаздар шығармашылығы ұжымдарының жанрлар бойынша саны (есепті кезең; өңірдің атауы; жанр бойынша көркемөнерпаздар ұжымдарының саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)

690.
9.
Число посетителей кино (отчетный период; наименование региона; количество посетителей кинотеатров)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
691.
10.
Число коллективов самодеятельного творчества по жанрам (отчетный период; наименование региона; количество коллективов самодеятельного творчества по жанрам)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)

692.
11.
Музейлердың саны (есепті кезең; өңірдің атауы; мұражайлар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
693.
12.
Көркемөнерпаз шығармашылығының ұжымдарына жанрлар бойынша қатысушылар саны (есепті кезең; өңірдің атауы; барлығы; хор және вокал; ән және би ансамбльдері; фольклорлық; отбасылық ансамбльдер; халық аспаптар оркестрлері; хореографиялық; драмалық; экстрадикалық; өзгелері)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)

692.
11.
Число музеев (отчетный период; наименование региона; количество музеев)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
693.
12.
Число участников коллективов самодеятельного творчества по жанрам (отчетный период; наименование региона; всего; хоровые и вокальные; ансамбли песни и танца; фольклорные; семейные ансамбли; оркестры народных инструментов; хореографические; драматические; эстрадные; прочие)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)

694.
13.
Киносеанстардың саны (есепті кезең; өңірдің атауы; киносеанстар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
695.
14.
Ғылыми, әмбебап, арнайы және өзге де кітапханалар саны (есепті кезең; өңірдің атауы; барлығы; ғылыми; әмбебап; арнайы; өзгелері)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)

694.
13.
Число киносеансов (отчетный период; наименование региона; количество киносеансов)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
695.
14.
Количество научных, универсальных, специальных и прочих библиотек (отчетный период; наименование региона; всего; научные; универсальные; специальные; прочие)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)

696.
15.
Кинотеатрлардың саны (есепті кезең; өңірдің атауы; кинотеатрлар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
697.
16.
Кітапханалардың оқу залдарындағы орындар саны (есепті кезең; өңірдің атауы; кітапханалардың оқу залдарындағы орындар саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
698.
17.
Кітапханалардағы пайдаланушылар саны (есепті кезең; өңірдің атауы; кітапхана пайдаланушыларының саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне на дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
699.
18.
Музейге келушілер саны (есепті кезең; өңірдің атауы; мұражайларға келушілер саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
700.
19.
Кітапханаға келушілер саны (есепті кезең; өңірдің атауы; кітапханаларға бару саны)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
701.
20.
Кітапханалардағы басылым түрлері бойынша жыл ішінде берілгені (есепті кезең; өңірдің атауы; жыл ішінде кітапханалардағы басылымдардың түрлері бойынша берілген)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 21 сәуіріне дейін
мемлекеттік органның API жүйесі
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
";
реттік нөмірі 769-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 831 және 832-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
831.
1.
Технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттар туралы мәліметтер (есепті кезең; гранттың атауы; қолдану аясы; грант беретін ұйым)
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
832.
2.
Қазақстан Республикасының халқын 3G, 4G ұялы байланыс қызметтерімен қамту пайызы (есепті кезең; қамту аумағы; Қазақстан Республикасының халқын ұялы байланыс қызметтерімен қамту пайызы 3G; Қазақстан Республикасының халқын ұялы байланыс қызметтерімен қамту пайызы 4G)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 маусымына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
";
реттік нөмірі 839-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
839.
9.
Байланыс саласының негізгі капиталына инвестициялар (есепті кезең; өңірдің атауы; инвестициялар көлемі миллион теңгемен)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 шілдесіне дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
СЖРА (Ұлттық статистика бюросы)
";

696.
15.
Число кинотеатров (отчетный период; наименование региона; количество кинотеатров)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
697.
16.
Число мест в читальных залах библиотек (отчетный период; наименование региона; количество мест в читальных залах библиотек)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
698.
17.
Число пользователей библиотек (отчетный период; наименование региона; количество пользователей библиотек)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
699.
18.
Число посетителей музеев (отчетный период; наименование региона; количество посетителей музеев)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
700.
19.
Число посещений библиотек (отчетный период; наименование региона; количество посещений библиотек)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
701.
20.
Выдано в течение года по видам изданий в библиотеках (отчетный период; наименование региона; выдано в течение года по видам изданий в библиотеках)
ежегодно
до 21 апреля года, следующего за отчетным периодом
API системы государственного органа
АСПР (Бюро национальной статистики)
";
строку, порядковый номер 769 исключить;
строки, порядковые номера 831 и 832 изложить в следующей редакции:
"
831.
1.
Сведения об инновационных грантах на коммерциализацию технологий (отчетный период; наименование гранта; сфера применения; организация, предоставляющая грант)
ежеквартально
до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
832.
2.
Процент охвата населения Республики Казахстан услугами мобильной связи 3G, 4G (отчетный период; территория охвата; процент охвата населения Республики Казахстан услугами мобильной связи 3G; процент охвата населения Республики Казахстан услугами мобильной связи 4G)
ежегодно
до 1 июня года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
";
строку, порядковый номер 839 изложить в следующей редакции:
"
839.
9.
Инвестиции в основной капитал отрасли связи (отчетный период; наименование региона; объем инвестиций в миллионах тенге)
ежегодно
до 15 июля года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
АСПР (Бюро национальной статистики)
";

