Алакөл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 57-1 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 79, 88, 91-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және "Облыстық бюджет және аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттердің арасындағы 2026-2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 33-201 шешіміне сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 13 611 383 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 9 748 458 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 60 131 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 482 247 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 320 547 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 17 159 060 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 170 156 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 216 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 46 094 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 717 833 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 717 833 мың теңге:
қарыздар түсімі 3 583 802 мың теңге;
қарыздарды өтеу 46 094 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 180 125 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 61-1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 694 952мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округіне 0 теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 0 теңге;
Бескөл ауылдық округіне 0 теңге;
Достық ауылдық округіне 0 теңге;
Жағатал ауылдық округіне 29 156 мың теңге;
Жанама ауылдық округіне 22 171 мың теңге;
Көлбай ауылдық округіне 26 750 мың теңге;
Жыланды ауылдық округіне 32 900 мың теңге;
Екпінді ауылдық округіне 48 773 мың теңге;
Теректі ауылдық округіне 32 189 мың теңге;
Тоқжайлау ауылдық округіне 26 438 мың теңге;

О бюджете Алакольского района на 2026-2028 годы
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 24 декабря 2025 года № 57-1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии со статьями 79, 88 и 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", и решением маслихата области Жетісу от 12 декабря 2025 года № 33-201 "Об объемах общих трансфертов между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) на 2026–2028 годы", маслихат Алакольского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 13 611 383 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 748 458 тысяч тенге;
неналоговые поступления 60 131 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 482 247 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 320 547 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 17 159 060 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 170 156 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 216 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 46 094 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 717 833 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 717 833 тысячи тенге:
поступление займов 3 583 802 тысячи тенге;
погашение займов 46 094 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 180 125 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата области Жетісу от 20.04.2026 № 61-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 694 952 тысячи тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 0тенге;
Кабанбайский сельский округ 0тенге;
Бескольский сельский округ 0тенге;
Достыкский сельский округ 0тенге;
Жагатальский сельский округ 29156тысяч тенге;
Жанаминский сельский округ 22 171тысяча тенге;
Кольбайский сельский округ 26 750тысяч тенге;
Жыландинский сельский округ 32 900тысяч тенге;
Екпиндинский сельский округ48 773тысячи тенге;
Теректинский сельский округ 32 189тысяч тенге;
Токжайлауский сельский округ 26 438тысяч тенге;

Ақжар ауылдық округіне 42 132 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округіне 0 теңге;
Ақтүбек ауылдық округіне 36 174 мың теңге;
Архарлы ауылдық округіне 42 293 мың теңге;
Жайпақ ауылдық округіне 36 428 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 42 945 мың теңге;
Үшбұлақ ауылдық округіне 40 964 мың теңге;
Қызылащы ауылдық округіне 44 616 мың теңге;
Сапақ ауылдық округіне 39 309 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округіне 40 304 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 37 158 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне 35 925 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 38 327 мың теңге;
3. 2027 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 689 568мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округіне 0 теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 0 теңге;
Бескөл ауылдық округіне 0 теңге;
Достық ауылдық округіне 0 теңге;
Жағатал ауылдық округіне 29 110 мың теңге;
Жанама ауылдық округіне 21 113 мың теңге;
Көлбай ауылдық округіне 26 209 мың теңге;
Жыланды ауылдық округіне 32 876 мың теңге;
Екпінді ауылдық округіне 46 695 мың теңге;
Теректі ауылдық округіне 31 992 мың теңге;
Тоқжайлау ауылдық округіне 25 721 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 42 177 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округіне 0 теңге;
Ақтүбек ауылдық округіне 36 218 мың теңге;
Архарлы ауылдық округіне 42 584 мың теңге;
Жайпақ ауылдық округіне 37 195 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 42 908 мың теңге;
Үшбұлақ ауылдық округіне 41 593 мың теңге;
Қызылащы ауылдық округіне 41 650 мың теңге;
Сапақ ауылдық округіне 39 097 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округіне 40 551 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 37 610 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне 35 990 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 38 279 мың теңге;
4. 2028 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 677 119мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округіне 0 теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 0 теңге;
Бескөл ауылдық округіне 0 теңге;
Достық ауылдық округіне 0 теңге;
Жағатал ауылдық округіне 28 088 мың теңге;
Жанама ауылдық округіне 19 188мың теңге;
Көлбай ауылдық округіне 24 825мың теңге;
Жыланды ауылдық округіне 32 143 мың теңге;
Екпінді ауылдық округіне 61 932 мың теңге;
Теректі ауылдық округіне 31 032 мың теңге;
Тоқжайлау ауылдық округіне 24 973 мың теңге;

