Ескелді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы №38-116 "Ескелді ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 53-155 шешімі
Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ескелді аудандық мәслихатының "Ескелді ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 38-116 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 719 243 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 005 754 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 128 904 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 255 769 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 328 816 мың теңге;
2) шығындар 7 277 208 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 149 416 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 286 209 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 136 793 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Ескельдинского районного маслихата от 30 декабря 2024 года №38-116 "О бюджете Ескельдинского района на 2025-2027 годы"
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 26 ноября 2025 года № 53-155
Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ескельдинского районного маслихата "О бюджете Ескельдинского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 38-116 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 719 243 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 005 754 тысячи тенге;
неналоговые поступления 128 904 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 255 769 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 328 816 тысяч тенге;
2) затраты 7 277 208 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитов 149 416 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 286 209 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 136 793 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 707 381 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 707 381 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 774 217 мың теңге;
қарыздарды өтеу 494 042 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 427 206 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Лауазымы Аты-жөні

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 707 381 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 707 381 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 774 217 тысяч тенге;
погашение займов 494 042 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 427 206 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Должность ФИО

12 198
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 198
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
766 000
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
167 465
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167 465
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
167 465
2
Әлеуметтiк көмек
436 138
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
436 138
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 279
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
516
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 921
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 483
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
112 767
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
229 172
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
162 397
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 214
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 695
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
895
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 602
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
12 957
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 065
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 183
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 105
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
78
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

12 198
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 198
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
766 000
1
Социальное обеспечение
167 465
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 465
005
Государственная адресная социальная помощь
167 465
2
Социальная помощь
436 138
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
436 138
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 279
006
Оказание жилищной помощи
516
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 921
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 483
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
112 767
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
229 172
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
162 397
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 214
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 695
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
895
021
Капитальные расходы государственного органа
1 602
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 957
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 065
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 183
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 105
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
78
07
Жилищно-коммунальное хозяйство