реттік нөмірлері 840 және 841-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
840.
10.
Пошта байланысы қызметтерін көрсететін компаниялардың тізбесі (халық саны; ұйымның атауы; лицензияның нөмірі мен күні; мекен-жайы; қызмет түрлері)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 мамырына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
841.
11.
"Қазпошта" акционерлік қоғамы бөлімшелерінің тізімі (халық саны; бөлімнің атауы; орналасқан жері; жұмыс кестесі)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 мамырына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
";
реттік нөмірлері 843, 844, 845, 846, 847, 848, 849, 850, 851, 852 және 853-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"

строки, порядковые номера 840 и 841 изложить в следующей редакции:
"
840.
10.
Перечень компаний, предоставляющих услуги почтовой связи (численность населения; наименование организации; номер и дата лицензии; адрес; виды услуг)
ежегодно
до 25 мая года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
841.
11.
Список отделений акционерного общества "Казпочта" (численность населения; наименование отдела; местоположение; расписание работы)
ежегодно
до 25 мая года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
";
строки, порядковые номера 843, 844, 845, 846, 847, 848, 849, 850, 851, 852 и 853 изложить в следующей редакции:
"

843.
13.
Халықаралық пошта алмасу (есепті кезең; тапсырыс хаттардың көлемі; қарапайым хаттардың көлемі; пошта аударымдарының көлемі)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 мамырына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
844.
14.
Пошта бөлімшелеріндегі көрсетілетін қызметтер тізбесі (есепті кезең; көрсетілетін қызметтің атауы; тариф; жеткізу мерзімі)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 мамырына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ

843.
13.
Международный почтовый обмен (отчетный период; объем заказных писем; объем простых писем; объем почтовых переводов)
ежегодно
до 25 мая года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
844.
14.
Перечень услуг в почтовых отделениях (отчетный период; наименование оказываемой услуги; тариф; срок доставки)
ежегодно
до 25 мая года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР

845.
15.
Қазақстан Республикасының пошта индекстері (есепті кезең; өңірлер бөлінісіндегі пошта индекстері)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 мамырына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
846.
16.
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы лицензиаттардың тізімі (ұйымның атауы; лицензияның нөмірі мен күні; БСН; заңды мекенжайы)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ

845.
15.
Почтовые индексы Республики Казахстан (отчетный период; почтовые индексы в разрезе регионов)
ежегодно
до 25 мая года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
846.
16.
Список лицензиатов в сфере использования космического пространства (наименование организации; номер и дата лицензии; БИН; юридический адрес)
по мере необходимости
в течение трех рабочих дней после дня изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР

847.
17.
Ғарыш объектісін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік алушылардың тізімі (ғарыш объектісінің атауы; тіркеу нөмірі; ұшыру орны мен уақыты; орбитаның негізгі параметрлері)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
848.
18.
Ғарыш қызметі саласындағы ұлттық стандарттардың тізімі (стандарттың атауы; стандарттың әзірленген нөмірі мен күні)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ

847.
17.
Список получателей свидетельства о государственной регистрации космического объекта (наименование космического объекта; регистрационный номер; место и время запуска; основные параметры орбиты)
по мере необходимости
в течение трех рабочих дней после дня изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
848.
18.
Список национальных стандартов в области космической деятельности (наименование стандарта; номер и дата разработки стандарта)
по мере необходимости
в течение трех рабочих дней после дня изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР

