Текелі қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39-160 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 578 888 мың теңге:
салықтық түсімдер 2 871 913 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 148 112 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 812 902 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 745 961 мың теңге;
2) шығындар 7 909 029 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 4 653 069 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 4 683 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 30 601 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 4 983 210 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профицитi) (-)4 983 210 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 4 983 210 мың теңге:
қарыздар түсімі 5 729 487 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 021 282 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 275 005 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 20.04.2026 № 43-174 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві76 687 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете города Текели на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 22 декабря 2025 года № 39-160.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 7 578 888 тысяч тенге:
налоговые поступления 2 871 913 тысяч тенге;
неналоговые поступления 148 112 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 812 902 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 745 961 тысяча тенге;
2) затраты 7 909 029 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 4 653 069 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 4 683 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 601 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 983 210 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (-) 4 983 21 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 983 210 тысяч тенге:
поступление займов 5 729 487 тысяч тенге;
погашение займов 1 021 282 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 275 005 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 20.04.2026 № 43-174 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2026 год в сумме 76 687 тысяча тенге.

3. 2026 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округ бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде Рудничный ауылдық округ аппаратын ұстауға, санитария, жарықтандыру, абаттандыру мен автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округ бюджетіне бөлу Текелі қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

3. Учесть, что в бюджете города на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельского округа, в том числе на содержание аппарата акима Рудничного сельского округа, на обеспечение функционирования автомобильных дорог, санитарии, освещения и благоустройство.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Текели.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".

5. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасының өкілеттігін
уақытша атқарушы
М.Ботантаев
Текелі қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39-160 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған қала бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 20.04.2026 № 43-174 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Временно исполняющий полномочия
председателя городского маслихата М.Ботантаев
Приложение 1 к решению Текелийского городскогомаслихата от 22 декабря 2025 года № 39-160 "О бюджете города Текели
на 2026-2028 годы"
Бюджет города Текели на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 20.04.2026 № 43-174 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

2 497
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 686
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 661
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
105 868
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
168 414
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 972
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
16 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
190 382
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175 277
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 305
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 106
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
102 347
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18 519
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
15 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 385 481
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 714 937
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 714 937
003
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
55 729
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
219 871
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 439 337
2
Коммуналдық шаруашылық
450 336
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

2 497
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 686
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 661
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
105 868
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
168 414
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 972
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
16 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
190 382
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175 277
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 305
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 106
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
102 347
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18 519
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
15 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 385 481
1
Жилищное хозяйство
1 714 937
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 714 937
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
55 729
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
219 871
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 439 337
2
Коммунальное хозяйство
450 336
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

140 333
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 598
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
53 955
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 780
02
Қорғаныс
54 040
1
Әскери мұқтаждар
49 780
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
49 780
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
49 780
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4 260
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 260
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 260
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
30 710
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
30 710
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30 710
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
30 710
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
681 042
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
149 042
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149 042
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
134 953
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
14 089
2
Әлеуметтік көмек
349 154
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
327 148
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
727
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 622
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 924
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 744
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
106 830
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

140 333
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
78 598
013
Капитальные расходы государственного органа
53 955
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 780
02
Оборона
54 040
1
Военные нужды
49 780
122
Аппарат акима района (города областного значения)
49 780
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
49 780
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4 260
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 260
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 260
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
30 710
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
30 710
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
30 710
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
30 710
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
681 042
1
Социальное обеспечение
149 042
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149 042
005
Государственная адресная социальная помощь
134 953
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
14 089
2
Социальная помощь
349 154
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
327 148
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
727
006
Оказание жилищной помощи
2 622
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 924
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 744
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
106 830
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

5 459
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
5 459
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 838
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 621
3
Ақпараттық кеңiстiк
65 696
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
65 696
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17 760
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
46 466
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 470
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
44 769
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
44 769
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 769
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
44 846
1
Ауыл шаруашылығы
42 843
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
42 843
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 843
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
2 003
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 003
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
2 003
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30 820
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30 820
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30 820
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 820
12
Көлiк және коммуникация
760 778
1
Автомобиль көлігі
461 522
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
461 522
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
267890
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
193632
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
299 256
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

5 459
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
5 459
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 838
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 621
3
Информационное пространство
65 696
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
65 696
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17 760
007
Функционирование районных (городских) библиотек
46 466
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 470
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
44 769
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
44 769
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
44 769
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
44 846
1
Сельское хозяйство
42 843
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
42 843
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
42843
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 003
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 003
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2 003
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30 820
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30 820
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30 820
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
30 820
12
Транспорт и коммуникации
760 778
1
Автомобильный транспорт
461 522
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
461 522
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
267 890
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
193 632
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
299 256
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)