Жасанды интеллект саласындағы жобаларды іске асыру үшін alem.cloud ұлттық суперкомпьютер орталығының инфрақұрылымдық және цифрлық ресурстарын ұсыну бойынша "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы іске асыратын қызметтердің бағасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 692/НҚ бұйрығы
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 997 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 423) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Жасанды интеллект саласындағы жобаларды іске асыру үшін alem.cloud ұлттық суперкомпьютер орталығының инфрақұрылымдық және цифрлық ресурстарын ұсыну бойынша "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы іске асыратын қызметтердің бағасы белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Цифрлық активтер және серпінді техгологиялар комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
Ж. Мәдиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
Бұйрыққа қосымша
Жасанды интеллект саласындағы жобаларды іске асыру үшін alem.cloud ұлттық суперкомпьютер орталығының инфрақұрылымдық және цифрлық ресурстарын ұсыну бойынша "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы іске асыратын қызметтердің бағасы
Р/с
Көрсетілетін қызметтердің атауы
Өлшем бірлігі
ҚҚС есебінсіз қызмет құны, теңге
1.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторының функциялары шеңберінде орындалатын ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды ұсыну қызметтері:
1.1
GPU H200
Бейнекарта

Об утверждении цен на услуги по предоставлению инфраструктурных и цифровых ресурсов Национального суперкомпьютерного центра alem.cloud для реализации проектов в области искусственного интеллекта, реализуемые акционерным обществом "Национальные информационные технологии"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 29 декабря 2025 года № 692/НҚ
В соответствии с подпунктом 423) пункта 15 Положения о Министерстве искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан 9 октября 2025 года № 846 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 997 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить цены на услуги по предоставлению инфраструктурных и цифровых ресурсов Национального суперкомпьютерного центра alem.cloud для реализации проектов в области искусственного интеллекта, реализуемые акционерным обществом "Национальные информационные технологии", согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету цифровых активов и прорывных технологий Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в течение пяти рабочих дней со дня подписания приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Цены на услуги по предоставлению инфраструктурных и цифровых ресурсов Национального суперкомпьютерного центра alem.cloud для реализации проектов в области искусственного интеллекта, реализуемые акционерным обществом "Национальные информационные технологии"
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цены на услугу, без учета НДС, тенге
1.
Услуги по предоставлению информационно-коммуникационной инфраструктуры, выполняемых в рамках функций оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства":
1.1
GPU H200
Видеокарта

1 666 637 (айына)
1.2
GPU H200
Бейнекарта
53 762 (тәулігіне)
1.3
Диск кеңістігін жалға алу SSD
Гб
49 (айына)

1 666 637 (в месяц)
1.2
GPU H200
Видеокарта
53 762 (в сутки)
1.3
Аренда дискового пространства SSD
Гб
49 (в месяц)