Текелі қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы "Текелі қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 26-122 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 қарашадағы № 37-153 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Текелі қалалық мәслихатының "Текелі қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-122 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206169 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 871 466 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 575 115 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 17 678 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 356 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 922 673 мың теңге;
2) шығындар 9 910 703 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 404 647 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 435 248 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 30 601 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 443 884 мың теңге;

О внесении изменений в решение Текелийского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 26-122 "О бюджете города Текели на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 19 ноября 2025 года № 37-153
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Текелийского городского маслихата "О бюджете города Текели на 2025-207 годы" от 26 декабря 2024 года № 26-122 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206169) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 9 871 466 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 575 115 тысяч тенге;
неналоговые поступления 17 678 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 356 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 922 673 тысячи тенге;
2) затраты 9 910 703 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 404 647 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 435 248 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 601 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 443 884 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 443884 мың теңге:
қарыздар түсімі 435 248 мың теңге;
қарыздарды өтеу 372 698 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 381 334 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихатының төрағасы ________Б. Тугулбаев

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 443884 тысяч тенге:
поступление займов 435 248 тысяч тенге;
погашение займов 372 698 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 381 334 тысячи тенге"
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Текелийского городского маслихата _____Б. Тугулбаев

5 331
2
Әлеуметтік көмек
322 744
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
305 772
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
708
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 759
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 069
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 818
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
101 551
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
158 867
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 972
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
16 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
213 919
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
186 285
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 090
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
737
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
105 010
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 448
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
27 634
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
27 634
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 686 682
1
Тұрғын үй шаруашылығы
443 663
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

5 331
2
Социальная помощь
322 744
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
305 772
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
708
006
Оказание жилищной помощи
3 759
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 069
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 818
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
101 551
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
158 867
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 972
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
16 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
213 919
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
186 285
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61 090
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
737
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
105 010
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 448
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
27 634
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
27 634
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 686 682
1
Жилищное хозяйство
443 663
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)