Алакөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 43-1 "Алакөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 маусымдағы № 50-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 43-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206483 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редақцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 17 278 622 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 3 363 381 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 8 917 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 328 357 мың теңге;
трансферттер түсімі 13 577 967 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 19 835 716 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 155 253 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 196 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 41 347 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 712 347 мың теңге;

О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 43-1 "О бюджете Алакольского района на 2025-2027 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 9 июня 2025 года № 50-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджете Алакольского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 43-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206483) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 17 278 622 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 363 381 тысяча тенге;
неналоговые поступления 8 917 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 328 357 тысяч тенге;
поступления трансфертов 13 577 967 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 19 835 716 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 155 253 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 196 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 41 347 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 712 347 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 712 347 мың теңге:
қарыздар түсімі 1 416 616 мың теңге;
қарыздарды өтеу 41 348 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 337 079 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихат төрағасы Д.Е. Каримов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
2 712 347 тысяч тенге:
поступление займов 1 416 616 тысяч тенге;
погашение займов 41 348 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 337 079 тысач тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Алакольского районного маслихата Д.Е. Каримов

43 429
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80 609
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 606
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
125 402
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
324 784
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
233 579
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
216 474
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 397
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 700
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
136 129
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 810
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17 038
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17 105
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 701 843
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 792 423
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 792 423
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30 502
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 761 921
2
Коммуналдық шаруашылық
2 738 317
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 738 317
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
96 697
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

43 429
006
Оказание жилищной помощи
600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 609
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 606
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 402
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
324 784
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
233 579
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
216 474
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 397
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 700
021
Капитальные расходы государственного органа
400
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
136 129
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19 810
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17 038
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17 105
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 701 843
1
Жилищное хозяйство
1 792 423
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 792 423
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
30 502
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 761 921
2
Коммунальное хозяйство
2 738 317
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 738 317
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
96 697
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)