Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-140 "Сарқан ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 қарашадағы № 48-185 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-140 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №202162 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1."2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 936 921 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 778 386 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 14 223 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 36 047 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 108 265 мың теңге;
2) шығындар 11 563 552 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 104 238 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 149 416 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 45 178 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -2 730 869 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 35-140 "Об юджете Сарканского района на 2025-2027 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 20 ноября 2025 года № 48-185
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджете Сарканского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 35-140 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №202162) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. "Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 8 936 921 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 778 386 тысяч тенге;
неналоговые поступления 14 223 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 36 047 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 108 265 тысяч тенге;
2) затраты 11 563 552 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 104 238 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 149 416 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 45 178 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит(профицит) бюджета (-) -2 730 869 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 730 869 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 108 891 теңге;
қарыздарды өтеу 45 178 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 667 156 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 730 869 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 2 108 891 тенге;
погашение займов 45 178 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 667 156 тысячи тенге.".
2. Приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков

22 609
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 862
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 458
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 695
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
135 467
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
142 040
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
202 629
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200 329
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 805
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 417
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
117 160
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 811
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 636
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 300
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 300
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 963 493
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 728 059
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6 728 059
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 277 422
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 106 731
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 343 906
2
Коммуналдық шаруашылық
163 662
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
163 662
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
147 626
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

22 609
006
Оказание жилищной помощи
14 862
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 458
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 695
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135 467
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
142 040
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
202 629
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200 329
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 805
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 417
021
Капитальные расходы государственного органа
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
117 160
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 811
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 636
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 300
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 300
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 963 493
1
Жилищное хозяйство
6 728 059
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6 728 059
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 277 422
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 106 731
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 343 906
2
Коммунальное хозяйство
163 662
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
163 662
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
147 626
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)