Акжарский сельский округ 42 132тысячи тенге;
Ыргайтинский сельский округ 0тенге;
Актубекский сельский округ 36 174тысячи тенге;
Архарлинский сельский округ 42 293тысячи тенге;
Жайпакский сельский округ 36 428тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 42 945тысяч тенге;
Ушбулакский сельский округ 40 964тысячи тенге;
Кызылащинский сельский округ 44 616тысяч тенге;
Сапакский сельский округ 39 309тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 40 304тысячи тенге;
Лепсинский сельский округ 37 158тысяч тенге;
Ынталинский сельский округ 35 925тысяч тенге;
Кайнарский сельский округ 38 327тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 689 568 тысяч тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 0 тенге;
Кабанбайский сельский округ 0 тенге;
Бескольский сельский округ 0 тенге;
Достыкский сельский округ 0 тенге;
Жагатальский сельский округ 29 110тысяч тенге;
Жанаминский сельский округ 21 113тысяча тенге;
Кольбайский сельский округ 26 209тысяч тенге;
Жыландинский сельский округ 32 876тысяч тенге;
Екпиндинский сельский округ46 695тысяч тенге;
Теректинский сельский округ 31 992тысячи тенге;
Токжайлауский сельский округ 25 721тысяча тенге;
Акжарский сельский округ 42 177тысяч тенге;
Ыргайтинский сельский округ 0 тенге;
Актубекский сельский округ 36 218тысяч тенге;
Архарлинский сельский округ 42 584тысячи тенге;
Жайпакский сельский округ 37 195тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 42 908тысяч тенге;
Ушбулакский сельский округ 41 593тысячи тенге;
Кызылащинский сельский округ 41 650тысяч тенге;
Сапакский сельский округ 39 097тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 40 551тысяча тенге;
Лепсинский сельский округ 37 610тысяч тенге;
Ынталинский сельский округ 35 990тысяч тенге;
Кайнарский сельский округ 38 279тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 677 119 тысяч тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 0 тенге;
Кабанбайский сельский округ 0 тенге;
Бескольский сельский округ 0 тенге;
Достыкский сельский округ 0 тенге;
Жагатальский сельский округ 28 088тысяч тенге;
Жанаминский сельский округ 19 188тысяч тенге;
Кольбайский сельский округ 24 825тысяч тенге;
Жыландинский сельский округ 32 143тысячи тенге;
Екпиндинский сельский округ61 932тысячи тенге;
Теректинский сельский округ 31 032тысячи тенге;
Токжайлауский сельский округ 24 973тысячи тенге;

Ақжар ауылдық округіне 41 828 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округіне 0 теңге;
Ақтүбек ауылдық округіне 35 942 мың теңге;
Архарлы ауылдық округіне 42 781 мың теңге;
Жайпақ ауылдық округіне 36 855 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 42 876 мың теңге;
Үшбұлақ ауылдық округіне 41 604 мың теңге;
Қызылащы ауылдық округіне 41 416 мың теңге;
Сапақ ауылдық округіне 39 207 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округіне 40 469 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 37 288 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне 16 569 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 38 103 мың теңге;
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 939 931 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округінде 448 576 мың теңге;
Бескөл ауылдық округінде 7 180 мың теңге;
Достық ауылдық округінде 399 257 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округінде 28 152 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округінде 56 766 мың теңге.
6. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 1 037 440 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округінде 497 638 мың теңге;
Бескөл ауылдық округінде 22 104 мың теңге;
Достық ауылдық округінде 428 277 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округінде 18 747 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округінде 70 674 мың теңге.
7. 2028 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 1 146 790 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округінде 547 169 мың теңге;
Бескөл ауылдық округінде 28 755 мың теңге;
Достық ауылдық округінде 462 952 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округінде 26 906 мың теңге;