849.
19.
Шағымдарға сәйкес байланыс сапасы бойынша жүргізілген тексерулер туралы есептер (есепті кезең; жүргізілген тексерулер саны; олардың барысында бұзушылықтар анықталған тексерулер саны; салынған айыппұлдар сомасы)
жартыжылдықта бір рет
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
850.
20.
Телекоммуникацияның және пошта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтеріне тарифтер (бағалар, алым мөлшерлемелері) (есепті кезең; қызмет атауы; өлшем бірлігі; тариф)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарына дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
851.
21.
Табиғи монополиялар салаларындағы кәбілдік кәрізді мүліктік жалдауға (жалға алуға) немесе пайдалануға беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің тарифтері (бағалары, алым мөлшерлемелері) (субъектінің атауы; қызмет атауы; өлшем бірлігі; бекітілген тариф)
қажеттілігіне қарай
тарифтер бекітілген күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
852.
22.
Байланыс саласындағы лицензиаттардың тізімі (оператордың атауы; лицензияның нөмірі мен берілген күні; қызмет түрі; заңды мекенжайы; байланыс телефоны)
қажеттілігіне қарай
ақпарат жаңартылған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
853.
23.
Сенімді бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізілімі (бағдарламалық қамтамасыз етудің/электрондық өнеркәсіп өнімінің атауы; әзірлеушінің/өндірушінің атауы; бағдарламаның / өнімнің шыққан елі)
қажеттілігіне қарай
өзгертілген күннен кейін үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО
ЖИЦДМ
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 856-1 жолымен толықтырылсын:
"
856-1.
27.
Қорғаныс министрлігі мен аумақтық бөлімшелердің ресми әлеуметтік желілері сілтемелерінің тізбесі
(әлеуметтік желінің атауы, сілтеме)
қажет болған жағдайда
өзгерген күннен кейін 10 жұмыс күні ішінде
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Қорғанысмині
";
реттік нөмірі 944-жол алып тасталсын;
"Аббревиатуралардың толық жазылуы" бөлімі мынадай редауцияды жазылсын:
"Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекен;
АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
БҚДА - Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі;
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
БСН – Бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
ЕХӘҚМ – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ЖАО – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары;
ЖАП – Жоғары аудиторлық палатасы;
ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі;
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі;
ҚМА - Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
ОАМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ОМО – орталық мемлекеттік органдар;
ОСК – Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министірлігі;
СӘ - Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігі;
СЖРА – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
СРИМ - Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ТСМ – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
API – Application Programming Interface;
ILA C – International Laboratory Accreditation Cooperation;
ISIN - Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру коды;
PISA – Programme for International Student Assessment;
TIMSS – Trends in Mathematics and Science Study.".

849.
19.
Отчеты о проведенных проверках по качеству связи согласно жалобам (отчетный период; количество проведенных проверок; количество проверок, в ходе которых выявлены нарушения; сумма наложенных штрафов)
раз в полугодие
до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
850.
20.
Тарифы (цены, ставки сбора) на универсальные услуги телекоммуникаций и почтовой связи (отчетный период; наименование услуги; единица измерения; тариф)
ежегодно
до 10 января года, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
851.
21.
Тарифы (цены, ставки сбора) в сферах естественных монополий услуг по предоставлению в имущественный наем (аренду) или пользование кабельной канализации (наименование субъекта; наименование услуги; единица измерения; утвержденный тариф)
по мере необходимости
в течение двадцати рабочих дней с даты утверждения тарифов
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
852.
22.
Список лицензиатов в сфере связи (наименование оператора; номер и дата выдачи лицензии; вид услуги; юридический адрес; контактный телефон)
по мере необходимости
в течение двадцати рабочих дней с даты обновления информации
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
853.
23.
Реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности (наименование программного обеспечения/продукции электронной промышленности; наименование разработчика/производителя; страна происхождения программы/продукции)
по мере необходимости
в течение трех рабочих дней после дня изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
МИИЦР
";
дополнить строкой, порядковый номер 856-1 следующего содержания:
856-1.
27.
Перечень ссылок официальных социальных сетей Министерства обороны и территориальных подразделений
(наименование социальной сети, ссылка)
по мере необходимости
в течение 10 рабочих дней после дня изменения
через АРМ интернет-портала открытых данных
МО
";
строку, порядковый номер 944 исключить;
раздел "Расшифровка аббревиатур" изложить в следующей редакции:
"Расшифровка аббревиатур:
СНП – сельский населенный пункт;
АРМ – автоматизированное рабочее место;
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
АЗРК - Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан;
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
БИН – бизнес идентификационный номер;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МИО – местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы;
ВАП – Высшая аудиторская палата;
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан;
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка;
АФМ - Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
ЦГО – центральные государственные органы;
ЦИК – Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
СА – Судебная администрация Республики Казахстан;
АСПР – Агентство Республики Казахстан по стратегическому планированию и реформам;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
API – Application Programming Interface;
ILAC – International Laboratory Accreditation Cooperation;
ISIN - Международный идентификационный код ценной бумаги;
PISA – Programme for International Student Assessment;
TIMSS – Trends in Mathematics and Science Study.".

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мемлекет пен қоғам коммуникацияларын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң колданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сот әкімшілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

2. Департаменту развития коммуникаций государства и общества Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития, Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Судебная администрация
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по стратегическому планированию и реформам
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан