Облыстық бюджет пен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттер арасында 2026-2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 33-201 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және 31.12.2028 дейін қолданылады - осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 79-бабының 2-тармағына сәйкес, Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке 2026 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 29 333 953 мың теңге, оның ішінде:
Алакөл ауданынан – 4 239 417 мың теңге;
Панфилов ауданынан – 6 639 927 мың теңге;
Сарқан ауданынан – 177 934 мың теңге;
Талдықорған қаласынан – 17 868 889 мың теңге;
Текелі қаласынан – 407 786 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке 2027 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 27 573 232 мың теңге, оның ішінде:
Алакөл ауданынан – 4 475 243 мың теңге;
Панфилов ауданынан – 6 259 798 мың теңге;
Сарқан ауданынан – 228 167 мың теңге;
Талдықорған қаласынан – 16 204 097 мың теңге
Текелі қаласынан – 405 927 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке 2028 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 28 101 801 мың теңге, оның ішінде:
Алакөл ауданынан – 4 442 944 мың теңге;
Панфилов ауданынан – 6 851 730 мың теңге;
Сарқан ауданынан – 176 503 мың теңге;
Талдықорған қаласынан – 16 207 854 мың теңге;
Текелі қаласынан – 422 770 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджетіне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 3 501 329 мың теңге, оның ішінде:
Ақсу ауданына – 1 383 613 мың теңге;
Ескелді ауданына – 118 629 мың теңге;
Қаратал ауданына – 1 193 164 мың теңге;
Кербұлақ ауданына – 572 493 мың теңге;
Көксу ауданына – 233 430 мың теңге.
5. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджетіне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 4 055 784 мың теңге, оның ішінде:
Ақсу ауданына – 1 831 875 мың теңге;
Ескелді ауданына – 96 607 мың теңге;
Қаратал ауданына – 1 405 679 мың теңге;
Кербұлақ ауданына – 549 402 мың теңге;
Көксу ауданына – 172 221 мың теңге.
6. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджетіне берілетін 2028 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 5 391 407 мың теңге, оның ішінде:
Ақсу ауданына – 2 871 563 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами на 2026 – 2028 годы
Решение маслихата области Жетісу от 12 декабря 2025 года № 33-201
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 и действует до 31.12.2028 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 79 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из районных (города областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2026 год в сумме 29 333 953 тысячи тенге, в том числе:
Алакольского района – 4 239 417 тысяч тенге;
Панфиловского района – 6 639 927 тысяч тенге;
Сарканского района – 177 934 тысяч тенге;
города Талдыкорган – 17 868 889 тысяч тенге;
города Текели – 407 786 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из районных (города областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2027 год в сумме 27 573 232 тысячи тенге, в том числе:
Алакольского района – 4 475 243 тысячи тенге;
Панфиловского района – 6 259 798 тысяч тенге;
Сарканского района – 228 167 тысяч тенге;
города Талдыкорган – 16 204 097 тысяч тенге;
города Текели – 405 927 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из районных (города областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2028 год в сумме 28 101 801 тысяча тенге, в том числе:
Алакольского района – 4 442 944 тысячи тенге;
Панфиловского района – 6 851 730 тысяч тенге;
Сарканского района – 176 503 тысячи тенге;
города Талдыкорган – 16 207 854 тысячи тенге;
города Текели – 442 770 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2026 год в сумме 3 501 329 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району – 1 383 613 тысяч тенге;
Ескельдинскому району – 118 629 тысяч тенге;
Каратальскому району – 1 193 164 тысячи тенге;
Кербулакскому району – 572 493 тысячи тенге;
Коксускому району – 233 430 тысяч тенге.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2027 год в сумме 4 055 784 тысячи тенге, в том числе:
Аксускому району – 1 831 875 тысяч тенге;
Ескельдинскому району – 96 607 тысяч тенге;
Каратальскому району – 1 405 679 тысяч тенге;
Кербулакскому району – 549 402 тысячи тенге;
Коксускому району – 172 221 тысяча тенге.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2028 год в сумме 5 391 407 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району – 2 871 563 тысячи тенге;

Ескелді ауданына – 106 357 мың теңге;
Қаратал ауданына – 1 585 010 мың теңге;
Кербұлақ ауданына – 624 832 мың теңге;
Көксу ауданына – 203 645 мың теңге.
7. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердің шығыстарында осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
8. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес күрделі шығындардың көлемі ескерілсін.

Ескельдинскому району – 106 357 тысяч тенге;
Каратальскому району – 1 585 010 тысяч тенге;
Кербулакскому району – 624 832 тысячи тенге;
Коксускому району – 203 645 тысяч тенге.
7. Учесть в расходах районных (городов областного значения) бюджетов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 1 к настоящему решению.
8. Учесть в расходах районных (городов областного значения) бюджетов объемы капитальных затрат согласно приложению 2 к настоящему решению.

9. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік, инженерлік және көлік инфрақұрылымы бойынша күрделі шығындарды қаржыландырудың ең төменгі көлемдері ескерілсін.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Экономика, бюджет, құқықтық тәртіп, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес, депутаттық өкілеттіктер мен этика мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

9. Учесть в расходах районных (городов областного значения) бюджетов минимальные объемы финансирования капитальных затрат по социальной, инженерной и транспортной инфраструктуре в сельских населенных пунктах согласно приложению 3 к настоящему решению.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам экономики, бюджета, правопорядка, борьбы с коррупцией, депутатских полномочий и этики маслихата".

11. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және 2028 жылдың 31 желтоқсанына дейін қолданылады.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г.Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 33-201 "Облыстық бюджет пен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттер арасында 2026-2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы" шешіміне 1-қосымша
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер көлемі
мың теңге
Р/с
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) атауы
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Барлығы

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и действует до 31 декабря 2028 года.
Председатель областного маслихата Г.Тойлыбаева
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу № 33-201 от 12 декабря 2025 года "Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами на 2026 – 2028 годы"
Объемы целевых трансфертов общего характера
тыс. тенге
№ п/п
Наименование районов (городов областного значения)
2026 год
2027 год
2028 год
Всего