Қазақстан Республикасының мемлекеттік архив мекемелері орындайтын микрофильмдерді және құжаттардың фотокөшірмелерін дайындауға, құжаттарды реставрациялауға, қатырма қағаз жұмыстарына арналған материалдардың заттай шығыс нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 13 маусымдағы № 276-НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабы 3-тармағының 5-бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік архив мекемелері орындайтын микрофильмдерді және құжаттардың фотокөшірмелерін дайындауға арналған материалдардың заттай шығыс нормалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік архив мекемелері орындайтын құжаттарды реставрациялауға арналған материалдардың заттай шығыс нормалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік архив мекемелері орындайтын қатырма қағаз жұмыстарына арналған материалдардың заттай шығыс нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении натуральных норм расходов материалов для изготовления микрофильмов и фотокопий документов, реставрации документов, картонажных работ, выполняемых государственными архивными учреждениями Республики Казахстан
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 13 июня 2025 года № 276-НҚ
1. В соответствии с частью 5 пункта 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
Утвердить:
1) натуральные нормы расхода материалов для изготовления микрофильмов и фотокопий документов, выполняемых государственными архивными учреждениями Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы расхода материалов для реставрации документов, выполняемых государственными архивными учреждениями Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) натуральные нормы расхода материалов на картонажные работы, выполняемых государственными архивными учреждениями Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.