Текелі қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39-160 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) Кірістер 6 685 932мың теңге:
салықтық түсімдер 2 864 834мың теңге;
салықтық емес түсімдер 148 177мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 812 902мың теңге;
трансферттер түсімі 2 860 019мың теңге;
2) шығындар 5 968 330мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 22 475мың теңге:
бюджеттік кредиттер 8 650мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 31 125 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) 740 077мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профицитi) 740 077мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) (-) 740077мың теңге:
қарыздар түсімі48 650мың теңге;

О бюджете города Текели на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 22 декабря 2025 года № 39-160
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 6 685 932 тысячи тенге:
налоговые поступления 2 864 834 тысяч тенге;
неналоговые поступления 148 177 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 812 902 тысяч тенге;
поступления трансфертов 2 860 019 тысяч тенге;
2) затраты 5 968 330 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-)22 475 тысяча тенге:
бюджетные кредиты 8 650 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 31 125тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 740 077 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета 740 077 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-)740 077 тысячи тенге:
поступление займов 48 650 тысячи тенге;

қарыздарды өтеу788 727 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві76 687 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округ бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде Рудничный ауылдық округ аппаратын ұстауға, санитария, жарықтандыру, абаттандыру мен автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округ бюджетіне бөлу Текелі қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

погашение займов 788 727 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2026 год в сумме 76 687 тысяча тенге.
3. Учесть, что в бюджете города на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельского округа, в том числе на содержание аппарата акима Рудничного сельского округа, на обеспечение функционирования автомобильных дорог, санитарии, освещения и благоустройство.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Текели.

4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасының өкілеттігін уақытша атқарушы М. Ботантаев
Текелі қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39-160 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың
Ішкі сыныбы Атауы
теңге)

4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Временно исполняющий полномочия председателя городского маслихата М. Ботантаев
Приложение 1 к решению Текелийского городскогомаслихата от 22 декабря 2025 года № 39-160 "О бюджете города Текели
на 2026-2028 годы"
Бюджет города Текели на 2026 год
Категория
сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

1 661
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
105 868
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
168 414
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 972
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
16 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
180 382
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175 277
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 305
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 106
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
102 347
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18 519
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 723 030
1
Тұрғын үй шаруашылығы
474 892
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
474 892
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
41 372
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
433 520
2
Коммуналдық шаруашылық
450 336
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
450 336
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
450 336
3
Елді-мекендерді көркейту
1 797 802
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 797 802
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

1 661
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
105 868
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
168 414
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 972
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
16 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
180 382
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175 277
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 305
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 106
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
102 347
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18 519
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 723 030
1
Жилищное хозяйство
474 892
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
474 892
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
41 372
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
433 520
2
Коммунальное хозяйство
450 336
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
450 336
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
450 336
3
Благоустройство населенных пунктов
1 797 802
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 797 802
015
Освещение улиц в населенных пунктах