Акжарский сельский округ 41 828тысяч тенге;
Ыргайтинский сельский округ 0 тенге;
Актубекский сельский округ 35 942тысячи тенге;
Архарлинский сельский округ 42 781тысяча тенге;
Жайпакский сельский округ 36 855тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 42 876тысяч тенге;
Ушбулакский сельский округ 41 604тысячи тенге;
Кызылащинский сельский округ 41 416тысяч тенге;
Сапакский сельский округ 39 207тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 40 469тысяч тенге;
Лепсинский сельский округ 37 288тысяч тенге;
Ынталинский сельский округ 16 569тысяч тенге;
Кайнарский сельский округ 38 103тысячи тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 939 931 тысяча тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 448 576 тысяч тенге;
Бескольский сельский округ 7 180 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ 399 257 тысяч тенге;
Кабанбайский сельский округ 28 152 тысячи тенге;
Ыргайтинский сельский округ 56 766 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объем бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 1 037 440 тысяч тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 497 638 тысяч тенге;
Бескольский сельский округ 22 104 тысячи тенге;
Достыкский сельский округ 428 277 тысяч тенге;
Кабанбайский сельский округ 18 747 тысяч тенге;
Ыргайтинский сельский округ 70 674 тысячи тенге.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объем бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 1 146 790тысяч тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 547 169 тысяч тенге;
Бескольский сельский округ 28 755 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ 462 952 тысячи тенге;
Кабанбайский сельский округ 26 906 тысяч тенге;

Ырғайты ауылдық округінде 81 008 мың теңге.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 194 228 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Ауылдық округ бюджеттерінің шығыстарында осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
10. Осы шешiм 2026 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихат төрағасы Д.Е.Каримов
Алакөл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 57-1 шешіміне 1 – қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет

Ыргайтинский сельский округ 81 008 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 194 228 тысяч тенге.
9. Учесть в расходах бюджетов сельских округов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 4 к настоящему решению.
10. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2026 года.
ПредседательАлакольского районного маслихата Д.Е.Каримов
Приложение 1 к решению
Алакольского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года № 57-1
Районный бюджет на 2026 год

006
Тұрғын үйге көмек көрсету
357
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60 939
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 917
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
126 939
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
299 680
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
211 981
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
194 876
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 556
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 096
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
122 524
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 400
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17 105
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 349 651
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 057 164
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 991 293
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 378 503
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 612 790
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы
1 030
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 030
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
64 841
053
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция
64 841
2
Коммуналдық шаруашылық
112 698
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

006
Оказание жилищной помощи
357
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60 939
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 917
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
126 939
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
299 680
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
211 981
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
194 876
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 556
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 096
021
Капитальные расходы государственного органа
300
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
122 524
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19 400
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17 105
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 349 651
1
Жилищное хозяйство
4 057 164
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 991 293
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 378 503
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 612 790
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения
1 030
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 030
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
64 841
053
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
64 841
2
Коммунальное хозяйство
112 698
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

69 358
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
960
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
48 451
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 491
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
960
2
Қорғаныс
196 165
1
Әскери мұқтаждар
47 104
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
47 104
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
47 104
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
149 061
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
149 061
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
149 061
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 439
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 439
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 439
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 439
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
988 840
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
204 963
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 963
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
186 178
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
18 785
2
Әлеуметтік көмек
568 377
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
568 377
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
42 733
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
375
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75 447
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 213
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
128 047
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

69 358
015
Капитальные расходы государственного органа
960
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
48 451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
47 491
013
Капитальные расходы государственного органа
960
2
Оборона
196 165
1
Военные нужды
47 104
122
Аппарат акима района (города областного значения)
47 104
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
47 104
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
149 061
122
Аппарат акима района (города областного значения)
149 061
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
149 061
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 439
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 439
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 439
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 439
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
988 840
1
Социальное обеспечение
204 963
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 963
005
Государственная адресная социальная помощь
186 178
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
18 785
2
Социальная помощь
568 377
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
568 377
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
42 733
006
Оказание жилищной помощи
375
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75 447
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 213
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
128 047
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50 835
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
50 835
Алакөл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 57-1 шешіміне 4-қосымша
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер көлемі
мың теңге
Р/с
Аудандықмаңызыбарқалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдықокругтердіңатауы
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50 835
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
50 835
Приложение 4 к решению
Алакольского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года № 57-1
Объемы целевых трансфертов общего характера
тыс. тенге
№ п/п
Наименование городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
2026 год
2027 год
2028 год
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий